Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mani sauc Andrejs Elksniņš, pēc tēvavārda - Anatolija dēls. Pēc vectēva - Viktora dēls. Pēc tautības esam latgalieši, latvieši, poļi. Šodien atnākt un manas ģimenes vārdā nolikt ziedus - tas ir veltījums manas dzimtas vēsturei. Bez sava vectēva un viņa nopelniem Lielā Tēvijas kara laikā es nebūtu Elksniņš, bez viņa izveidotās pasaules nebūtu ne mana tēva, ne manis, ne manu bērnu. Man nav ne mazāko tiesību nodot savu dzimtu un noniecināt tās nopelnus.

Šodien, noliecot galvu viņa un miljoniem citu karavīru priekšā, es saku PALDIES! Paldies, ka devāt mums iespēju DZĪVOT. Dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, priecājoties un skumstot, mīlot un ienīstot, pieļaujot kļūdas un veicot varoņdarbus. Cīnīties, uzdrošināties un nepadoties!

Es zinu, ka mans vectēvs šos atzinības un cieņas vārdus gaida tieši 9. maijā. Jo šī diena ir viņa Uzvaras diena, tā ir Uzvaras diena miljoniem citu karavīru, kuri toreiz, 1945. gadā, mainīja vēstures gaitu.

Un manas dzimtas vēsturi, mūsu pilsētas lielas daļas ģimeņu vēsturi nemainīs neviens no malas uzradies politiķis, neviens apsēsts radikālis, neviens kažoka mainītājs, kas pieprasa aizmirst mūsu saknes!

Pār ģimenes vēsturi, pār piemiņu nav varas nedz prezidentiem, nedz viņu pavēlēm, nedz šodienas notikumiem, nedz kāda cita viedokļiem. Tā ir ĢIMENES PIEMIŅA. Un, lai iegūtu tiesības par to spriest, vispirms ir jākļūst par daļu no manas ģimenes.

Mēs esam tie, kas turpinās savu dzimtu, kas turpinās mūsu pilsētas vēsturi, tie, kuru pienākums ir godināt savu priekšteču nopelnus! Jo - kas gan mēs būtu bez viņiem?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...