Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!

Bet tajā visā ir savs milzīgs labums. Skatieties tālāk par šiem nepārdomātajiem un šobrīd ne ar ko nepamatotajiem publiskajiem izteikumiem.  Tūliņ, jau pavisam drīz, būs skaidrs, ka aptuveni divas trešdaļas darbu, ko ierēdņi dara, nevienam valstī patiesībā nevajag un ka bez tā visa var mierīgi dzīvot un iztikt. Tas gan nemazinās to skaitu, un algas arī nemazināsies. Tūliņ būs pavisam skaidrs, ka polittūrisma ceļojumi ir bijuši bezjēdzīga naudas šķiešana lielā apmērā. Bet būs vieglāk nogriezt finālā, kad Kariņš kritīs. Un kritīs, ticiet man.

Par 2x2 jeb par pirkstiem gaisā. Es nesaprotu. Pludmales volejbolu pludmalē divi pret divi spēlēt nedrīkst, bet CSDD rindās drīkst pa 40 vai cik tur cilvēkiem? Pie veikaliem, Kariņa kungs, varbūt nu tīri “profilaksei” paņemiet reidā kādu “urļiku” kompāniju un ielieciet piespiedu karantīnā? Pāris tādi profilaktiski reidi un sižets TV? Būs gan PR, gan vismaz jēga no tā PR. Vai arī - varbūt atceliet tos sodus autostāvvietām pie veikaliem, ja nav ievadīts automātā mašīnas numurs? Tagad ir tā - vari izvēlēties, saņem sodu vai arī ievadi automašīnas numuru automātā un balvā saņem C19.

Tas, ar ko lepojas veselības ministre un kam piebalso mediji, - ka mums ir labāk nekā kaimiņiem. Mēs esam kaut kādā čempionātā? Vai arī ministre to uztver kā dalību Olimpiskajās spēlēs? Olimpiskās spēles, starp citu, nenotiks šogad.

Svarīgi ir kas cits. Proti, svarīgi ir tas, ko mēs darām, lai pēc iespējas labāk sabalansētu pasākumus, kuri vērsti uz epidēmijas ierobežošanu un ekonomikas iesaldēšanu/uzsildīšanu. Viņķelei ir jāskatās uz to, vai pasākumi epidēmijas dinamikas apslāpēšanai dod rezultātus vai ne, kā arī uz to, vai ir samazināts aktīvo gadījumu skaits vai nav. Nevis jāsalīdzinās ar citām valstīm. Katrai valstij ir citāda pieeja, citi apstākļi, un daudzām ir neskaitāmas reizes labāki drošības spilveni ekonomikai.

Tādēļ, ja aktīvo slimības gadījumu skaits ir samazinājies (vēlreiz jautājums, cik ir izveseļojušies?) un jauno dinamika ir izlīdzsvarota, tad jau tagad ir jādomā par sabalansētiem ekonomikas atsaldēšanas/uzsildīšanas pasākumiem. Ceru, ka tā tiek darīts un par to šodien mūs informēs Kariņš. Bet mani māc bažas, ka 2x2 ir kaķim zem astes. Tas nav visaptverošs plāns medicīnai un ekonomikai, tas ir tikai PR.

Ko mēs lasām medijos? Ka ASV viss ir bēdīgi, ka Tramps ir “slikts”, piemēram. Bet vai mēs varam izlasīt ASV atbalsta plānu ekonomikai? Nē, nevaram. Labs un detalizēts ASV Covid palīdzības programmas pārstāsts saprotamā valodā pieejams, piemēram, šeit: https://www.morse.law/news/a-plain-language-guide-to-the-cares-act. Vēl viena lieta. ASV aplūko situāciju, ka nomirt var ap 200 tūkstošiem. Pieņemsim, ka salīdzinoši Latvijā tas būtu 1 tūkstotis. Latviju ik mēnesi daudzus gadus pamet vairāk cilvēku. Gadā Latvijā nomirst ap 14 cilvēkiem no tūkstoša.

