Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atverot kārtējo novadam adresēto avīzīti Bauskas novada vēstis, izlasīju rakstu par kādu unikālu galdu, kura ražošanas cenu, iespējams, varētu uzzināt pēc kādiem arhīva materiāliem, bet pašlaik tikai mēbeles restaurācija no Valsts kultūrkapitāla fonda līdzekļiem ir 2400 eiro! Dzīvokļa cena kādā pagasta centrā vai piepilsētā, kur varētu izmitināt bezpajumtes daudzbērnu ģimeni vai sievieti ar bērniem.

Jautājums – ja baznīca ir no valsts atdalīta struktūra, kādēļ valsts pārņem tās inventāru savā pārraudzībā un tās lietošana (ar muzeja apmeklētāju acīm) ir tik izšķērdīgs pasākums mums, nodokļu maksātājiem?

Lai baznīca pati ierīko savās telpās muzeju par saviem izcilajiem kalpotājiem, kā to praktizē Anglijas muzejos pārvērstās baznīcas. Es neuzskatu, ka mācītājs ir izcilāks par ārstu vai tiem glābējiem - ugunsdzēsējiem, kuri glābjot gāja bojā zem Maximas drupām, vai latviešu strēlniekiem.

Man nešķiet, ka kultūra šādā veidā būtu īpaši jāfinansē, kamēr Latvija atrodas devītajā vietā suicīdu ziņā un manā apkārtnē, Bauskas novadā daudzbērnu ģimenēm nav ES atbilstoši dzīves apstākļi.

Kas tam galdam tik īpašs, ka restaurācija prasījusi tādu summu? Kāpēc Latvijas valsts vecās mēbelēs iegulda vairāk nekā rūpēs par dzīviem bērniem? Ne jau no šī galda bērni kļūs garīgāki, bet no dzīva, izteikta vārda - zināšanām. Vairāk zināšanu iegūs no ēveles, galdnieku galda izpētes.

Mācītāja dvēsele noteikti nejūtas glaimota, ka mantai piešķiram tik lielu vērību, kad trūkumu cieš jaunā paaudze.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...