Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Lībiņa cenšas izbīdīt fantastiskas peļņas iespējas tiesu izpildītājiem

Pretkorupcijas un pretkrāpšanas biedrība Rītdienai
08.12.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs vēlamies informēt, ka tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere un Saeimas Juridiskā komisija (turpmāk tekstā JK) mēģina izbīdīt zvērināto tiesu izpildītāju (turpmāk tekstā ZTI) sarakstītas likumu izmaiņas, kas nesīs fantastisku peļņu ZTI (no miljonāriem padarīs par multimiljonāriem), bet radīs sociālo sprādzienu Latvijā, izspiedīs tūkstošiem cilvēku emigrācijā, radīs milzīgus izdevumus valsts un pašvaldību budžetiem, kā arī palielinās ēnu ekonomiku Latvijā.

Vēlamies informēt, kā Lībiņa-Egnere un JK izmanto melus, sagrozītus datus, pilnīgi izfantazētus pieņēmumus. Kā pārkāpj starptautiskās saistības, Latvijas likumus, tikai lai uz Latvijas Republikas rēķina, lobētu ZTI peļņas pieaugumu. Kā sagroza pētījuma datus, uz kuriem ir balstīts šis “likumprojekts”.

Kā arī vēlamies uzzināt, kādas darbības valdošās partijas un valsts iestādes veiks, lai šo nepieļautu. Kā arī šī publiskā vēstule būs pierādījums, ka bijāt informēti un apzināti (ja pieņems) izbīdījāt likumu, kas ZTI padarīs par multimiljonāriem uz simtu tūkstošu cilvēku rēķina. Vēlamies atgādināt, ka šis skars vismaz 190 000 cilvēku un viņu ģimenes locekļus, kas ir vairāk nekā nepieciešams, lai uzsāktu referendumu par Saeimas atlaišanu. Ja jums ir nospļauties par Latviju un 190 000 cilvēku un viņu ģimenēm, padomājiet par savu amatu.

Mēs vēlamies piebilst, ka cilvēki, kas nerūpējas par saviem bērniem, ir morāli kropļi. Cilvēki, kas nemaksā naudu saviem upuriem, arī ir morāli kropļi. Šīs vēstule nav viņu aizstāvībai, bet 190 000 cilvēku un viņu ģimeņu, it īpaši bērnu, aizstāvībai, kuriem dažādu iemeslu dēļ ir problēmas nomaksāt parādsaistības, bet kuri nav morālie kropļi.

Visi mūsu izmantotie materiāli nāk no JK, ir pieejami publiski: https://titania.saeima.lv/LIVS14/saeimalivs14.nsf/webSasaiste?OpenView&restricttocategory=382/Lp14 un no Pētījuma, uz kura ZTI un Lībiņa-Engere balsta savus “apgalvojumus” https://base.org.lv/doc/Petijuma_atskaite_1_11_2019.pdf.

1)   Šis likumprojekts ir pretlikumīgs, jo nav ievērotas MK noteiktās procedūras, TAP portālā nav šī likuma izmaiņu sadaļas, šis likums nav parunāts ar LDDK un, visticamākais, pārkāpj Satversmi. Šo apgalvo ne tikai mūsu biedrība, bet arī LDDK.

Šie Satversmes un MK noteikumu pārkāpumi ir (visticamākais) notikuši, jo šo likumu Lībiņai-Engerei iesniedza ZTI, un Lībiņa-Engere ir mēģinājusi noslēpt to no sabiedrības. Lībiņa-Engere kā jurisprudences doktore nevarēja šos procedūru nezināt.

2)   Atgādinām, ka ZTI pelna no iekasētās summas + dažādas amata “takses” Viņu ienākumi var būt pat 1000% + no parāda summas. Viņi var nopelnīt vairāk naudas, nekā saņēma parāda turētājs. Piemēram, gadījumos par administratīvajiem sodiem. 2023. gada septembrī no visām ZTI saņemtajām, lietām, kur “upura” lomā bija pensionāri, 44% (220 no 518) lietām bija zem 50 EUR. Tātad 44% gadījumu, kuros iesaistīti pensionāri, ZTI nopelnīs vairāk nekā parāda turētājs.

3)   Jau uz šo brīdi ZTI var piekļūt gandrīz visiem līdzekļiem, kas saistīti ar soda naudām par nodarījumu un uzturlīdzekļu garantiju fondu. Tādēļ ZTI un Lībiņas-Engeres bīdītās likumu izmaiņas padara iespējamu ZTI piekļūt pie naudas, kas agrāk bija neaizsniedzama, summas mazākas par 700 EUR, stipendijām, “iztikas minimumam”. Varēs piekļūt klāt 10% ienākumu neatkarīgi no parāda veidošanās iemesla. Bet plāno samazināt iekasētās summas, kas jāiemaksā Uzturlīdzekļu garantijas fondā (UGF), starpību liekot samaksāt Latvijas nodokļu maksātājiem.