Protams, es negribu būt cinisks. Bet šobrīd ir svarīgi nevis salīdzināt, cik saslimst ārzemēs, bet kāda dinamika ir šeit. Cik mums atrodas intensīvās terapijas nodaļā? Cik man ir teikuši avoti, tad tie esot trīs cilvēki. Vai šādā situācijā ir pamats apturēt visu pārējo medicīnu, un vai negatīvās blaknes tamdēļ neveidojas vairāk citos segmentos? Cik ilgi plānoti šie ierobežojumi, un kuri rādītāji būs pamats ierobežojumu atcelšanai? Aptuveni kādos termiņos Viņķele un premjers Kariņš to redz?

Tie ir jautājumi, par kuriem publiski jārunā ministrei un premjeram. Un attiecīgi jāpieņem lēmumi. Vienkārša iemesla dēļ - neziņa nogalina ne tikai veselību, bet arī ekonomiku.

Ko ar to visu gribu teikt. Veselība ir svarīga, bet mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām. Tādēļ pasākumu plānam ir jābūt tādam, lai, bēgot no vilka, neuzskrietu lācim. Sabalansētam. Tieši tāpēc rakstu, rakstu un turpināšu rakstīt. Jo tas ir veids, kā veidot sabiedrisko domu. Un sabiedriskai domai ir spēks spiest uz valdību pieņemt racionālus, nevis PR lēmumus.

Starp citu, eksistē arī alternatīvi viedokļi. Un tos ir vērts apskatīt.

Kāpēc Zviedrijā ir citādi un kāpēc šobrīd izskatās, ka zviedri vismaz pagaidām vinnē? Šis teksts būs divu ne manis rakstītu komentāru apvienojums ar manām piezīmēm.

1. Zviedrijā var izdarīt to, ko citur nevar. Vesela rinda faktoru, kas Zviedriju atšķir no citiem. Disciplīna un paklausība likumam, zviedri nedzīvo pie mammas kā itāļi vai spāņi, ģeogrāfija, kvm uz vienu iedzīvotāju utt.

2. Otrs ieraksts no Zviedrijā dzīvojoša latvieša. “Zviedrijas Sabiedriskās veselības aģentūras analītiskās daļas vadītāja Lisa Brouversa: “Es uzskatu, ka visa kritika Zviedrijai ir balstīta uz bailēm un, iespējams, ar cerību, ka situācija kaut kā mainīsies un kļūs skaidrāka. Es domāju, ka mūsu kritiķi neskatās nākotnē. Smagajiem pasākumiem, ko veikušas daudzas valstis, nav pamatota argumenta. Tas nav saprātīgi. Mēs vairākus gadus nevaram izolēt sabiedrību, cilvēku kontaktus, transportu un sociālās attiecības. Tas nav iespējams. Es nedomāju, ka tas ir pat vēlams. Ekonomika piedzīvos pilnīgu sabrukumu ilgi pirms uzvaras pār epidēmiju."

Zviedrijas epidemologs  Anders Tegnell: “Zviedrijā lielākā daļa cilvēku varas iestāžu ieteikumus uzskata par ļoti skaidriem padomiem. Zviedrijā ir senas tradīcijas ievērot varas iestāžu ieteikumus. Mums nav jāpieņem likumi, lai cilvēki ievērotu ieteikumus. Katrai valstij jādara tas, ko tā uzskata par vajadzīgu".

Kā ir šeit uz vietas? Ļoti normāli - ja pirmajās dienās no plauktiem arī pazuda viss tualetes papīrs (ne griķi) un liels daudzums saldēto produktu (ne griķi), tad tikai tāpēc, ja nu gadījumā jāpaliek pašizolācijā (un zviedri ir ļoti likumpaklausīgi), tad tās ir preces, kuru neesamība radīs diskomfortu, bet zviedrs neies apdraudēt citus. Visi, kuriem darba specifika to atļauj - strādā no mājām, rezultātā sabiedriskais transports ir patukšs, un sastrēgumi neveidojas pat ierastajās 35Kr stundās. Šeit viss "ož" pēc tā, ka, pilnīgi iepējams, Zviedrija uz kādu laiku kļūs par ES vadošo ekonomiku.

