Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā pēc koalīcijas padomes sēdes varēja saprast no Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), valdība neatbalstīs priekšlikumu par Lielo kapu atpirkšanu, valstij izmantojot pirmpirkuma tiesības. Lielo kapu draugi uzskata, ka tā ir liela politiska un kultūrvēsturiska kļūda.

Šī brīža Rīgas dome (RD) nespēj īstenot nedz saimniecisko, nedz politisko atbildību par šo kultūrvēstures objektu. Pilsētplānošana Skanstes - tautā saukta Kapu - tramvaja gadījumā un brutālā „kopšana”, ko veic Rīgas domes struktūras, liecina par, ļoti iespējams, visai dramatisku Lielo kapu nākotni. Bažas rada arī RD atļautās apbūves plāni Indrānu, Kaspara un Mazo Klijānu ielu rajonā. Valsts pirmpirkums ir nepieciešams!

Rīgas Lielie kapi ir unikāls Latvijas kultūrvēstures objekts. Tā skaistākā rota kādreiz bija krāšņie kapeņu mauzoleji, no kuriem līdz mūsu dienām atlicis vien divdesmit viens. Visiem ir vajadzīga restaurācija, bet vairumam - arī steidzama palīdzība. Strādājot visu ziemu un katru sestdienu, Lielo kapu draugi ir iztīrījuši šīs kapenes. Kultūras ministrija ir iedevusi naudu steidzamākajiem glābšanas darbiem. Bez atlīdzības ir sagatavots profesionāls pirmsrestaurācijas glābšanas projekts. Ir veikts viss, ko var veikt nesavtīgi un bez naudas.

Glābšanas darbi ir jāsāk steidzami. Nauda var tikt piešķirta Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB) kā (pagaidām vēl) Lielo kapu īpašniekam. Nepieciešama LELB izlēmīga rīcību, lai tuvākā mēneša laikā varētu sākties darbi.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ilgtspējības zīlētāji jeb kurus rādīt pāvestam

FotoZinātnē ir metodoloģiskā prasība katra laikmeta iztirzājumā ņemt vērā toreiz lietoto valodu. Laikmetu izdosies pareizi izprast tikai tad, ja respektēs tajā lietoto valodu. Valoda raksturo notikumu idejisko tendētību, laikmeta intelektuālo un morālo atmosfēru, ārējo notikumu vienotību ar tolaik dzīvojošo cilvēku iekšējo pasauli – prāta interesēm, vērtējumiem, kognitīvo piesātinātību.
Lasīt visu...

21

VK ziņojums par AS "Sadales tīkls" tarifiem apliecina Ašeradena mazspēju

FotoLatvijas Reģionu apvienība (LRA) vairākkārt uzsvērusi, ka AS "Sadales tīkls" (ST) sadales tarifi ir neadekvāti augsti, turklāt tie nav pamatoti. To, par ko LRA runā jau kopš pagājušā gada, ir apstiprinājusi arī Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā. Revīzijā konstatēts, ka, lai gan ST elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi aprēķināti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajai metodikai, nevar apgalvot, ka tarifos ir pilnībā nodrošinātas likumā noteiktās pakalpojuma lietotāju intereses.
Lasīt visu...

15

Tāda ir mana latviskā politiskā humora izjūta

FotoIepriekšējo reizi rakstīju, ka nācijai ir problēmas un nav, par ko balsot. Kā kārtīgs pilsonis atkal esmu mainījis viedokli, jābalso par visām partijām uzreiz!
Lasīt visu...

12

„Anša vērtības" tomēr iekļūst Saeimā

FotoPēc karstākās vasaras Latvijas vēsturē kā sniegs uz galvas uzkrita šī gada 13.septembrī Saeimā iesniegtais „Amnestijas likuma” likumprojekts, kur piedāvāts atbrīvot no kriminālatbildības personas, kuras 2009.gada janvārī, sava „izmisuma” vadītas, veica „revolūciju”, pēc kā „netaisnīgi” sodītas.
Lasīt visu...