Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.

Tādējādi augstākās valsts amatpersonas izvēle daļēji atrodas par smagiem ietekmes un finanšu noziegumiem pirmajā instances tiesā notiesātas, ASV OFAC sankcionētas, Magņicka korumpantu starptautiskajā sarakstā iekļautas personas, pastarpināti viņam uzticamo pārstāvju Saeimā rokās.

Patiesībā būtu bijis jābūt pilnīgi pretēji.

Valdības koalīcijai balsu pietiek. Šādā vairākumā esot, tās ideālajam prezidenta kandidātam cita starpā būtu bijis jāspēj pārliecinoši apliecināt, ka Lembergs ir sista kārts, ka ne viņam, ne noziedznieka pakalpiņiem tiesiskā un demokrātiskā valstī nav un nevar būt nekādas teikšanas par Latvijas valsts augstākās amatpersonas izvēli.

Turklāt nevis tāpēc, ka kāds tiem būtu atņēmis deputāta mandātu, tiesības balsot, bet gan tāpēc, ka viņu vērtību kvalitāti raksturo kritiskas attieksmes trūkums pret neskaitāmiem, gadu desmitus praktizētiem Lemberga noziegumiem pret valsti un sabiedrību. Tieši šīs personas pieteikšana par "ministru prezidentu" bija viens no sarkanās līnijas vilkšanas argumentiem, liedzot lembergatkarīgo iekļūšanu Ministru kabineta gaņģos. Pašreiz klīst runas par šādu līniju atmešanu.

Tādējādi konsekvences un pragmatisma trūkums valdības koalīcijā ir radījis kārtējo iespēju spekulēt par sazvērestībām, valdības stabilitāti un gāšanas nepieciešamību, neērtiem jautājumiem par Puzes Lemberga labvēlības izpelnīšanos koalīcijas prezidenta kandidātu ceļā uz Rīgas pili. Turklāt ir labi zināms, ka runa ir par svētības devēju, kas Baltijas reģiona drošības un stabilitātes garantam NATO ir piedēvējis Latvijas okupētājas statusu, kamēr Latvijas okupantu – PSRS karavīru – uzvedību novērtējis par izcilu!

Personu, kas, iznākusi no cietuma, uzreiz aicina pazemīgi sēsties pie Putina sarunu galda, lai respektētu Krievijas asiņainā kara Ukrainā mērķus. Kāpēc zaglīgajam autoritārajam Ventspils vietvaldim, viņu atbalstošajiem spēkiem Saeimā dot spēles laukumu, ja drīz vien tiek gaidīts notiesājošs spriedums arī otrajā instancē, turklāt nevienam nav šaubu, ka pelnīti?!

Šādus jautājumus uzdodam tāpēc, ka runa ir par mūsu valsts drošību, Latvijas nepieciešamību izrauties no oligarhu ideoloģijas un ietekmes, kas ir Latvijas atpalicības no pārējām Baltijas valstīm viens no būtiskākajiem cēloņiem. Šīs valdības koalīcijas politiķi taču to saprot?! Ne velti ir izvirzīts mērķis atgūt iekavēto kā ekonomikā un valsts drošībā, tā arī vērtību, tiesiskuma, vienlīdzības un taisnīguma kontekstā! Valsts drošība, kas stāv pāri visam, nav tikai ārēja. Tai ir arī iekšējā, ne mazāk svarīgā dimensija un saturs!

Tā kā valsts prezidenta izvēles procesā nepieciešamo tālredzību valdības koalīcijai līdz šim nav izdevies parādīt, pašreiz nākas vērot, kā salīdzinoši cienījami un erudīti valsts augstākā amata kandidāti, nesaņēmuši daļu no savas koalīcijas balsīm, spiesti laipot neērtu žurnālistu jautājumu priekšā. Tostarp, vai nākamais prezidents par Lemberga atbalstu viņa ievēlēšanai pēcāk norēķināsies, izrakstot notiesātam Lembergam apžēlošanas un brīvlaišanas aktu?! Šādu jautājumu uzdošana, izvairīgās atbildes un nenoslēpjamais pielaidīgums diemžēl ir kā lakmusa papīrs veselīgai gaisotnei ap 31. maijā gadāmajiem notikumiem.