Vēl kā pluss Zviedrijai jāmin fakts, ka tā neatrodas eirozonā (paldies mūsu Laimes Lāčukam, kurš, grozot statistikas datus, atbrīvoja LV no latiņa, tādā veidā tautu padarot par mūžīgiem nabagiem), ka rezultātā krona ir diezgan stipri izlaidusi gaisu, kas padara dārgākas importa preces, kā rezultātā ievērojami palielinās vietējo ražojumu noiets.

Degvielas cena mainās atbilstoši biržas cenai, nevis kā Latvijā - nemainās, jo kartelis tā nevēlas. Tātad degvielas cena kritusi no 17Kr par litru līdz 14Kr par litru, ja ņem vērā arī kronas kritumu, tad degvielas cena kritusi no EUR 1,62 uz EUR 1,22 par litru, turklāt vienas dienas laikā - šeit neviens neaizbildinās ar agrāk "piepirktiem krājumiem".”

Secinājuma vietā viena piezīme no Covid19 slimnieka Latvijā. “Maza temperatūra, divas dienas lauza kaulus, sāpēja muskuļi, sievai sāpēja acu āboli, kakls nedaudz, klepus praktiski nebija. Interesanti, ka ne visur ģimenē visi aplīp ar Covid, piemēram, sievai diagnosticē Covid19, vīram nē.”

Nepārstresojiet! Stress Jums neko nepalīdzēs! Panika nav sabiedrotais! Labāk palīdziet Kariņam pieņemt gudrus lēmumus. Mostieties un spiediet uz to! Visi kopā mēs to varam izdarīt!

Krišjāni! Kariņ! Latvijas valdības pašizolācija atgādina strausu, kas laiku pa laikam izvelk galvu no smiltīm, lai dotu pienesumu personīgajam PR. Un viss. Diemžēl. Paskaidrošu. Viņķeles pašslavināšanās un līdzskrējēju (vai pašu partijas algotu piāristu) aplausi tviterī ir tam labs pierādījums. Bet ne par to.

Man patiesi ir vienalga, vai manas un citu opozīcijas deputātu idejas Jūs pasludināt par savām, bet beidziet spēlēt pozīciju un opozīciju! Šis nav īstais laiks ar nokavēšanos ņemt vērā to, ko rakstu savā feisbuka lentē, piemēram. Jūs tāpat to būsiet spiesti īstenot.

Mēs Jums pirms desmit dienām piedāvājām to, ko šodien lepni paziņojat kā savu. S... par to, ka to paziņojat par savu, bet Jūs pazaudējāt desmit dienas, lai palīdzētu cilvēkiem! Desmit sasodītas neziņas dienas, kas cilvēkus dzen izmisumā! Jums ir jāsaprot, ka visa opozīcijas un pozīcijas sadarbība ir no svara pat, ja Viņķeles kundzei nepatīk, ka es savā (!) soctīklā ierakstu, ka ministrei nepiedien krīzes laikā skrollēt tviteri un retvītot Delfi soctīklu redaktora pornoierakstus. Kariņa kungs, Jūs vadāt valsti vai spējat tikai pirkstus celt gaisā?

Un piemēram. Kas Jums šodien būtu jādara? Lasiet!

1. Izglītības ministre Ilga Šuplinska savukārt sacīja, ka svarīgi ir tas, ka cilvēki uzturas mājās. Vispārizglītojošajās skolās aizvadīta pirmā attālinātā mācību nedēļa un pašlaik iezīmējas vairākas prioritātes, viena no tām, kopā ar LPS tiek domāts, kā atbalstīs trūcīgos bērnu un kā panākt to, lai attālinātais mācību process nesaistās ar lieku stresu. Iztulkošu - tiek domāts par to, par ko bija jādomā skolēnu brīvdienu laikā! Tagad Šuplinskas kundze domās, kā “atbalstīt” trūcīgos bērnus. Varētu viņus atbalstīt, piemēram, morāli. Varētu tos bērnus atbalstīt, nosūtot latgaļu valodas mācību grāmatas. Varētu vēl kaut kā stulbi atbalstīt, galvenais kaut ko stulbu papļerkstēt par stresu. Tā ir reāla plānā galdiņa urbšana, Kariņa kungs.

