Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav pamata atzīt, ka padomju okupācijas varas kolaboranta Ulda Krastiņa – asiņainā padomju tiesneša, kas piespriedis arī nāvessodus politiskās prāvās, - devums nebūtu bijis veltīts taisnības idejai. Šādu divkosības paraugstundu savās atbildēs, no lielākās daļas jautājumu vienkārši neveikli izvairoties, sniedz Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks. Pietiek šodien bez plašākiem komentāriem publicē gan Lato Lapsas uzdotos jautājumus, gan Latvijas Universitātes rektora mēnesi gatavotās atbildes.

Iesniegums Latvijas Universitātei

Šā gada 11. aprīlī Jūsu iestādes struktūra - Latvijas Universitātes Bibliotēka sociālajā tīklā Facebook ir izvietojusi šādu informāciju par Jūsu iestādes rīkotu pasākumu:

„Pagājušajā otrdienā Latvijas Universitātes Juridiskā fakultāte mācībspēki, studenti un citi interesenti pulcējās Bibliotēkā Raiņa bulvārī, lai sveiktu jubilejā LU Juridiskās fakultātes emiritēto profesoru Dr.habil.iur. Uldi Krastiņu un piedalītos profesoram par godu veidotās izstādes "Vitam Impendere Vero: dzīvi veltīt taisnībai atklāšanā".

Latīņu teiciens "Vitam impendere vero" vēsta par dzīvi, kas veltīta taisnībai.

Tas atspoguļojas profesora Ulda Krastiņa pedagoģiskajā, zinātniskajā un profesionālajā darbā, kas jau 66 gadu garumā ir veltīts tiesību zinātnes attīstībai un tiesiskuma veicināšanai Latvijā. Tikpat ievērojams ir profesora sarakstīto un publicēto darbu kopskaits – no 1969.gada līdz pat mūsdienām ir publicēti vairāk nekā 400 dažāda apjoma darbi.

LU Bibliotēkas veidotā izstāde sniedz iespēju iepazīt profesora dzīvesgājumu, kā arī apskatīt daudzu gadu laikā izdotās nozīmīgākās monogrāfijas un citus izdevumus, kas veltīti dažādiem krimināltiesību jautājumiem. 

Izstādi papildina statistika par kopējo sarakstīto, sastādīto un recenzēto publikāciju skaitu, kā arī par iecienītākajiem zinātniskās darbības virzieniem un tematiem, kas ļauj labāk aptvert prof. Ulda Krastiņa nozīmīgo ieguldījumu tiesību zinātnes attīstībā un pilnveidošanā.”

Saistībā ar to, ka es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs plānoju veidot mediju publikāciju par padomju okupācijas varas kolaborantu godināšanu mūslaiku Latvijā, vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

kuras Jūsu iestādes amatpersonas pieņēma lēmumu par šāda pasākuma rīkošanu, ar kādu pamatojumu šāds lēmums tika pieņemts?

kāds bija mērķis rīkot pasākumu, kas veltīts padomju okupācijas varas kolaborantam?

cik izmaksāja šis pasākums, kas veltīts padomju okupācijas varas kolaborantam?

vai šīs amatpersonas ir informētas par U. Krastiņa darbību okupācijas laikā, tostarp nāvessodu piespriešanu politiskās prāvās un ilgstošu cietumsodu piespriešanu Latvijas brīvības cīnītājiem?

vai Jūsu iestāde kā vadoša valsts augstskola un tās vadība uzskata par iespējamu rīkot šādus godināšanas pasākumus padomju okupācijas varas kolaborantiem?

vai Jūsu iestāde kā vadoša valsts augstskola un tās vadība ir formulējušas nostāju attiecībā uz padomju okupācijas varas kolaborantiem? Ja jā, kur un kad tā formulēta? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?

vai Jūsu iestāde kā vadoša valsts augstskola un tās vadība ir formulējušas nostāju attiecībā uz lustrācijas nepieciešamību? Ja jā, kur un kad tā formulēta? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?

vai Jūsu iestādes kā vadošas valsts augstskolas ieskatā padomju okupācijas kolaboranta, kurš nodarbojies ar nāvessodu piespriešanu politiskās prāvās un ilgstošu cietumsodu piespriešanu Latvijas brīvības cīnītājiem, dzīve ir „bijusi veltīta taisnībai”? Atbildi pamatojiet.

kādu iemeslu dēļ šī izstāde, kuras darbība bija apsolīta līdz 2023. gada aprīļa beigām, tika slēgta jau aprīļa vidū?

Par informācijas sniegšanu

Latvijas Universitātē (turpmāk – LU) 2023.gada 24.aprīlī saņemts Lato Lapsas (turpmāk – iesniedzējs) iesniegums (turpmāk – iesniegums) sniegt informāciju un atbildes uz iesniegumā norādītajiem jautājumiem sakarā ar LU Juridiskās fakultātes emeritētajam profesoram Dr.habil.iur. Uldim Krastiņam par godu veidoto izstādi "Vitam Impendere Vero: dzīvi veltīt taisnībai atklāšanā" (turpmāk – izstāde).

