Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mēs visi ejam cauri pandēmijas pārbaudījumiem, un tas arī bija mūsu šodienas temats sarunā ar Ministru prezidentu – par aktuālo situāciju pandēmijas ierobežošanā.

Vispirms mēs pārrunājām jautājumu par to, kāds ir un būs valsts atbalsts tiem cilvēkiem, kuri cieš visvairāk. Valdība jau ir radījusi atbalstu sistēmu un lēmusi par pabalstiem. Pastāv zināmas problēmas, kā šis atbalsts tiek novirzīts līdz katram cilvēkam, kuram tas pienākas, taču valdība aktīvi strādā, lai novērstu visus šķēršļus šī uzdevuma praktiskajā īstenošanā.

Tāpat mēs pārrunājām specifisku jautājumu saistībā ar pašreizējiem ierobežojumiem un ar tiem, kas vēl tiks pielemti, – jautājumu par vardarbību ģimenē un par valdības atbalstu cietušajiem. Šeit, protams, it sevišķi Labklājības ministrija ir aicināta pievērst pastiprinātu uzmanību un radīt papildu pasākumus, lai vardarbības riska pieaugumu ģimenēs novērstu.

Mēs runājām arī par to, ko valdība diskutēja vakar un kas tiks nolemts rīt. Mēs bijām vienisprātis, ka ziņai rīt pēc valdības sēdes ir jābūt pavisam skaidrai – kas cilvēkiem ir jādara, kas viņiem ir jāievēro, lai nebūtu atkal domstarpību vai interpretācijas iespēju.

Attiecībā uz konkrētiem pastiprinātajiem ierobežojumiem, ko valdība skatīs rīt atsevišķi, šodienas inficēto skaits pierāda, ka šādi pastiprināti pasākumi ir absolūti nepieciešami. Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi. Mēs visi kā sabiedrība esam līdzatbildīgi par to, lai pandēmija neizplatītos, lai mēs neinficētu cits citu. Tā arī ir šo ierobežojumu jēga! Un tā ir vienīgā šo ierobežojumu jēga – neizplatīt COVID-19 infekciju! Es domāju, ka visi atbildīgie cilvēki atbalsta šādu kursu. Uz to iet arī visa pārējā Eiropa, kur šis vilnis šobrīd arī ir ļoti augstā līmenī, bet mēs redzam, ka pēc zināma laika, ja ierobežojumi ir pietiekoši stingri, šī pandēmija tiek ierobežota.

Es varētu vēl piebilst, ka patlaban tuvākajās dienās Eiropas Zāļu aģentūrā tiks reģistrētas attiecīgās vakcīnas, un tās tiks izplatītas visās Eiropas Savienības valstīs, arī Latvijā. Mēs varam būt droši, ka nākamajā gadā situācija sāks normalizēties, taču līdz tam laikam mums ir jābūt disciplinētiem, apzinīgiem, izturīgiem un jāmēģina tikt galā ar šo situāciju. Valdība dara visu iespējamo, lai tas tā notiktu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...