Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba, "Pilsēta cilvēkiem" un Lielo kapu draugu aktīvisti ir saņēmuši Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) vēstuli, kurā paziņots, ka jau 8. martā CFLA ir pabeigusi Rīgas tramvaja infrastruktūras projekta izskatīšanu un tas tiek nosūtīts tālākai vērtēšanai Eiropas Komisijā.

2017.gada 20. februārī šo projektu Rīgas Satiksme iesniedza CFLA atkārtoti. Tā saturs tika publiskots tikai 3. martā, tātad trīs darba dienas (!), pirms CFLA 8.martā pabeidza izvērtēšanu. Tas ir nepietiekams laiks, lai sabiedrība nopietni iepazītos ar otrreiz iesniegtā projekta pieteikuma dokumentiem.

Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba, Pilsēta cilvēkiem un Lielo kapu draugu aktīvisti CFLA sasteigto un slepeno rīcību par nepieņemamu.

Aktīvisti arī uzsver finanšu ministres Danas Ozolas - Reiznieces (ZZS) atbildību par CFLA rīcību. Kopš 2016. gada 9. decembra Lielo kapu draugi ir gaidījuši un vairākkārt atkārtojuši savu vēlmi tikties ar finanšu ministri Kapu tramvaja projekta sakarā, taču šo trīs mēnešu laikā tas nav izdevies.

Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba, Pilsēta cilvēkiem un Lielo kapu draugu aktīvisti 28. februārī nosūtīja CFLA aicinājumu nekavējoši publicēt 20. februārī atkārtoti iesniegtos projekta pieteikuma dokumentus, kā to paredz Informācijas atklātības likums un Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda vadības likums, kas īpaši uzsver sabiedrības informēšanu un līdzdalību šādos projektos.

Vēstules autori aicināja paziņot publiski konkrētus termiņus, kuros tiks izskatīts atkārtotais projekta pieteikums, jo īpaši ņemot vērā RD amatpersonu publiski pausto, ka projekta pieteikuma 2017.gada 20.februārī iesniegtais variants var tikt izskatīts viena mēneša laikā.

Atbilde uz šo vēstuli bija vakar saņemtā informācija, ka projekta vērtēšana jau ir pabeigta.

Tuvāko dienu laikā Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba, Pilsēta cilvēkiem un Lielo kapu draugu aktīvisti publiskos savus komentārus par pēdējo projekta pieteikuma versiju.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunā konservatīvā partija šūpo valdību

FotoParasti politikas vērotājiem vasara ir diezgan garlaicīgs laika posms, jo Saeimas deputātiem ir garās brīvdienas un arī citi politiķi un vadoši ierēdņi izbauda atvaļinājumu. Tomēr šī vasara ir atšķirīga – to nosaka ne tikai izveidojusies krīze Rīgas domē, bet arī skandāli un skaļās emocijas valdībā.
Lasīt visu...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas grorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...