Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai ir kāds „perestroiku” piedzīvojušais, kurš nebūtu piedalījies kāda nelegālā vai puslegālā videoseansā, kur starp daudzām visdažādāko žanru kinofilmām VHS formātā nebūtu arī kāda, kuras pārvedums no tolaik maz kam saprotamās angļu valodas uz visiem saprotamo krievu nebūtu mistiskas personas ar segvārdu Goblins veikts. Jā, „perevod Goblina” izcēlās gan ar savdabīgu dikciju, gan arī ar ne pārāk cenzētu leksiku, vārdu sakot, publikai bija gana jautri.

Bet, kā smejies, gadi skrien kā stirnas, un mistiskais Goblins mūsu dienās ir zināms un plaši pazīstams kā blogeris Dmitrijs Pučkovs. Viņš viennozīmīgi ir veiksmīgi iekļāvies kapitālistiskajā sacensībā un, pēc visa spriežot, trūkumu necieš. Taču tas viņam netraucē būt arī komunistiski noskaņotam staļinistam un lielkrievu šovinistam vienā personā.

Šajā sakarībā mūsu Goblins ir izvērsis aktīvu blogera darbību tīmeklī, kur izplata dažādos formātos veiktus ierakstus par vēsturiskām un sabiedriski politiskām tēmām. Šajā nozarē viņš veido ilgstošus sarunu šovus ar visdažādākajiem vēstures un līdzīgu zinātņu speciālistiem. Protams, protams, lielākoties speciālisti arī ir noskaņoti (atbilstoši bloga uzturētāja uzstādījumam) vai nu boļševistiski, vai staļinistiski, vai lielkrievu šovinistiski, bet jāatzīst, ka speciālisti viņi ir tiešam labi un erudīti. Erudīcijas jomā ne vienam vien pašmāju zeltītdzintaram no viņiem būtu, ko pamācīties.

Bet kur tad somu karš? Nu, redz, mūsu Goblins daudzu savu blogošanas tēmu starpā ne pēdējo vietu ir atvēlējis arī arī PSRS - Somijas 1939./40. gada karam. Nu, varbūt tāpēc, ka pats dzīvo Pēterburgā, bet nav svarīgi. Katrā ziņā iesaku interesentiem šos materiālus internetā sameklēt un paklausīties. Izglītībai par sliktu, nenāks, kaut arī skats neapšaubāmi ir no ierakumu pretējās puses. Bet kur tad virsrakstā solītās pārdomas? Tikai mieru, tūlīt būs, vajag taču mazu iesildīšanos arī taču.

Tātad vienā no sarunām par šo karu cienījamais Goblins ar sarunu partneri beigu galā nonāca līdz upuru uzskaitei. Un, nosaucot somu kritušo kopskaitu (aptuveni 26 000), mūsu draugs Goblins (Pučkovs) tā pārmetoši rezumēja (domas atstāsts): „Nu re, kādi tie somu buržuji tomēr draņķi, tik daudz savu tautiešu, tā sacīt, aizsūtīja pie tēviem. Bet varēja taču vienkārši SARUNĀT.” Domāju, ka saprotat, ka ar sarunāšanu dārgais Goblins bija domājis visu to herņu ar teritorijas apmaiņu, armijas bāzēm somu teritorijā utt. Jā, bet mēs jau to lieliski zinām un visu to esam uz savas ādas izbaudījuši.

Un vai tad mūsdienās trūkst gudrinieku, kas no rīta līdz vakaram mūs aicina būt draudzīgākiem ar lielo kaimiņu, nekaitināt to, atzīt Krimnašas un Lugandonas. Un tad tik būs! Krievu bezgala laipnais lācis par to mūs aplies ar bezgala lētu soļarku un appūtīs ar vēl lētāku gāzi, ka vai elpu ievilkt nepaspēsim.

Redzait, vēl 1939. gadā mēs tikām bezgala slavēti par savu vēlmi un spēju „sarunāt”. Te ir citāts no 1939. gada 1. decembra „Pravdas” (oriģinālvalodā):” Ведь правительства Эстонии, Латвии и Литвы договорились с Советским Союзом о взаимном укреплении безопасности, и народы этих стран ни на йоту не потеряли своей независимости. Почему же правительство Финляндии не согласилось на более незначительные меры урегулирования взаимных отношений? Только потому, что оно является прислужником алчных финских банкиров и капиталистов экспортной промышленности, продавших за чечевичную похлебку самостоятельность нашей страны.”

