Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Miljonārs Biķis baidās!

AS Latvijas Finieris mazākuma akcionāri
10.03.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Līdz šī gada 1. jūlijam visām akciju sabiedrībām jāatklāj to īpašnieki Uzņēmumu reģistram, kas akcionāru sarakstus publisko savā informācijas portālā. Taču, kā vēsta 3. marta raidījums de facto, vairāki uzņēmuma Latvijas Finieris akcionāri vērsušies Satversmes tiesā, uzskatot, ka jaunā prasība pārkāpj to Satversmē garantētās tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Jautājums, kāpēc gan Latvijas Finiera akcionāram būtu jājūtas apdraudētākam par jebkuras citas akciju sabiedrības akcionāru? Kāpēc tieši viena grupa Latvijas Finiera akcionāru tā rūpējas par savas "privātās dzīves neaizskaramību"? Vai viņi ir sakrālās saplākšņa gatavošanas receptes tālāknesēji un uztraucās par savu drošību? Diez jau nu vai. Mēs, citi uzņēmuma Latvijas Finieris akcionāri, atklāsim īstos iemeslus, kāpēc baltais un pūkainais uzņēmējs Uldis Biķis un viņa kliķe baidās no atklātības.

Latvijas Finieris ir slēgta akciju sabiedrība. Daudzu gadu garumā miljonāra Ulda Biķa ģimene, maldinot citus akcionārus, uzpirkuši Latvijas Finiera akcijas atbilstoši vērtībai grāmatvedības dokumentos bet zem potenciālās tirgus vērtības. Ja pirmā ir aptuveni 10 000 Eur par akciju, tad otrā, nemot vērā uzņēmuma tirgus vērtību un akciju skaitu, varētu būt aptuveni 50 000 Eur. Tātad jau katrs viens šāds gadījums vērtējams kā finanšu krāpšana lielā apmērā, par ko paredzēta kriminālatbildība. Uzņēmumā par šīm metodēm jau daudzus gadus notiek rūgšana, taču neviens nav saņēmies runāt publiski, pietrūka grūdiena. Tāds varētu būt minētā publiski pieejamā informācija no 1. jūlija.

Ja turpmāk varēsim iepazīties ar Latvijas Finiera akcionāriem Uzņēmumu reģistrā, tad redzēsim, vai miljonāra Biķa ģimene jau nav tuvu kontroles sagrābšanai uzņēmumā. Redzēsim arī akcionāru kopsakaitu, vārdus, un tie, kas viens par otru ikdienā nebija aizdomājušies, varēs vieglāk izveidot rīcības komitejas mazākuma akcionāru interešu aizstāvībai.

Bet pats būtiskākais, no kā baidās miljonārs Biķis, ir tas, ka finanšu analītiķi iegūs papildu datus uzņēmuma akcijas vērtības noteikšanai. Analītiķus savu interešu aizsardzībā var uzrunāt arī mazākuma akcionāri. Šajā brīdī arī pazudīs kokrūpniecības baltā tēva Ulda Biķa gadiem ilgi būvētais ētiskā uzņēmēja tēls, līdzdalība Swedbank ilgtspējas padomē, jo atklāsies, ka viņš būs krāpis savus kompanjonus, izvilinot akcijas par cenu, kas ir stipri zem tirgus vērtības. Un arī turpmāk būs mazāk iemeslu iekrist lētas cenas piedāvājumu lamatās.

Šis brīdis arī būs īstais, lai sagatavotu iesniegumus kriminālprocesa uzsākšanai - aicinām Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru būt uzmanīgai!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...