Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina LR ministrus iebilst Ministru kabineta noteikumu Nr.880 "Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis" izskatīšanai iesniegtajam projektam*. Tas nepamatotu iemeslu dēļ paredz no reģistrācijas maksas atbrīvot privātpersonas, kuras iegādājas suni, nevis patversmi.

LVB ir neizpratnē par šādu nepārdomātu Zemkopības ministrijas (ZM) lēmumu. Patversmēm nav problēmu reģistrēt suni, kuram jau ir atrasts saimnieks. Jo jaunais īpašnieks ir tas, kurš sedz LDC maksu par suņa reģistrāciju. Kāpēc gan privātpersona būtu jāatbrīvo no atbildības, kāda paredzēta visiem citiem Latvijas suņu īpašniekiem?

Tai pat laikā, iespējams, pat vairāki tūkstoši suņu pašlaik līdzekļu trūkumu dēļ tiek turēti Latvijas patversmēs nereģistrēti un pazušanas gadījumā nebūs identificējami.

Apstiprinot grozījumus ZM Ministru kabinetā iesniegtajā redakcijā, reģistrācijas maksas atbrīvojums no LDC maksas nesasniegs patversmes, un joprojām tajās turētie suņi netiks reģistrēti.

Tāpēc LVB aicina ministrus kritiski vērtēt izskatīšanai iesniegto projektu un precizēt to veidā, lai no reģistrācijas maksas būtu atbrīvoti suņi, kuri dzīvo patversmēs, nevis personas, kas suņus iegūst savā īpašumā.

* http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40399314&mode=mk&date=2016-10-04

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...