Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir jaunas nedēļas sākums un gribu ierosināt izdarīt svarīgu darbu. Pēdējā laikā aktivizēts PR uzņēmumu pakalpojums - politiskie troļļi. Izejiet cauri saviem sekotājiem - ja nav bildes/nav nosakāms, kas tas par cilvēku/nav pat 10 sekotāju, bloķējiet bez žēlastības!

Kāpēc to darīt? Pirmkārt, viņi paņem laiku, ko jūs varat veltīt svarīgākām lietām. Viņi izsit no sliedēm, rada dusmas, jūs sākat izteikties neprecīzāk, tad atrodas kāds politiķis/aktīvists, kas uztaisa screenshot, lai jūs diskreditētu un/vai „atspārdītu”.

Tas rada toksisku vidi, lai jūs ar saviem samiernieciskajiem, liberālajiem uzskatiem negribētu te būt, iesaistīties sarunās - klusinātu jūs un tādiem kā jūs liktu saprast, ka labāk paklusēt

Mērķis ir arī mazināt vēlmi pilsoniskai līdzdalībai, politiskai aktivitātei. Biežāk tas mērķēts uz liberāli domājošām sievietēm, kas nebaidās izteikties. Arī vīriešiem. Jo „nacionālkonservatīvā” pusē būs cilvēki, kas iznesīs ziņu ārpus troļļu tvītiem.

Un sliktākais, ko viņiem izdodas sasniegt - kad mediji pamana troļļu uzdarbošanos, bet nepārbauda, vai tie ir troļļi. Un iziet no Twitter ar uzskatu, ka „par jautājumu X ir plaša kritika”.

Atbildot jums un jums atbildot viņiem, viņi veido savu profilu - kāds pieseko, tad vēl, un tad jau īsti nevar saprast, vai viņš ir īsts vai ne.

Tas arī nav tik vienkārši kā troļļu un botu fermas - ne vienmēr ir pamats tos reportēt pašam Twitter, turklāt latviešu valodā sociālajiem tīkliem ir vājāka moderācija, ko arī izmanto politisko troļļu kontu veidotāji.

Īsāk runājot- sargājiet sevi, savu tviteri un savu enerģiju. Bloķēt PR kampaņu troļļu kontus arī man ir bijis ne tik viegli, jo tas šķiet neliberāli. Tomēr viņi publiskajam diskursam pienes tikai žulti, nevis jēgu.

Pārpublicēts no Twitter

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...