Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Spriedums (juridiski precīzi izsakoties, prokurora priekšraksts) Maratam Kasemam sabiedrībā izraisīja rezonansi. Satraucās pat valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kas pauda neizpratni par soda maigumu - naudas sodu 15,5 tūkstošu eiro apmērā. Tagad, kad kaislības ir rimušās, atsvaidzināsim svarīgākos faktus.

Pēdējos gados Latvijas pilsonis Marats Kasems dzīvoja Maskavā, kur strādāja par portāla “Sputnik Lietuva” galveno redaktoru. 2022. gada decembra beigās viņš atbrauca uz Latviju, lai apciemotu smagi slimo vecmāmiņu.

2023. gada 3. janvārī Kasemu aizturēja Valsts drošības dienesta darbinieki, jo viņš tika turēts aizdomās par Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu (Latvijas Krimināllikuma 84. pants). Šeit ir pieejams oficiālais VDD ziņojums: https://vdd.gov.lv/aktualitates/jaunumi/vdd-aiztur-latvijas-pilsoni-par-sadarbibu-ar-sankcijam-paklautu-kremla-propagandas-resursu.

Shēma ir apmēram tā pati, kāda tā ir 14 Latvijas žurnālistu lietā. Portāls “Sputnik Lietuva”, kura vadītājs bija Kasems, ietilpst informācijas aģentūras “Rossiya segodnya” struktūrā. Aģentūras ģenerāldirektors ir Dmitrijs Kiseļovs, kas iekļauts Eiropas Savienības sankciju sarakstā jau 2014. gadā. No tā, saskaņā ar VDD loģiku, izrietot, ka žurnālisti, kas sadarbojušies ar “Rossiya segodnya”, ir sankciju pārkāpēji.

Apmēram četrus mēnešus Kasems pavadīja Rīgas Centrālcietumā. Ticis brīvībā, noslēdza izlīgumu ar prokuratūru: atzina vainu un samaksāja naudas sodu. Nekā neparasta tajā nav.

Izņemot vienu lietu, kurai plašsaziņas līdzekļi nepievērsa uzmanību. Kasems atzīts par vainīgu noziegumā, kas paredzēts KL 81.1 pantā “Palīdzība ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā”. Spiegošana light, kā es to dēvēju. Bet minētais 84. pants pazuda kā nebijis.

Taču tas IR bijis! Izslēdzot to, prokuratūra būtībā atzina, ka Marats Kasems sankcijas NAV PĀRKĀPIS.

Pati aizdomu vai apsūdzības pārkvalificēšana kā tāda izmeklēšanas gaitā ir parasta lieta. Pats esmu ar to sastapies. Kādā lietā mani aizturēja par “spiegošanu” un “terorismu”, bet pēc diviem mēnešiem pārkvalificēja “huligānismā” (un rezultātā attaisnoja).

Bet šeit ir citāda situācija. 14 žurnālistu grupa un Marats Kasems ir paveikuši faktiski identiskas darbības. Taču pirmajā gadījumā prokuratūra uzrāda apsūdzību, kas draud ar brīvības atņemšanu uz 4 gadiem, bet otrajā faktiski atzīst par nevainīgu.

Kā to lai saprot? Es, protams, neesmu Latvijas prezidents, bet arī vēlētos dzirdēt no prokuratūras sakarīgus paskaidrojumus.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...