Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir jaunas nedēļas sākums un gribu ierosināt izdarīt svarīgu darbu. Pēdējā laikā aktivizēts PR uzņēmumu pakalpojums - politiskie troļļi. Izejiet cauri saviem sekotājiem - ja nav bildes/nav nosakāms, kas tas par cilvēku/nav pat 10 sekotāju, bloķējiet bez žēlastības!

Kāpēc to darīt? Pirmkārt, viņi paņem laiku, ko jūs varat veltīt svarīgākām lietām. Viņi izsit no sliedēm, rada dusmas, jūs sākat izteikties neprecīzāk, tad atrodas kāds politiķis/aktīvists, kas uztaisa screenshot, lai jūs diskreditētu un/vai „atspārdītu”.

Tas rada toksisku vidi, lai jūs ar saviem samiernieciskajiem, liberālajiem uzskatiem negribētu te būt, iesaistīties sarunās - klusinātu jūs un tādiem kā jūs liktu saprast, ka labāk paklusēt

Mērķis ir arī mazināt vēlmi pilsoniskai līdzdalībai, politiskai aktivitātei. Biežāk tas mērķēts uz liberāli domājošām sievietēm, kas nebaidās izteikties. Arī vīriešiem. Jo „nacionālkonservatīvā” pusē būs cilvēki, kas iznesīs ziņu ārpus troļļu tvītiem.

Un sliktākais, ko viņiem izdodas sasniegt - kad mediji pamana troļļu uzdarbošanos, bet nepārbauda, vai tie ir troļļi. Un iziet no Twitter ar uzskatu, ka „par jautājumu X ir plaša kritika”.

Atbildot jums un jums atbildot viņiem, viņi veido savu profilu - kāds pieseko, tad vēl, un tad jau īsti nevar saprast, vai viņš ir īsts vai ne.

Tas arī nav tik vienkārši kā troļļu un botu fermas - ne vienmēr ir pamats tos reportēt pašam Twitter, turklāt latviešu valodā sociālajiem tīkliem ir vājāka moderācija, ko arī izmanto politisko troļļu kontu veidotāji.

Īsāk runājot- sargājiet sevi, savu tviteri un savu enerģiju. Bloķēt PR kampaņu troļļu kontus arī man ir bijis ne tik viegli, jo tas šķiet neliberāli. Tomēr viņi publiskajam diskursam pienes tikai žulti, nevis jēgu.

Pārpublicēts no Twitter

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...