2. Vai šis. Kaitseliit jeb igauņu versija Zemessardzei palīdz ar (1) karantīnas ievērošanas uzraudzību un pārtikas piegādi tiem, kuri atrodas karantīnā un ir saslimuši; (2) veic sabiedriskās kārtības uzturēšanu un kontroli cilvēku masu pulcēšanās vietās, īpaši brīvdienās, piemēram, Latvijā tas varētu būt Jūrmala, Saulkrasti, dabas takas; (3) sanitārā transporta dezinfekciju; (4) atbalsta funkcijas robežu apsardzībā. Kaitseliit arī kopumā nodrošina štāba funkciju valsts epidēmijas apkarošanai. Plāns ir panākt 2-3 nedēļu laikā prognozējamu slimojošo skaitu.

Manuprāt, tas izklausās, ka igauņiem ir plāns, pretstatā tam, ka vienīgais MK lēmums ir 2x2, kas nedarbojas. Un vēl, Kaitseliit kibernodaļa ir mobilizēta uzlabot e kool jeb ēskolas darbu. Tas ir tad, kad darbu kāds vada un kad ir plāns. Ja vienīgais plāns ir dublēt statistikas pārvaldi un SPKC preses relīzes, mēs uzzināsim, kas ir ģeometriskā progresija visai drīz. Starp citu, kur ir pazudis ministrs Pūce, vai vēl min pedāļus? Kāds ir plāns par pašvaldību darbu koordinēšanu un Rīgas saimniecību, kuru vada Pūces ieliktā un uzraudzītā administrācija?

3. Kariņa kungs! Jums nav plānošanas! Ir tikai PR! Un tas neder!

Valsts vadītājam ir skaidri jāpasaka sabiedrībai plāns, lai glābtu ekonomiku. Piemērs, ja būs 500 vai 1000 gadījumu (skaitļus saucu tikai kā piemērus, tie nav gramatiski jātulko), tad vispārīgā karantīna, ja 10000 tad citi pasākumi utt. Tas ļoti palīdzētu plānot un saprast valsts stratēģiju. Manuprāt, tas ir tas, kas pietrūkst. Sabiedrība ir neziņā!

Atgādinu, ka bija valdības sēde, bet, izņemot „2 cilvēki 2 metri”, netika pieņemts nekas būtisks. 1) Maskas, 2) dezinfekcija un 3) testēšana ir atzītas par metodēm, kuras strādā. Pilsēta pilna ar putekļiem, tīrītāji saņem dīkstāves pabalstus. Korejā, Ķīnā, Japānā visu laiku dezinficē publiskās vietas.

Gultas vietu skaita un ventilatoru, skābekļa aparātu apzināšana. Joprojām nesaprotu, cik tādu ir. Sabiedrība to saprot? Nē. Žurnālisti nevar vai negrib uzjautāt, ministre nespēj atbildēt, tikai bloķēt, jo neērti jautājumi.

Bijušo medicīnas darbinieku piesaiste, kā tiek plānota? Cik mediķu tagad ir uz līnijas, cik vēl potenciāli ir mobilizējami? Es neesmu dzirdējis neko konkrētu. Karā ir nepieciešama resursu plānošana un detaļu pārzināšana un uzraudzīšana, Kariņa kungs. Pagaidām to dara viens Perevoščikova kungs, bet tas jādara krīzes štāba vadītājam. Vajag epidemioloģijas inspektorus. Tie, cik saprotu, no pārslodzes “karas nost” darbā. Kur var dabūt papildus? Tie ir kā izmeklētāji. Sods par nepatiesu ziņu sniegšanu, un Jūsu balsts Kaimiņš ir labākais iespējamais piemērs sodīšanai. Publisks piemērs. Ja viņu sodītu, visi padomātu, jo cipars ieķertos smadzenēs.

Mazās karantīnas ir vēl viena metode, ka veic īpaši smagu reģionu satiksmes uzraudzību, ar piemēram paraugu noņemšanu pie izbraukšanas un iebraukšanas. Tā var būt pilsēta vai mikrorajons, piemēram, Jūrmala. Vienu vārdu sakot, pagaidām vienīgais, ar ko lepojamies, ka Igaunijā un Lietuvā ir vairāk saslimušo. Bet ne jau par to ir stāsts, Kariņa kungs!

