Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA “Rīgas Meži” aicina medību kolektīvus piedalīties izsolē par medību tiesībām Mārupes novadā (https://rigasmezi.lv/izsoles-kokmateriali-zagmateriali-u-c/medibu-tiesibu-nomas-izsole-marupes-novada). Tiesību ieguvējs 10 medību sezonas varēs medīt vietā, kas ir blīvi apdzīvota, kur atrodas lidosta “Rīga”, golfa laukums “Viesturi” un cilvēki var atpūsties dabas liegumā “Natura 2000” – Cenas tīrelī.

Vai tas liecina par to, ka SIA “Rīgas Meži” nonākuši katastrofālā naudas trūkumā un ir jāķeras pie pēdējā salmiņa – jāgūst ienākumi no medībām tiešā privātmāju un ceļu tuvumā? Varbūt uzņēmumā trūkst izpratnes par to, kā sabalansēt iedzīvotāju un valsts intereses ar savām vajadzībām?

Kā zināms, Cenas tīrelis ir dabas lieguma “Natura 2000” teritorija, un to aizsargā virkne ES un vietējo tiesībaktu. Citējot: šādās teritorijās ir aizliegta “jebkāda apzināta dzīvnieku sagūstīšana un nogalināšana savvaļā”. Ar likumu ir noteikts, ka nedrīkst nogalināt pārnadžus, tai skaitā stirnas, staltbriežus, aļņus un bebrus.

Ideja šādās aizsargājamās dabas teritorijās rīkot medības ar dzinējiem ir vienkārši šokējoša un amorāla! Medību laikā dzīvniekiem nebūs iespējams izvairīties no medniekiem, viņiem nebūs iespējas atkāpties un aizbēgt, kā tas ir normālos apstākļos mežā.

Jāatzīmē, ka 2022., 2023.gadā un jau šogad apkārt Cenas tīrelim tiek veikta masveidīga mežu izciršana. Mārupes novads ir blīvi apbūvēts ar privātmāju ciematiem, un tas nozīmē, ka dzīvniekiem, lai izvairītos no medniekiem būs jāmēģina slēpties tur.

Kārtējo reizi jāsacina, ka SIA “Rīgas Meži” apņemšanās strādāt zaļāk un izcirst mazāk ir tikai iedzīvotāju acu aizmālēšana un tukšas deklarācijas. Uzņēmums turpina iet pa iemīto taciņu, īstenojot principu – kliegsim “Ķeriet zagli!” un, kad uzmanība novērsta, tad aiziet, darām, ko gribam!

Kur tad SIA “Rīgas Mežu” izslavinātie ilgtspējas indeksi un saņemtās balvas? Uzņēmumā nevienu neuztrauc, ka dabas liegumā, lai izvestu nomedītos dzīvniekus, būs jāiebrauc ar mehāniskajiem transporta līdzekļiem.

SIA “Rīgas Mežu” vadību, un it īpaši valdes priekšsēdētāju Anitu Skudru vienaldzīgu atstāj fakts, ka gandrīz līdz Cenas tīreļa vidum vijas vides izziņas taka ar tālākajā punktā uzbūvēto skatu torni putnu vērošanai. To uzbūvēja iepriekšējās uzņēmuma vadības laikā, piesaistot ES fondu līdzekļus, un tas pēc Anitas Skudras definīcijas ir slikti.

Tomēr interesanti, kā SIA “Rīgas Meži” plāno savienot Latvijas un ārvalstu tūristu atpūtu un pastaigas Cenas tīreļa takā ar medībām? Dīvaini, ka nevienam no “augsti profesionālajiem” uzņēmuma darbiniekiem nav ienācis prātā, ka šādas medības būs postošas videi un ļoti nopietni apdraudēs cilvēku dzīvības.

Iespējams, ka tiek plānota šīs takas aizvēršana un demontēšana, jo viss, kas tika uzbūvēts, pirms Anita Skudra ieradās “Rīgas Mežos”, bija darīts slikti, neprofesionāli, nesaimnieciski un tā tālāk un tātālāk, par ko viņa regulāri deklarē savās intervijās. Žēl tikai, ka pēdējo trīs gadu laikā, kopš uzņēmumu vada Anita Skudra, nekas nav uzbūvēts un nekas nav izveidots. 

Otrs ne mazāk interesants fakts ir tas, ka medībām plānots iznomāt teritorijas, kas atrodas tiešā lidostas “Rīga” tuvumā, kur ved lidmašīnu pacelšanās un nolaišanās ceļi. Apdraudētas var tikt gan pasažieru, gan militārās lidmašīnas, kas purvam pāri lido ļoti zemu. Virs lidostas ir pilnībā aizliegti dronu lidojumi, taču šaut varēs. Visticamāk drošības struktūras par lielisko SIA “Rīgas Meži” iniciatīvu nav informētas.

Ja šādi igtspējas scenāriji turpināsies, tad, visticamākais, nākotnē varēs medīt arī Šmerļa, Biķernieku, Anniņmuižas, Kleistu un citos Rīgas teritorijā esošajos mežos un Mežaparkā un Mangaļsalā. Cerēsim, ka vismaz Rīgas dārzi un parki būs vietas, kur iedzīvotājiem atpūsties droši.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...