Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairāk nekā mēnesi skatoties, ko Kremlis dara Ukrainā, jāmēģina saskatīt Kremļa “loģiku”: Ukraina pati esot vainīga pie tā, ka viņai uzbruka, jo Ukraina uzdrošinājusies eksistēt!

No zināmiem “avotiem” bieži dzird tēzi — “šajā karā abas puses vainīgas un sliktas”. Ja reiz ŠAJĀ KARĀ (izcēlums mans, citos karos tātad ir savādāk?) nekaro sliktie pret labajiem, tas acīmredzot nozīmētu, ka karo sliktie pret sliktajiem, jo labie ar labajiem karot taču nemēdz. Tātad ukraiņiem (pēc Kremļa loģikas) vajadzētu būt sliktajiem. Atliek vienīgi apkopot visus viņu sliktumus.

1. Agresijas upuri paši vainīgi, ka uzskata sevi par suverēnu valsti, nevis Ļeņina izveidotu republiku.

2. Viņi ir vainīgi, ka spītīgi uzskata sevi par atsevišķu nāciju ar savu valodu, kaut arī viņiem, neliešiem, visu laiku stāsta, ka viņi tie paši krievi vien esot.

3. Viņi ir vainīgi pie tā, ka 1991. gadā kopā ar citām republikām izstājās no PSRS.

4. Viņi ir vainīgi, ka pēc tam kopā ar dažām Rietumvalstīm un Krieviju parakstīja Budapeštas memorandu, ar kuru tika garantēta viņu robežu neaizskaramība, Krimu ieskaitot, apmaiņā pret atteikšanos no kodolieročiem.

5. Viņi ir vainīgi pie tā, ka Staļins pēc Otrā pasaules kara no šīs Krimas izveda uz Sibīriju visus pamatiedzīvotājus — Krimas tatārus — un iepludināja tur krievus, kuri pēc tam gribēja iepeldēt atpakaļ Krievijā ar visu Krimu.

6. Viņi ir vainīgi, ka vēlāk Hruščovs it kā šo Krimu ar visiem krieviem, bet bez Krimas tatāriem uzdāvināja Ukrainai.

7. Viņi ir vainīgi, ka sarīkoja Maidanu, jo sagribējās iestāties ES un NATO, ko darīt bez Krievijas īpašas atļaujas nav brīv.

8. Viņi ir vainīgi, ka auglīgākajās Austrumukrainas zemēs divos Golodomoros paši apmira badā, ka tur nomirušo vietā tika iepludināti krievi, kuri pēc tam gribēja nokļūt atpakaļ Krievijā kopā ar visu Austrumukrainu.

9. Viņi ir vainīgi, ka 2014. gadā padzina korumpēto Janukoviču, jo bez īpašas Krievijas atļaujas to darīt nebija brīv.

10. Viņi ir vainīgi, ka pēc tam demokrātiskās vēlēšanās ievēlēja veselus 2 gab. prezidentus, ko darīt bez īpašas Krievijas atļaujas nebija brīv.

11. Piedevām pie varas nonāca “banderivci”, kaut arī sen zināms, ka “banderivci” pie varas nedrīkst nonākt nekur, pat ar īpašu Krievijas atļauju ne.

12. Ukraiņi ir vainīgi pie tā, ka virkne ar pilnīgi citām Eiropas valstīm kopš 1997. gadā iestājās NATO un NATO tur izvieto savus ieročus un karavīrus.

13. Viņi ir vainīgi, ka NATO atsakās aizvākt šos ieročus un karavīrus atpakaļ 1997. gada robežās, bet gan nosūta visus turpat, kur krievu karakuģi.

14. Kad vilkam gribas ēst, tad jērs ir sodāms: lasi — kad Krievijai vajag asiņu un ārprātīgi sāk aptrūkties zemes, tad tuvākie kaimiņi ir vainīgi.

15. Ukraiņi ir vainojami neonacismā, jo īpaši viņu galvenais neonacists — ebrejs Zelenskis.

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...