4)   Lai arī šis likums paredz samazināt minimālo summu, no kuras varēs piedzīt naudu, tas nekādi nesamazina ZTI peļņas daļu, tātad tie, pilnīgi nepalielinot savu darba apjomu (jo šīs lietas jau ir pie viņiem, konti bloķēti utt.), spēs fantastiski palielināt savu peļņu. ZTI jau šobrīd pelna (pēc visiem izdevumiem) vidēji 113 000 EUR gadā (visu ZTI ienākumi, dalot uz ZTI skaitu, 2022. gadā). ZTI jau tagad ir vislabāk apmaksātās valsts amatpersonas Latvijā. Kopējās parādsaistības, kas ir ZTI aprūpē, ir 5,4 miljardi EUR, sanāk, ka ZTI nopelnīs vismaz 4 miljonus katrs (ja atgūs visus parādus).

5)   Lai arī likuma mērķis, ir “palīdzēt” Latvijas iedzīvotajiem viņš palīdzēs tikai ZTI, jo Latvija ir uzņēmusies dažādas saistības, piemēram, nodrošināt cilvēkus ar sociālo palīdzību, ja viņu ienākumi sasniedz maznodrošināto statusu (420 EUR + 320 par katru nākamo), pilnīgi vai daļēji ir jākompensē valstij/pašvaldībai. Latvija ir parakstījusi ANO Bērnu tiesību konvenciju, kas liek nodrošināt noteiktu dzīves kvalitāti. Tādējādi, cilvēka ienākumiem nokrītot zem 420 EUR, starpība, kuru iegūs ZTI, būs jānomaksā valstij/pašvaldībai.

Piemēram, pensionārs, kurš saņem zem 172 EUR (minimālā pensija) , ir saņēmis soda naudu 50 EUR apmērā. ZTI saņems 60 EUR, valsts 50 EUR, bet valstij/pašvaldībai būs jānodrošina pabalsti pensionāram, tātad valsts ienākumi būs 0, bet ZTI 60 EUR.

Vidējā pensija 2022. gadā bija 450 EUR, tādējādi, piedzenot no vairāk nekā puses pensionāru, naudu iegūs ZTI, potenciāli  būs jāfinansē valstij/pašvaldībai. Tāpat bērnu pabalsti ir stipri zem 420 EUR, Pat stipri zemāki par 320 EUR. Ģimenēm ar bērniem un maziem ienākumiem visa ZTI nopelnītā daļa būs jāatmaksā valstij/pašvaldībai sociālās palīdzības veidā.

6)   Šīs Lībiņas-Engeres un ZTI bīdītās likuma izmaiņas rada milzīgus finansiālos riskus, jo, kā tikko Satversmes tiesa (ST ir jau vairākas lietas) nospriedīs, ka Latvijas likumi, Eiropas Savienības un ANO normas garantē ienākumu minimumu katram Latvijas iedzīvotajam, visas ZTI iekasētās summas (zem 430 EUR 1. personai un 305 EUR katrai nākamajai mājsaimniecībā)  būs jāatdod Latvijas Republikai, nevis ZTI vai parāda turētājam.

7)   Cilvēkiem, kam ir zemi ienākumi un kuri nespēj samaksāt rēķinus, nopirkt zāles, nomaksāt īri, tagad būs par 10% mazāka iespēja to izdarīt, tikai, lai ZTI varētu iegūt papildu ienākumus, tiks radītas jaunas parādsaistības, kas atkal palielinās ZTI peļņu, radot arvien lielāku parāda augšupejošu spirāli.

8)   Visiem parādniekiem, kam parādsaistības ir virs 15 000 EUR, bet ienākumi zem minimālās algas, parāds nesamazināsies, bet būs jāmaksā mūžīgi, tādējādi garantējot peļņu tikai ZTI. Ir tiesas noteiktie 6% gadā, tātad, ja summa ir 15 000+ EUR, procentu maksājumi būs vismaz 900 EUR gadā, bet 10% no minimālās algas būs 840 EUR. Tātad parāds nevis samazināsies, bet pieaugs, un cilvēks vienkārši maksās nabadzības nodokli, nekādi neuzlabojot savu stāvokli.

9)   ZTI un Lībiņa-Engere šo likumu bīda ar meliem, ka šis samazinās ēnu ekonomiku. Kaut vai elementārākā matemātika pierāda pretējo. Vienīgie parādnieki, kas par šo ir izteikušies (vēstules JK), saka, ka viņiem būs vēl mazāka motivācija saņemt oficiālus ienākumus, bet tieši pretēji, būs motivācija tos slēpt vai emigrēt (parādnieku vēstules JK). Jau šobrīd no 40 000 UGF parādniekiem tikai 9000 saņem algu… tātad ir emigrējuši vai strādā melnajā ekonomikā.

Ja, kā apgalvo JK, ZTI un Lībiņa Engere, desmitiem tūkstošu cilvēku ir gatavi slēpt savus ienākumus vai emigrēt, tad tagad motivācija nemaksāt nodokļus vai emigrēt būs par 10% lielāka. Jo matemātiski:  x < x+10%, nevis, kā melo Lībiņa-Engere un ZTI, ka x > x+10%. To pašu apgalvo LTRK (JK likuma anotācija), to pašu apgalvo arī ZTI (likuma anotācija JK).

