Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Savulaik Anda Čakša nopietni piestrādāja, lai sagrautu Veselības ministrijas spēju normāli funkcionēt, bet tagad acīmredzot kārta pienākusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), - darbs „Vienotības” ministres kaprīžu un intrigu dēļ būs jāzaudē jau otrai ministrijas valsts sekretārei Santai Šmīdlerei.

Kā zināms, no iepriekšējās ministrijas valsts sekretāres Čakša atbrīvojās šā gada martā, kad Līgu Lejiņu pārcēla Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktores amatā.

Šmīdlere iepriekš bija ministrijas Struktūrfondu departamenta direktore, tad valsts sekretāra vietnieces vietas izpildītāja, bet pat valsts sekretāri tika iecelta šā gada jūlijā. Tagad, tikai trīs mēnešus vēlāk, viņa jau ir izēsta ne tikai no amata, bet vispār no darba ministrijā.

Kā jau ziņots, arī ministrijas parlamentārā sekretāra amatā ir iecelta nekompetenta persona bez jebkādām zināšanām izglītības sistēmā, kura toties ir izcēlusies ar lojalitāti „Vienotības vadībai”, - nevienam nezināmā un nozari nepārzinošā 26 gadus vecā Silvija Reinberga.

Par politiķi augstāk minēto personu būtu grūti nosaukt, ņemot vēra, ka pāris gadus ir strādājusi vien ziņu aģentūrā LETA un pēc tam ātri vien tikusi ar politisko partiju “Jaunā Vienotība“ saistītajos amatos. Aizvadītā gada Saeimas vēlēšanās kandidējusi neveiksmīgi, ko nevar uzskatīt par lielu pārsteigumu.

Vēl nesen studējusī Reinberga pat pasniedzējiem ar neko īpašu nav palikusi prātā, ko savā intervijā kanālam TV24 raidījumā “Dienas personība” atzina pasniedzēja Ilga Kreituse. Pēc Kreituses vārdiem būtu, maigi sakot, grūti, ja ne neiespējami sagaidīt pozitīvas izmaiņas izglītības sistēmā.

Tikmēr IZM ierēdņi un partijas biedri turpina smīkņāt par Reinbergas nokļūšanu siltajā un labi apmaksātajā amatā, jo joprojām vairākus mēnešus nevar nojaust jebkādu mazāko kompetenci, zināšanas vai izpratni par nozares problēmām. Ministrijas gaiteņos jau visai skaļi aprunā, ka parlamentārās sekretāres pienesums ir apaļa nulle.

Nereti, tāpat kā starpvalstu komandējumos, uz nozarei nozīmīgām sanāksmēm Reinbergas kundze ir ieradusies tikai atsēdēt, jo aizstāvēt vai skaidrot nozares pozīciju lielākoties tiek lūgts IZM darbiniekiem.

Vispārējo traģēdiju IZM politiskajā vadībā lieliski ilustrē nesen plašu rezonansi izraisījušais Valsts izglītības un satura centra metodiskā materiāla “Seksuālā izglītība – jautājumi un atbildes” parādīšanās sociālajos tīklos par ko ir atbildīga ministrijas politiskā vadība.

Ministrijas gaiteņos virkne ierēdņu vistiešāk izjūt sekas vājai politiskai vadībai, kas noved pie kadru mainības un par to vistiešāk līdzatbildīga ir IZM politiskā vadība Čakšas un Reinbergas personās. Pat ministrijas ierēdņi atceras, ka  bijušās ministres Anitas Muižnieces laikā ar šādu politiskās vadības degradāciju nebija saskarsmes. 

Vērts piebilst, ka IZM iekšienē jau kādu laiku apspriež Reinbergas regulāro zīmēšanos un "pīārēšanos" sociālajos tīklos, kur tiek publicēti dažnedažādākie ārvalstu komandējumi. Kā par brīnumu, pārsvarā no siltajām zemēm. Par nodokļu maksātāju naudu, protams, tiek tikai atsēdēts formālās konferencēs un AirBaltic ādas krēslos. Skolotāju atalgojums, moderna un konkurētspējīga izglītības sistēma Reinbergas kundzei ir teju vienaldzīga, ja var vienkārši zvilnēt pie Vidusjūras.

Latvijas nodokļu maksātājiem šāds “sociālais eksperiments” Silvijas Reinbergas personā mēnesī izmaksā vairāk nekā 6 000 EUR jeb 72 000 EUR gadā. Tas ir nekaunīgi ne tikai pret ministrijas ierēdņiem un skolotājiem, kas cīnās par to, lai izdzīvotu esošajos dārdzības apstākļos, bet arī pret katru Latvijas nodokļu maksātāju. Skolotājs, kura paspārnē ir vairāki desmiti Latvijas nākotnes veidotāji saņem nepilnus 1000 EUR, bet mandātu neieguvusi, caurkritusi  politiskās partijas “Jaunā Vienotība” biedre saņem 6 reizes vairāk.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...