Vēl daži jautājumi Kariņam, Viņķelei, valdībai kopumā un žurnālistiem.

1. Kāpēc Jūs joprojām neinformējat sabiedrību, cik ir izveseļojušies no Covid19? Tas taču ir tik būtiski šobrīd, kad sabiedrība tiek dzīta arvien lielākā stresā! Intervējiet tos, kuri ir izveseļojušies! Dodiet sabiedrībai cerību un nomieriniet to, nevis dzeniet dziļākā stresā. Stress pasliktina veselību, to taču saprot arī bez medicīniskas izglītības.

2. Kāpēc Jūs, valdība un žurnālisti, nestāstāt, kas ir jādara Covid19 slimniekam? Ar „paliec mājās” ir par maz! Kāpēc Jūs nestāstāt, kādas profilaktiskas darbības jāveic? Kas jāēd, kas jādzer, vai ir jāiet svaigā gaisā, kādi medikamenti jālieto? Cik daudz fiziskas aktivitātes un tā tālāk? Ko mums dod, ka saslimuši ir 300 vai cik tur? Ko tas reāli dod sabiedrībai? Bet ko dotu, ja no rīta līdz vakaram skaidrotu, kāds dzīvesveids cilvēkam jāpiekopj, būtu taču daudz labāk! Pirtī ir jāiet, rūdīšanās peldes jāpieņem? Cik kilometru jānoskrien, kādi vingrojumi jādara? Jūs to stāstāt, valdība un žurnālisti? Nē, bet tieši tas būtu jādara!

3. Jūs, valdība un žurnālisti, esat apkopojuši jaunākos Stenfordas, Kembridžas vai jebkura cita zinātniskā centra pētījumus un ieteikumus? Nē, Jūs dzenat stresā sabiedrību vēl dziļāk! Sabiedrības garīgā veselība cieš, piezogas citas slimības. Vai tad to citu slimību vairs nav?

4. Un pats galvenais jautājums. Kas ir cena, glābjot no Covid19? Ekonomiska cena ir viens. Bet arī, cik ir palielinājies pašnāvību skaits (un tas ir palielinājies, cik man vēsta no dienestiem, man datu nav, bet nav pamats maniem avotiem neticēt), infarkti, cik melanomas netiek ārstētas, cik ginekoloģiskas ārstniecības netiek veiktas, cik daudz darba pieaugums ir vai būs psihiatriem? Un tā tālāk? Circenes kundze precīzi uzdeva diagnozi - vidusauss iekaisums vai apendicīts tagad iet karantīnā?

Un tāpēc ir jautājums, vai Jūs, valdība, esat padomājuši par to, vai sekas no Covid19 ierobežošanas tā, kā Jūs to saprotat, nebūs tādas, ka no citām slimībām un likstām finālā nenomirst un necieš vairāk? Cik pareiza un samērojama ir Jūsu pielietotā PR taktika un pieņemtie lēmumi pēc būtības? Kur ir analītiskā žurnālistika? Jā, šoreiz te nav kādu par shēmotāju nosaukt (īpaši, ja tas ir no Vienotībai pretējas frontes), šoreiz ir jāparāda savas analītiķu spējas, spējas uzdot drosmīgus jautājumus un likt rakstus nevis klikšķiem, bet sabiedrības izglītošanas nolūkos.

Ar stresa, baiļu vai sensācijas politiku vai skaļiem virsrakstiem, cik saslimušo, nevienam netiek palīdzēts! Nekādā veidā! Ļaujiet ārstiem skaidrot un konsultēt publiski, dodiet ārstiem publisku platformu ministres Viņķeles vai premjera Kariņa vietā! Visiem ārstiem, ne tikai Ugam Dumpim, kurš cienījami dara savu lietu. Bet visiem. Mugurkaula vai sirds ķirurgiem, pulmonologiem, ginekologiem, ģimenes ārstiem, psihiatriem, jebkuram, visās nozarēs. Jo tas ir svarīgi, lai sabiedrība nesajuktu prātā neziņas, baiso virsrakstu un sensāciju vai neziņas politikas dēļ. Un neapturiet medicīnu, jo atsitiens var būt vai jau ir smagāks tieši noteikto ierobežojumu dēļ.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...