Pat pētījums, kuru izmanto ZTI un Lībiņa-Engere, norāda uz pretējo. Pat pētījumā ir rakstīts, ka cilvēki labāk emigrēs, shēmos, nevis dzīvos badā. Pat pētījums, uz kura balstās ZTI un Lībiņas-Engeres izteiktie apgalvojumi, iesaka atstāt cilvēkiem minimālo algu (2019. gada minimālā alga ir izmantota pētījumā).

Tātad parādnieki ir gatavi emigrēt, gatavi slēpt savus ienākumus, viņus pat ir gatavi aizsargāt darba devēji, lai viņu darbinieki neemigrētu, tātad samazinot viņu motivāciju maksāt nodokļus, par 10% samaksāto nodokļu apjoms samazināsies, iekasētās summas samazināsies, un palielināsies emigrācija… Pat pētījumā apgalvots, ka, samazinot ienākumus, samazinās motivācija legāli saņemt pilnu algu.

10) Par pētījumu, kuru izmanto Lībiņa-Engere un JK, - “IEDZĪVOTĀJU PARĀDSAISTĪBU APJOMS UN IETEKME UZ APLOKŠŅU ALGU IZPLATĪBU LATVIJĀ”, Šis pētījums pilnīgi apgāž visu, ko saka ZTI un Lībiņa-Egnere, no pētījuma ir iekļauta tikai viens ieteikums, pārējie, kas nav izdevīgi ZTI, ir pilnīgi noignorēti. Pilns pētījums ir atrodams šeit: https://base.org.lv/doc/Petijuma_atskaite_1_11_2019.pdf, šis pētījums pasaka, ka nekur nav pieejami pilni dati par kredītiem, tai skaitā to apjomu. Lielāko daļu no UGF izmaksā valsts, bet atgūst tikai mazu daļu, un, pieņemot šo likumu, šī summa samazināsies vēl vairāk.

  Kopējais parādu portfelis (ārpustiesas)  ir privātpersonām, un vidējais parāda apmērs bija 960 EUR, kas norāda, ka grūtības atdot parādu ir tieši nabadzīgo cilvēku problēma.

 Uz 2019. gadu kopējais apjoms, kas bija ZTI rīcībā, bija 5,4 miljardi eiro, kas norāda, ka vismaz 320 miljonus saņems ZTI, nevis valsts, parādu turētāji, bērni vai māmiņas, bet ZTI  lielāka daļa parādnieku ir parādā valstij.

Pētījumā secināts, ka maksātnespējas un saistību dzēšanas process ir sarežģīts, jo to izmanto reti. 

Latvijā nav tikai aplokšņu algu problēma, bet arī darbinieku neuzrādīšana, Latvijas ēnu ekonomika ir gandrīz divreiz lielāka nekā Lietuvā un Igaunijā. Ēnu ekonomikā Latvija zaudē 1,8 miljardus gadā.  PTAC uzskata, ka galvenais parādu neatmaksas iemesls ir nabadzība.

11) Kredītņēmēju aizsardzības biedrība piekrīt mums, ka šis ir izdevīgi tikai ZTI, LDDK piekrīt, ka šis likums ir izdevīgs tikai ZTI, Brīvo arodbiedrību apvienība (pēc tālruņa sarunas ar mums) nemaz nesaprot, ka šis likums attieksies uz visiem parādiem, nevis tikai UGF maksājumiem.

12) Noslēdzot vēlamies pateikt to, kas nav pieminēts šajā ZTI sarakstītajā likumā. Nav pieminēts, cik cilvēku šis skars, tiek minēti 10% no LV iedzīvotājiem (vismaz 190 000). Nav neviena pierādījuma, ka šis samazinās ēnu ekonomiku. Tieši pretēji, tiek ieteiktas PRETĒJAS darbības tam, ko iesaka pētījums. Nav neviena aprēķina, par cik pieaugs ZTI nopelnītā summa. Nav pieminēts, cik daudz cilvēku tiks iegrūsti maznodrošināto statusā.

Nav nekādu aprēķinu, cik šis izmaksās valstij. Nav pat pieminēti tiesvedības riski, ja kāda Latvijas vai Eiropas tiesa atzīs, ka ir “ienākumu minimums”, neaizskarama summa, no kuras nedrīkst piedzīt parādus un jāatstāj cilvēkiem iztikai. Nav pieminēts, cik cilvēku tiks padzīti no Latvijas emigrācijā. Nav pieminēti nekādi konkrēti skaitļi vai aprēķini, uz kuriem tiek balstīti ZTI un Lībiņas-Egneres meli, ka tas kādam kaut ko uzlabos (izņemot ZTI). Likumprojektā nav ieviesti NEKĀDI priekšlikumi no pētījuma, tieši pretēji, tiek darīts pretējais ieteikumiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...