Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vidējais aritmētiskais Latvijas ziņu patērētājs jeb lasītājs-vulgaris reti kad iedziļinās jautājumos par to, kam pieder kāds konkrēts medijs. Tāpēc lasītājs-vulgaris nekritiski patērē dažādu mediju saturu, domājot, ka ir "informēts", "saprātīgs" sabiedrības loceklis. Diemžēl tas, ko nezina lasītājs-vulgaris, - ka tieši mediju īpašnieku struktūras izpēte visprecīzāk atklāj atsevišķu ekonomisko grupējumu intereses, plānus un nākotnes ieceres. 

Ar augstu ticamību var pieņemt, ka lasītājam-vulgaris būs paslīdējis garām fakts, ka 24. aprīlī Latvijā tika reģistrēts jauns masu informācijas līdzeklis "Baltic News Network" [1]. Kas gan tik interesants saistībā ar minēto masu informācijas līdzekli?

Interesants ir apstāklis, ka minētā masu informācijas līdzekļa izdevējs ir uzņēmums "Media Support", kura nosaukums ir locīts visādos veidos nesen atklātajā datu bāzē prokuratura.info. Šeit grūtgalvjiem paskaidroju, ka uzņēmumu "Media Support" pastarpināti kontrolē kāds patīkama izskata Šveices avokāts. 

Un tagad par nākotnes plāniem un iecerēm.

Izpētot jaunizceptā masu informācijas līdzekļa "Baltic News Network" lapu, nevar nepamanīt, ka tā vadītāja ir kāda ļoti glīta paskata būtne - Simona Šjādīte. Savukāŗt Simonas Facebook digitālo draugu lokā ir divi Juri, no kuriem viens kādu laiku bija diezgan "kokains", bet otrs ir sabiedrībai mazāk zināmais "gribu-būt" ģenerālprokurors.

Padziļināti papētot bnn.lv sponsorēto saturu Facebook, nevar nepamanīt, ka "Baltic News Network" š.g. martā sponsorēja saturu, kurā jaunizceptais medijs virza ideju par otro Juri kā labāko kandidātu ģenerālprokurora amatam. 

Ja pieņem, ka jaunizceptā masu informācijas līdzekļa publikācijas ir Šveices advokāta gribas izpausme, tad noprotams, ka ģenerālprokurora amatā viņš vēlētos redzēt Juri, ar kuru (kā liecina prokuratura.info atklātā informācja)  viņam jau ir izveidojusies pietiekami laba sadarbība.

Visbeidzot neatbildēts paliek jautājums - cik ciešas ir draudzības saites starp abiem Juriem un Simonu ārpus digitālās telpas.

[1] https://info.ur.gov.lv/#/legal-entity/000740475

Dokumenti

FotoFotoFoto

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...