Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 2. jūnijā vairākās interneta vietnēs parādījās šādi tieslietu ministra un vienlaikus arī zvērināta advokāta Jāņa Bordāna citāti:

"Civilās savienības likumprojekta apzināta izgāšana Saeimā, «noraujot kvorumu», varētu būt vērtējama kā apzināta tiesas sprieduma nepildīšana, par ko ir paredzēta kriminālatbildība ”;

"Krimināllikumā ir paredzēta atbildība par tiesas, kas šajā gadījumā Satversmes tiesa, sprieduma nepildīšanu, ja tā rīkojusies amatpersona, un amatpersonas ir gan Saeimas prezidija priekšsēdētāja, gan Saeimas deputāti".

Satversmes 28. pantā teikts:

Saeimas locekli ne par balsošanu, ne par amatu izpildot izteiktām domām nevar saukt pie atbildības ne tiesas, ne administratīvā, ne disciplinārā ceļā. Saeimas locekli var saukt pie tiesas atbildības, ja viņš, kaut arī amatu izpildot, izplata:

1)   godu aizskarošas ziņas, zinādams, ka tās nepatiesas, vai

2)   godu aizskarošas ziņas par privātu vai ģimenes dzīvi.

Vienlaikus jāatzīmē, ka Saeimas deputāti nevar būt Krimināllikuma 296. panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par tiesas nolēmuma neizpildīšanu, subjekti.

Augsti kvalificēti juristi, kādi ir zvērināti advokāti, nevar nezināt augstāk minēto Satversmes un Krimināllikuma pantu saturu.

Tādēļ nav saprotams, kā zvērināts advokāts var publiski paust atklāti maldinošu informāciju par likumu saturu, par likumu piemērošanas niansēm. Faktiski J. Bordāns nelietīgi izmanto advokatūras prestižu un sabiedrības augsto uzticību advokatūrai, savu politisko mērķu sasniegšanai. Mūsu ieskatā šāda zvērināta advokāta J. Bordāna rīcība grauj advokatūras prestižu sabiedrības acīs, kā arī veicina tiesiskā nihilisma izplatību.

Lūdzu izvērtēt zvērināta advokāta J. Bordāna rīcību atbilstoši Latvijas Zvērinātu advokātu Ētikas kodeksa 1.2., 2.2., 8.4. un 8.5. punktiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...