Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Nacionālās apvienības bizness

Pietiek lasītājs Valdis
17.12.2014.
Komentāri (27)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mediji faktiski nepievērsa uzmanību faktam, ka Saeimas Juridiskā komisija izskatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz līdz nākamā gada 1.martam pārcelt tā dēvētā nolikto atslēgu principa ieviešanu, līdz tam laikam atrodot risinājumu kredītu pieejamībai jaunajām ģimenēm.

Pavisam noklusēts palika vēl nozīmīgāks fakts - pēdējā brīdī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs iesniedza, un komisija (ar NA un SC balsīm) atbalstīja priekšlikumu, ka tiek atliktas visas normas, izņemot 155. pantu, kurš paredz, ka parādnieki caur maksātnespējas procesu tiek cauri ļoti ātri - caurmērā gada laikā.

Šāda histēriska rīcība ir kārtējais apliecinājums NA politbiznesa interesēm, kuras pēdējā laikā tiek īpaši plaši atspoguļotas. Kā liecina maksātnespējas administratoru vidē runātais, virkne ietekmīgu un turīgu ļaužu, kuru plānos neietilpst segt savus nodokļu un kredītu parādus, jau sagatavojuši savus maksātnespējas pieteikumus un bijuši ļoti satraukti, ka viņiem labvēlīgā norma varētu tikt atlikta kaut uz diviem mēnešiem. Arī administratori to ļoti gaida, jo uzņēmumu maksātnespējas "iet uz beigām", tagad cerība uz lielāku plūsmu no privātpersonu "biezā gala".

Mani kā vērotāju šokē, ka 1) pretēji solījumiem mazināt nevienlīdzību likumdevējs tik vieglu roku var pārcelt turīgo spekulantu problēmas uz jauno ģimeņu pleciem; 2) pretēji solījumiem vairot tiesiskumu un "pieskatīt nacionāļu draudzību ar administratoriem", notiek brutāla šauras grupas interešu lobēšana.

Esmu saistīts ar finanšu sektoru un zinu par šīs likumdošanas sekām: pārsimt cilvēku iespēja tikt vaļā no nevēlamām saistībām tiek iemainīta pret normālu kreditēšanas vidi, kas tik kritiski nepieciešama gan mazā un vidējā biznesa attīstībai, gan jauno ģimeņu iespējai iegādāties mājokli - tas ir viens no galvenajiem faktoriem, lai ģimene lemtu par palikšanu Latvijā un ģimenes pieaugumu.

Citiem vārdiem - ja NA lobētais izņēmums tiek pieņemts, tad visi centieni likumdošanu pilnveidot ir bezjēdzīgi, jo tieši saīsinātie termiņi ir nozīmīgākā komponente tā dēvētajā "nolikto atslēgu principā".

Zinot, ka galīgais balsojums Saeimā ir jau rīt, aicinu rīkoties šādu politbiznesa diktētu kļūdu nepieļaušanai. 

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...