Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās personas meita. Savu spēju un iespēju robežās piedalos gan Cietušo biedrības darbos, gan mēģinu pati ietekmēt situāciju, konkrēti:

- februāris, 2020. - tikšanās laikā "ar prezidentu", kas rezultātā bija tikšanās ar sekretāru, par Traģēdijas piemiņas dienu, izmantojot iespēju, iesniedzu "prezidentam" vēstuli par tēmu, ka nekas būvniecībā nav mainījies - konkrēti minēju, ka paraksti tiek viltoti. (Zolitūdes lietā vairākkārt apsūdzētās personas apgalvoja, ka neko nav parakstījušas.) Saņēmu sausu atbildi no Ekonomikas ministrijas, ka "viss kārtībā, jo taču tiks ieviesta BIS sistēma, kur nekas tamlīdzīgs nebūs iespējams”.

- 08.06.2020. - Pļavnieku Maximas veikalā tecējis ūdens no griestiem spēcīgas lietus gāzes dēļ, it kā tika veikta evakuācija no veikala. Neesmu prasmīgs FB lietotājs, bet mēģināju publiski jautāt Maximas komunikācijas vadītājai komentāru par šo notikumu. 

- 31.03.2021. - kad uzzināju, ka kriminālprocesā apsūdzētās personas Re&Re un Andris Kalinka vada Novira Plaza būvniecību Rīgas centrā. Vērsos pie vairākām Novira atbildīgajām personām ar jautājumu, vai viņiem nerūp reputācija, sadarbojoties ar šīm personām. Protams, nekādu atbildi nesaņēmu.

- 10.05.2021. - vērsos ar "Trauksmes celšanas" instrumentu pie Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ar šādu tekstu: "Vai var pieļaut, ka fiziskās un juridiskās personas turpina savu saimniecisko darbību būvniecības jomā, ja kriminālprocesa galīgais spriedums nav stājies spēkā? Ir runa par uzņēmumu „Rere būve” un arhitektu Andri Kalinku, objekts „Novira Plaza”." Atbildē saņēmu sausu atteikumu uz 2 lappusēm par to, ka es neatbilstu visiem nosacījumiem "Trauksmes celšanai".

Pa visu šo laiku sapratu, ka mediji diezgan izvēlīgi runā par šo tēmu. Informāciju, kuru nebūtu grūti atrast (piemēram, apsūdzēto personu nodarbošanās kopš traģēdijas), nesniedz. Tēlo izbrīnu, kad sadzird to no manis.

Šeit runāju par apsūdzēto personu Re&Re būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu, kurš veiksmīgi turpināja savu karjeru uzņēmumā LNK valsts mēroga pasūtījumā - LU Zinātņu mājas Torņakalnā tapšanā. Šo redzēju savām acīm, jo dažus mēnešus strādāju būvlaukumā. Ir dzirdēts, ka arī citas apsūdzētās personas turpina piedalīties būvniecības procesos.

No tā es saprotu, ka visa būvniecības nozare (arī BVKB) spļauj cietušajiem sejā un turpina darboties pēc vecās shēmas. Personu, kura stingri ievēro noteikumus un likumus, saukā par "Žannu d'Arku". Uzskatu, visiem jāzina, ka apsūdzētās personas aktīvi darbojas būvniecības biznesā. Man nav iespējas šo informāciju detalizēti uzzināt un izplatīt, tāpēc vēršos pie medijiem ar lūgumu pacilāt  šo tēmu. Mans mērķis ir vainīgo personu noskaidrošana, sodīšana un, pats galvenais, traģēdijas nepieļaušana nākotnē. 

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...