Tā kā tie iet savu gaitu, vēlamies pievienoties tiem, kas uzskata, ka esošā valdības koalīcija ne tikai nav savas iespējas izsmēlusi, bet tai ir jāspēj sadarboties, lai sasniegtu Latvijas valsts un sabiedrības interesēm, demokrātiskas un tiesiskas Eiropas kopējām vērtībām atbilstošu rezultātu. Taču, lai kā arī valdības darba uzlabojuma izredzes vērtētu, ir neiespējami noticēt, ka šie mērķi ir sasniedzami, meklējot balsis pie smagos ietekmes un finanšu noziegumos notiesātas, ASV OFAC sankcijām pakļautas personas un tās vērtību nesējiem Saeimā.

Mēs, Ventspils opozīcijas esošie un agrākie deputāti, uzskatām, ka līdz ar esošās valdības koalīcijas izveidi – atbilstoši tās deklarētajam kopējo vērtību augstajam līmenim – Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrībām, ostai, komersantiem un ventspilniekiem, valstij un sabiedrībai Lemberga nozagtās netīrās naudas ietekmei, viņa šantāžas iespējām Latvijas politikā beidzot ir jādara gals. Nākamā valsts prezidenta izvēles process nedrīkst kļūt par atteikšanos no šāda mērķa, taktisku kāpšanos atpakaļ tikai tādēļ, ka personīgas kandidātu ambīcijas tiek liktas augstāk par valsts nākotnes un izaugsmes interesēm.

Pat vēl vairāk. Mēs sagaidām, ka valsts prezidents kā Nacionālās drošības padomes vadītājs neaizbildināsies ar valsts augstākās amatpersonas pilnvaru ierobežojumu, bet aktīvi iestāsies, dosies cīņā par tiesisku un taisnīgu valsti. Tas nozīmēs atbildības prasīšanu no tām augstākajām valsts amatpersonām, kuras pieļauj, kavē un pienācīgi neizmeklē tādu personu kā Lembergs noziedzīgās darbības valsts pārvaldē. Tostarp no KNAB priekšnieciņiem, kuri savu atrašanos amatā saskaņojuši pie Lemberga Puzē, lai pēcāk piesegtu Ventspilī nozagtas pašvaldību vēlēšanas vai ignorētu pierādījumus par noziegumiem Ventspils pašvaldībā.

Vērts atgādināt, ka Vaira Vīķe-Freiberga tālajā 2007. gada valsts prezidentes atvadu runā Saeimā pieteica Dāmokla zobenu pār politiķu galvām. Tas joprojām nav kritis. Mēs sagaidām, ka nākamais valsts prezidents ne tikai painteresēsies, kāpēc tas nav noticis, bet izmantos Nacionālās drošības padomes vadītāja iespējas un tiesības, lai sekmētu Latvijas labu pārvaldību un tiesiskumu, tostarp tieši Ventspilī.

Jāsāk ar apziņu, ka valdības koalīcijas valsts prezidenta kandidātam nav jāmeklē lembergatkarīgo balsis. Tas ir pilnībā iespējams.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

FotoVēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) skandālā un to. kā jūtas studenti un arī nesenie/senie katedras absolventi
Lasīt visu...

21

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

FotoDrošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to, ka pēc kara sākuma Krievijas izlūkošanas un hibrīdoperāciju mērogs Eiropā ir krasi pieaudzis, ieskaitot operācijas, kuru agresivitāte ziņā pārspēj aukstā kara līmeni, - tādas kā sabotāžas, fiziskas provokācijas un tamlīdzīgi.
Lasīt visu...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...