Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā to, ka samērā bieži sociālajos medijos un visur citur, arī par nodokļu maksātāju naudu uzturētajā Aizsardzības ministrijas vietnē sargs.lv, kas pēdējā laikā ir kļuvusi par Sprūda personīgo PR vietni, kāds ar gudru ziņu arvien vairāk un vairāk apmierina Sprūda narcistiskās kaprīzes, publicējot tikai labas ziņas par Sprūda un aizsardzības resora “sasniegumiem”.

Redziet, kā jau jebkurš, iespējams, ar zemu pašvērtējumu apveltīts sabiedrības loceklis, kurš ikdienā vismaz vienu reizi izmanto Facebook, TikTok, Instagram u.c. sociālos medijus, arī dažādu kompleksu nomocītais Andris Sprūds cenšas sevi parādīt tikai un vienīgi no vislabākās puses, to pašu liekot darīt arī citiem medijiem. Sprūda sakarā Latvijas sabiedriskie mediji runā to pašu, ko par miroņiem… tikai labu, vai neko.

Iepazīstoties ar informāciju no pieminētās vietnes sargs.lv, rodas iespaids, ka Sprūds bez maz vai pats personīgi skrūvē Patrijas, ražo dronus, apmāca jaunos karavīrus, pat ir sarakstījis “simt lapaspušu biezu” rokasgrāmatu par to, kā tantei Bauskā uzvesties kara gadījumā.

Protams, ka es atkal ironizēju, bet, neskatoties uz to, ir pamats bažām par to, ka mums aizsardzības ministra amatā ir darīšana ar psihopātu, kuram ir problēmas ar narcistiskiem personības traucējumiem un tiek novērots disociatīvais traucējums, citiem vārdiem sakot, personības dalīšanās, bet par šo Sprūda problēmu es varbūt uzrakstīšu mazliet vēlāk. 

Atgriežoties pie Sprūda narcistiskajiem personības traucējumiem, tikai retais nepiekritīs, ka Andrim patīk lielīties un zīmēties pie katras mazākās izdevības, turklāt bieži vien pasniedzot citu aizsardzības resora darbinieku paveikto kā savu paša nopelnu. Tāpēc droši teikšu, ka Sprūda narcisms ir jau uzskatāms par patoloģisku novirzi.

Psihologi uzskata, ka šādiem cilvēkiem bieži piemīt empātijas trūkums, patīk manipulēt un tiek novērotas sadistiskas izpausmes. Cik esmu novērojis, Sprūdam piemīt šīs visas trīs rakstura īpašības. Es domāju, ka Vecrīgā neviens vairs nešaubās par to, ka Sprūdam ir problēmas saskarsmē ar sievietēm un zemāka ranga kolēģiem/padotajiem, viņam patīk valdīt/kontrolēt un nodarboties ar mikromenedžmentu, līdz ar to viņš reti kuram uzticas.

Neviens  ne partijā, ne aizsardzības resorā jau labu laiku vairs nešaubās par Sprūda spēju manipulēt un pīt intrigas. Un, kas attiecas uz Sprūda sadistiskajām izpausmēm, paldies Dievam, tās pagaidām ir aprobežojušās tikai ar balss paaugstināšanu, spontānām dusmu lēkmēm un tādu brīžiem histērisku tirgus sievas klaigāšanu. 

Varbūt Sprūdam ir paveicies un viņš nav klasificējams kā psihopāts-nelabojams narciss, jo saskaņā ar dažiem psihologu veiktajiem pētījumiem narcistiskās personības iezīmes nav vienmēr saistāmas ar psihopātiju, kuras galvenā iezīme ir sirdsapziņas trūkums. Bet, redzot, cik veikli Sprūds spēj melot televīzijas tiešajos ēteros, pat īsti nenosarkstot, gribu teikt, ka šim kungam nav sirdsapziņas, it sevišķi ņemot vērā viņa izteikumus par referendumu Latgalē, Krimas piederību, nemaz nerunājot par brāļošanos ar apšaubāmam ķīniešu un krievu organizācijām vēl pirms kļūšanas par aizsardzības ministru.  

Psihologi uzsver, ka cilvēki ar narcistiskiem uzvedības traucējumiem samērā bieži iesaistās aktivitātēs, kas uzsver viņu nozīmīgumu, svarīgumu un pārākumu, acīmredzot, lai slāpētu nepilnvērtības un nedrošības sajūtu, proti, viņiem vitāli svarīgi ir par katru cenu celt savu pašvērtējumu. Piekritīsiet(?), tas ir precīzi par mūsu aizsardzības ministru, viņam nav grūti gulēt uz citu lauriem, bet, ja tādu nav, viņš mierīgi izdomā kādu pasaciņu, piemēram, par “dronu koalīciju”. 

Kaut arī psihologi pārsvarā runā par diviem narcistiskās personības tipiem, proti, par nedrošajiem narcisiem un drošajiem/iedomīgajiem narcisiem, uzskatu, ka Sprūda kungam ir ticis kaut kas no abiem. Sprūds tāpat kā jebkurš cits nedrošais narciss cieš no zema pašvērtējuma, viņam ir zināmas grūtības veidot tuvas attiecības, it īpaši ar pretējā dzimuma pārstāvjiem (vai Jūs esat Sprūda kungu sabiedrībā redzējuši ar otro pusīti?), un, protams, šie narcisi ir ļoti jutīgi pret kritiku. Savukārt iedomīgie narcisi tāpat kā Sprūda kungs sevi uztver kā kaut ko augstāku un pārāku.  

Uzskatu, ka Sprūda kungam ir noteiktas psihiskas problēmas, jo, kā psihologi ir secinājuši un izpētījuši, tad pārsvarā tikai tie cilvēki, kuriem ir tieksme sevi izrādīt un pēc tam izjust vainas sajūtu, nav klasificējami kā psihopāti. Savukārt cilvēki ar psihopātijas iezīmēm pārsvarā nekad neizjūt vainas sajūtu.

Piemēram, vai Sprūds ir nožēlojis un publiski atvainojies par melošanu “dronu koalīcijas” nespējas sakarā, vai Sprūds ir atvainojies latviešu tautai par pieļauto iespēju rīkot kaut kādu referendumu Latgalē par pievienošanos krievijai, vai Sprūds vienreiz paskaidros, kā interesēs bēdīgi slavenā Elīna Egle-Ločmele bieži un ilgi uzturas Sprūda kabinetā, utt.? Ja Sprūda kungs par izdarīto neizjūt vainas sajūtu, viņš ir uzskatāms par psihopātu. 

Viens ir skaidrs: ja Sprūds turpinās uzvesties tādā pašā garā, arvien vairāk un vairāk cilvēki no viņa novērsīsies, un tas jau tagad tiek novērots, līdz ar to Sprūda kungs piedzīvos vēl lielākas psiholoģiska rakstura problēmas ar pašvērtējumu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...