Ņemot vērā iesniedzēja pieprasīto informāciju, LU sniedz atbildes uz jautājumiem tādā secībā, kādā tie norādīti iesniegumā:

1)   izstādi rīkoja LU Bibliotēka, pamatojoties uz LU Juridiskās fakultātes dekānes K.Stradas-Rozenbergas ierosinājumu. Kā norādījusi dekāne, prof. K.Strada-Rozenberga, ierosinājums rīkot emeritus prof. U.Krastiņa zinātnisko darbu izstādi izteikts, vadoties no LU ierastas prakses akadēmiskā personāla ievērojamās jubilejās rīkot to zinātniskā snieguma izstādes un citus pasākumus.

2)   LU nav ticis rīkots pasākums, kas veltīts “padomju okupācijas varas kolaborantam”, kā tas minēts iesniegumā. Kā norādījusi LU Juridiskās fakultātes dekāne, prof. K.Strada-Rozenberga, šī akadēmiskā pasākuma mērķis bija atzīmēt ilggadēja profesora ievērojamo jubileju, vienkopus iepazīstinot izstādes apmeklētājus ar viņa akadēmiski zinātnisko devumu – rakstiem, monogrāfijām utt. Izstāde tika rīkota, godinot U. Krastiņa kā zinātnieka devumu pēdējās desmitgadēs. Pasākums tika veltīts zinātniskajam veikumam krimināltiesisko zinātņu attīstībā, īpaši vides aizsardzības jomā.

3)   kā minēts iepriekš, LU nav ticis rīkots pasākums, kas veltīts “padomju okupācijas varas kolaborantam”. Izstāde par godu emeritus profesora U.Krastiņa zinātniskajam sniegumam izmaksāja 140,00 EUR ar pievienotās vērtības nodokli.

4)   kā norādījusi Juridiskās fakultātes dekāne, prof. K.Strada-Rozenberga, viņai ir zināms, ka U.Krastiņš padomju okupācijas laikā ir bijis tiesnesis dažāda līmeņa tiesās. Viņa pieņemto spriedumu padziļinātu analīzi viņa nav veikusi un tas arī neietilpst viņas kā fakultātes administratīvas vadītājas amata pienākumos un kompetencē.

5)   LU nav ticis rīkots godinošs pasākums, kas veltīts “padomju okupācijas varas kolaborantam”, kā tas minēts iesniegumā. Izstāde bija veltīta U.Krastiņa kā zinātnieka devumam, kas, līdzās akadēmiskajam veikumam, ir bijis ievērojams. Tas valstiski atzīts arī apbalvojot U.Krastiņu gan ar Atzinības krustu, gan Tieslietu sistēmas Goda zīmi. LU ierasti velta akadēmiskus pasākumus (izstādes, konferences, biobibliogrāfijas u.c.) tās docētājiem, kuri LU veltījuši garus sava darba gadus un kuru zinātniskais/akadēmiskais sniegums ir ievērojams.

6)   atbildot uz 6. un 7. jautājumu, LU norāda, ka tai kā akadēmiskai un zinātniskai institūcijai raksturīga plaša spektra akadēmiskā un zinātniskā darbība, ko cita starpā raksturo arī tās personāla akadēmiskā brīvība. Tās docētāji un zinātnieki regulāri veic pētījumus, uzstājas konferencēs un publicējas par dažādiem jautājumiem, kuri ietilpst to zinātniskās kompetences jomā. LU atsevišķi netiek apkopota informācija par to, cik un kādi tieši akadēmiskie un zinātniskie pasākumi veikti “nostājas paušanā attiecībā uz padomju okupācijas varas kolaborantiem”. Ar LU akadēmiskā un zinātniskā personāla veikumu varat iepazīties LU Publikāciju un vēstures datubāzē https://www.biblioteka.lu.lv/mekle-un-atrodi/lu-datubazes/. Datubāzē apkopoti LU mācībspēku un zinātnieku publikāciju – monogrāfiju, rakstu latviešu un ārzemju zinātniskajos izdevumos, konferenču tēžu un elektronisko publikāciju bibliogrāfiskie ieraksti, pieejama informācija arī par publikācijām LU Rakstos, populārzinātniskajos izdevumos, periodikā u.c. izdevumos.

7)   kā jau vairākkārt iepriekš norādīts, LU nav ticis rīkots godinošs pasākums, kas veltīts “padomju okupācijas varas kolaborantam”, kā tas rakstīts iesniegumā. Izstāde bija veltīta U. Krastiņa kā LU ilggadēja docētāja un zinātnieka profesionālajai darbībai, uz kuru arī attiecināts izteiciens “dzīve veltīta taisnībai”. Akadēmiskās un zinātniskās darbības devums profesoram ir ievērojams un nav pamata atzīt, ka tas nebūtu bijis veltīts taisnības idejai.

8)   izstāde bija skatāma aprīļa pirmajā pusē. Pēc tam, apmeklētāju pieplūduma dēļ, konkrētā lasītava tika atvēlēta studiju procesam.

Rektors I. Muižnieks

U. Raipulis,

[email protected]

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...