Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Legalizēs raganu medības

Viedais Manels
31.01.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kad šķiet, ka Latvijas politiķi zemāk krist vairs nevar, izrādās, ka var gan. Saeima izskatīja un teju vienprātīgi nodeva vērtēšanai Saeimas komisijās vairāk nekā 13 000 pilsoņu parakstītu iniciatīvu “Aizliegt ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās prokremliski noskaņotām personām”. Patiesībā parlamentāriešiem šādu iesniegumu vispār nevajadzēja izskatīt. Petīcijas autori pat nebija parūpējušies par kaut cik juridisku noformējumu.

Kas ir kremlis? Ja domāts Maskavas kremlis, tad tas ir vēsturisks nocietināts celtņu komplekss jeb arhitektūras objekts. Tātad šādu vēsturisku ēku cienītāji nedrīkstēs ieņemt valstiskus posteņus? Jau gluži vai dzirdu LPSR 2.0, t.i., mūsdienu Eiropas Savienības valsts Latvijas drošībnieku ar policijas priekšnieka divpirkstu intelektu brēcam: netēlo te pārgudrīti, laikam Satversmi esi pārlasījies! Termins esot jāsaprot pārnestā nozīmē, bet amatus liegšot un sēdināšot pa īstam.

Nu, tad iniciatīvas cepēji varēja sevi nepagrūtināt ar liekvārdību. Deputāti tāpat atzītu par labu esam, ja būtu rakstīts “kremlini” vai “vatņiki”. Vai varbūt – “Kremļa prusaki”?! Nē, šo neizskatītu, jo tad priekšlikumu varētu vērtēt kā pret Švāba kantora uzspiesto kukaiņu pārtiku vērstu. Aiz iniciatīvas stāv aktīvisti ar Sorosa “tarakāniem galvā”, kas pērn rīkoja maršu pret pieminekli Uzvaras parkā. Uzvareklis ir nogāzts, taču, kā prognozēju, ļaužu dzīve top aizvien sliktāka, bet sociālā plaisa sabiedrībā – dziļāka.

Jāpiezīmē, ka jau šobrīd ir spēkā likumi, saskaņā ar kuriem var sašņorēt ikvienu, kas vārdiski simpatizē Krievijai pēc tās iebrukuma Ukrainā, nemaz nerunājot par spiegošanu vai taustāmu palīdzību. Pat ģimenē ieteicams nepalaist mēli, jo bērni skolā var izpļāpāt, ko runā vecāki. Pavļika Morozova kults atkal godā celts. Jaunā likuma iniciatīva, visticamāk, tiks vērsta pret tiem, kas kritizē varu, ceļ dienasgaismā negācijas Latvijā, ES vai NATO.

Ir sperts vēl viens solis, lai legalizētu raganu medības un pārvaldītu valsti ar terora palīdzību, iedzenot bailes vēl saprātu saglabājušiem iedzīvotājiem jelkādi protestēt pret savu izdeldēšanu. Tālab jākurina kara histērija, kā arī nacionālais un reliģiskais naids. Vienlaikus tiks iznīcināta jebkāda reāla opozīcija valstī. Praktiski Latvijā veido vienpartijas sistēmu, jo partiju atšķirības kļūs formālas. LPSR 2.0 kā uz delnas.

Turklāt latvju “hunveibini” nevis plāno kaut kādu prokremlisku politiķu izolēšanu, bet gatavo augsni, lai politikā nevarētu atrasties cilvēki, kas iestājas par Latvijas neatkarību un tradicionālajām vērtībām. Jau šodien tādus medijos “ēd bez sāls”. Briseles un Vašingtonas saimniekiem ir vajadzīgi iztapīgi vagari, bet visādus brīvdomātājus jāturpina ravēt tāpat, kā to darīja iepriekšējie kaklakungi.

Starp citu, Saeimā vienīgi frakcijas “Stabilitātei!” deputāti novērtēja iniciatīvu kā sabiedrību šķeļošu. Taču “tautas masas” šamos jau sen ierindojušas aizliedzamajos. Vienlaikus es saprotu opozicionārās LPV deputātu centienus turēt “nacionālo kanti”, lai cik kretīniska un rezultātā suicidāla tā nebūtu. Pieļauju, cerībā, ka tādējādi izdosies visu vērst par labu. Diemžēl pūļa vara tā nestrādā. Tā aprij visus pēc direktīvām no augšas nedomājošos un patiešām spējīgos paveikt kaut ko lietderīgu, pat ja šie tur muti ciet vai cenšas gaudot līdzi vairākumam.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/iniciativu-liegt-prokremliski-noskanotam-personam-stradat-valsts-un-pasvaldibu-iestades-vertes-saeimas-komisijas.a492352/

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...