SIC! Kaut kur pavisam nesen dzirdētas frāzes par „ārējo pārvaldību”, „Vašingtonas obkomu” u.tml., vai ne? (Vairāk - https://gordonua.com/specprojects/Finland.html )

Tiesa gan, tas ir teksts no bēdīgi slavenā „radiopārtvēruma”, kuru publicēja „Pravdā” it kā Somijas komunistiskās Kūsinena valdības vārdā. Bet visiem taču skaidrs, kuros gaiteņos tas ir patiesībā tapis. Un redzat, kā tiek uzlielītas visas trīs Baltijas valstis par savu „tālredzīgo” un draudzīgo politiku attiecībās ar PSRS. „Ведь правительства Эстонии, Латвии и Литвы договорились”, jā, jā mēs SARUNĀJĀM, nu tieši tā kā mūsdienu eksperts Goblins – Pučkovs būtu vēlējis rīkoties Somijai tajā tālajā 1939.gadā.

BET.

Atļaujiet jūs iepazīstināt ar zinātnisku izdevumu:

Научное издание

ВЫНУЖДЕННЫЙ АЛЬЯНС СОВЕТСКО-БАЛТИЙСКИЕ ОТНОШЕНИЯ И МЕЖДУНАРОДНЫЙ КРИЗИС, 1939–1940 гг.

Сборник документов

Составители, предисловие, комментарии:

Н.Н. Кабанов (ответств. сост.)

А.Р. Дюков,

В.В. Симиндей

Оформление обложки М. Левыкин

Компьютерная верстка А. Григорьев

Корректор Г. Васильева

Фонд содействия актуальным историческим

исследованиям «Историческая память»

Почтовый адрес: Москва, 119019, Москва, Гагаринский пер., д.35, офис 8

www.historyfoundation.ru

Ja kāds no cienījamajiem lasītājiem vēl nezina, kas ir cienījamie kungi Simindejs un Djukovs vai viņu kūrētais fonds „Vēsturiskā atmiņa”, iesaku iepazīties. Pat ļoti iesaku.  Bet, neskatoties uz visu to, avotu krājums ir sastādīts pilnībā profesionāli. Un, kā redzams no virsraksta, veltīts tieši tam laikam un notikumiem, kad tā lielā sarunāšana gāja vaļā.

Nu un šī krājuma noslēgumā, kā jau pienākas, ir arī personu saraksts. Tās ir personas, kas tādā vai citādā veidā minētas vai nu tieši dokumentos, vai skaidrojumos par tiem. Tātad tās ir personas, kas kaut kā ir bijušas iesaistītas dižajā „SARUNĀŠANAS” procesā. Kuras vēlējās kaut ko SARUNĀT un beigās arī SARUNĀJA ar lielo kaimiņu.

Kopā no Latvijas ir minētas 38 personas, kas bija dzīvas 1939. gadā.. No tām 15 (piecpadsmit) personas laikā kopš „sarunāšanas” līdz 2.pasaules kara beigām (parasti jau līdz 1942. gadam) tika vai nu nošautas pēc dažādu PSRS varas iestāžu nolēmumiem, vai gāja bojā PSRS ieslodzījuma vietās. 5 (piecas) personas tika arestētas un pavadīja dažādus laikus dažādās PSRS ieslodzījuma vietās vai izsūtījumā.

11 (vienpadsmit) personas ir 2. pasaules kara laikā emigrējušas no Latvijas uz brīvās pasaules valstīm. Ļoti ticami, ka pretējā gadījumā tās būtu jāpievieno kādai no divām iepriekš minētajām grupām. Tikai 7 (septiņas) no minētajām 38 personām palika Latvijā un netika represētas vai gāja bojā no citām okupācijas varām.

Tāda, lūk, tā SARUNĀŠANA.

Bet, sekojot laika garam, atvadīšos, sakot: visus secinājumus, cienījamie lasītāji, izdariet paši.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...