Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja ir zināms kāds politiķis, kuram ir iesauka - Misters 20 procenti,  tad par uzņēmēju Jūliju Mališevu var teikt - Mis 30 procenti. Tikai atšķirībā no jau pieminētā politiķa viņa, kā es uzskatu, nevis pieprasa konkrēta procenta otkatu, bet gan trešo daļu no saviem ienākumiem atvēl tam, lai tiesās panāktu labvēlīgu rezultātu, ieskaitot tādu metožu izmantošanu kā tiesnešu materiālo stimulēšanu.

Viņas kā valdes locekles pārvaldītā SIA “Avelon Capital” pirms astoņiem gadiem paņēma kādā bankā vairāk nekā sešu miljonu eiro kredītu, kuram galīgais atmaksas termiņš iestājās pirms trim gadiem – 2018.gada 5. septembrī. “Avelon Capital” savas saistības nepildīja, kā arī noteiktajā termiņā kredītu neatdeva. Bankai nekas cits neatlika kā vērsties tiesā ar parāda piedziņas prasību.

Tad nu Jūlija Mališeva izlēma, ka vieglāk no tiem simt tūkstošiem eiro, ko ik mēnesi maksā nomnieki, ir 30 procentus izmantot juristu algošanai un tiesnešu piekukuļošanai, nekā godīgi samaksāt diezgan prāvu kredītu vai ļaut, lai to piedzen piespiedu kārtā. Tā viņai jau trīs gadus izdevies novilcināt piespiedu piedziņas izpildi.

Savās darbībās viņa izmantojusi arī tādu populāru metodi kā firmas juridiskās adreses maiņu uz tādu, lai lietas tiktu izskatītas konkrētā, pietuvinātā tiesā, proti, Siguldas tiesā, kur visas ar viņu saistītās lietas nesaprotamu iemeslu dēļ kā uz burvja mājienu nonāk tieši pie bēdīgi slavenās tiesneses Vallijas Grebežnieces, kura, šķiet, ar lielu centību atstrādā piešķirto materiālo stimulu.

Tā kā ir pilnīgi skaidrs, ka parāda piedziņas lietās likuma burts un gars nostāsies parāda piedziņas pusē, ja parādnieks gluži vienkārši izvairās maksāt, tad tas, ko var darīt tiesnese, ir maksimāli attālināt šī brīža iestāšanos. Un Vallija Grebežniece to arī meistarīgi dara. Saņemot lietu, viņa ar pirmsšķietamu lēmumu uzreiz aizliedz īpašumu izsoles organizēšanu. Turklāt viņa nebaidās pat pārkāpt likumu un neizskatīt lietu likumā noteiktajā termiņā 15 dienās, bet atrod visādus iemeslus, kādēļ tiesu var novilcināt. Tādā veidā ar tiesneses Vallijas Grebežnieces gādību lietu ir izdevies novilcināt pat septiņus mēnešus.

Lai gan par Valliju Grebežnieci un viņas darbībām ir rakstītas neskaitāmas sūdzības, tai skaitā arī tieslietu ministram Jānim Bordānam, tomēr viņš ir bijis spiests atzīt, ka tiesu varā politiķi nedrīkst iejaukties, un bezspēcībā noplātījis rokas.

Ja līdz šim šķita, ka tiesas procesa novilcināšanas lielmeistars ir neviens cits kā cietuma slimnīcā Covid 19 mocītais bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs, tad varētu pat teikt, ka Jūlijas Mališevas priekšā viņš nobāl. Jūlija Mališeva, lai nevajadzētu atmaksāt paņemto sešu miljonu kredītu, ir ierosinājusi 12 tiesas lietas, ir notikusi 21 tiesas sēde, kā arī 16 rakstveidā skatītas blakus sūdzības. Ja Jūlija Mališeva visu savu izdomu un enerģiju, ko velta tiesāšanās procesiem un tiesu sistēmas ietekmēšanai, veltītu naudas pelnīšanai, tad viņa varētu bankai ne tikai atdot paņemto sešu miljonu kredītu, bet pat izveidot jaunu tikpat vērtīgu biznesu, turklāt bez jebkādiem kredītiem.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...