Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.

Un tātad: es pats zinu, kas es esmu - vienkāršs cilvēks, ar savu izglītību, ar savu pieredzi un savu vēlmi sakārtot to pilsētu, kurā es dzīvoju jau 12. gadu. Neesmu krimināli sodīts, neesmu nekādos sakaros ar mafiju, neesmu piedalījies valsts izlaupīšanā un shēmošanā. Tātad - vai es būtu mafijas dalībnieks? Nē. Vai es esmu apsūdzēts kriminālos nodarījumos ar mērķi iedzīvoties? Nē! Bet kāpēc tad man ir jādzird tāds apgalvojums, ka esmu mafijas dalībnieks?

Atbilde ir visai primitīva. Nezinu, kādu mērķu dēļ Lauris Galiņš ir rakstījis savu rakstu, bet mafijas dalībnieka ēna tiek mesta uz visiem deputātu kandidātiem, kas vēlas mainīt sasmakušo situāciju katrs savā pašvaldībā, pilsētā, novadā. Tikai tāpēc, ka ir protests pret šī brīža kārtību, pret šī brīža finanšu izšķērdēšanu. Lauris Galiņš apzināti vai neapzināti rada priekšstatu, ka visi kandidāti ir mafijas dalībnieki, kas to vien vēlas, kā tikt pie varas un turpināt "ieraušanas" procesu.

Nē, Lauri! Tā nav! Es kandidēju, lai palīdzētu savai pilsētai attīstīties, kļūt labākai. Es iestājos pret grandiozajiem meliem un to aizsegā izšķērdētiem līdzekļiem un pašvaldības īpašumu izlaupīšanu. Ja es būtu mafijas dalībnieks, es neuzstātos pret izšķērdību.

Ir jāpiedalās vēlēšanās, ir rūpīgi jāvērtē katrs kandidāts, katrs saraksts un jābalso. Jābalso, jo nebalsojot vēlētājs atļauj citam izlemt viņa vietā, noteikt viņa dzīves prioritātes. Nebalsošana ir bēgšana no problēmām. Un vieglāk ir piekārt nevēlamu, pazemojošu birku visiem, kas vēlas kaut ko darīt, nevis pašam mēģināt atrast domubiedrus, pārliecināt tos par savas idejas pareizību un realizēt to dzīvē.

Vieglāk ir nebalsot, bēgt un emigrēt, kalpot citā valstī, nevis sakārtot savu valsti un būt saimniekam savā zemē, savā pilsētā, novadā. Vieglāk ir čīkstēt - viss ir slikti, visi ir zagļi, nevis pašam mēģināt pierādīt - es nezogu, es daru, es attīstu.

* esmu arī kandidāts pašvaldību vēlēšanās

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Jaunā konservatīvā partija šūpo valdību

FotoParasti politikas vērotājiem vasara ir diezgan garlaicīgs laika posms, jo Saeimas deputātiem ir garās brīvdienas un arī citi politiķi un vadoši ierēdņi izbauda atvaļinājumu. Tomēr šī vasara ir atšķirīga – to nosaka ne tikai izveidojusies krīze Rīgas domē, bet arī skandāli un skaļās emocijas valdībā.
Lasīt visu...

12

Totālā kontrole

FotoDaudz ir dzirdēts par sazvērestībām, un ir pat tāds ironisks apzīmējums – sazvērestību teorijas. Vai tiešām jūs domājat, ka sazvērestības nekad nav notikušas? Teiksiet - ir, bet tas bija sen un vairs nav taisnība.
Lasīt visu...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas grorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...