Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan privātpersonus un mazos uzņēmumus valsts policija pastāvīgi soda par ierobežojumu  neievērošanu, aviokompānija AirBaltic  par šo pašu ierobežojumu pārkāpšanu pie atbildības absolūti nekādi netiek saukta.

Vēl pagājušā gada ziemā AirBaltic mēģināja ievērot obligātos noteikumus un savas lidmašīnās ierobežoja attālumu starp pasažieriem. Lai to izdarītu, katrs otrais sēdeklis salonā tika iezīmēts ar aizliedzošu lenti, un cilvēki rindās sēdēja ik otrajā sēdvietā.

Acīmredzot pēc pusgada (vai arī agrāk) aviokompānija ir pārskatījusi savu attieksmi pret obligātajiem ierobežojumiem un tagad pieturas pie absolūti pretējas nostājas. Konkrētāk, lidmašīnas salonā, ar kuru es lidoju pagājušajā nedēļā, nebija nekādu ierobežojošo lentu, un lidmašīna bija gandrīz pilnībā piepildīta ar pasažieriem.

Neskatoties uz to, ka AirBaltic neierobežoja attālumu starp sēdošajiem pasažieriem, salona skaļruņos nepārtraukti skanēja brīdinājums par nepieciešamību saglabāt divu metru attālumu. Kā to darīt pasažieriem, kuri sēdēja 10 centimetru attālumā viens no otra, brīdinājumos diemžēl netika precizēts.

Tad bija interesanti vērot situāciju ar maskām. Stjuartes visa lidojuma laikā nepārtraukti izteica piezīmes pasažieriem, kuri vai nu nemaz nenēsāja masku, vai arī pavilka to lejā, lai varētu elpot caur degunu. Laikā, kad pasažieri ienāca salonā un lidmašīnu gatavoja pacelšanai, dažiem pasažieriem, kuri neatbildēja uz mutiskām piezīmēm par maskas trūkumu, stjuartes pat draudēja viņus izlaist.

Taču burtiski pusstundu pēc pacelšanās konkrētiem pasažieriem situācija ar maskām dramatiski mainījās. Tas notika laikā, kad pienaca laiks pārdot pasažieriem ēdienus un dzērienus. Tagad tiem cilvēkiem, kuri iegādājās melleņu mafinu, tika oficiāli atļauts noņemt masku un sēdēt desmit centimetru attālumā no kaimiņiem ar atsegtu muti un degunu.

Teorētiski, ja kāds pasažieris visa lidojuma laikā būtu gatavs pirkt ēdienu lidmašīnas kafejnīcā, tad arī visā lidojuma laikā viņam būtu atļauts palikt bez maskas. Kamēr viņa kaimiņam par nolaisto masku stjuarte būtu draudējusi ar problēmam.

Šeit ir vērts atzīmēt, ka melleņu mafins, kuru var iegādāties gandrīz jebkurā pārtikas veikalā par 0,50 eiro – 1 eiro, lidmašīnas kafejnīcā maksā 3 eiro jeb aptuveni trīs - sešas reizes dārgāk nekā veikalā.

Ņemot to visu vērā, mēs varam secināt, ka daudzkārtējais uzcenojums pārtikai un maksimāls pārdotu aviobiļešu skaits aviokompānijai ir kļuvis daudz svarīgāks par pasažieru veselību un dzīvību.

Galu galā ir acīmredzams, ka, ja kāds no pasažieriem AirBaltic nihilistiskās attieksmes pret ierobežojumiem dēļ saslimst ar kovidu un vēlāk nomirst, tad tā būs tikai un vienīgi viņa personīgā problēma. Un gadījumā, ja šī persona pat nepirka melleņu mafinus par 3 eiro, tad AirBaltic vadība par viņu vispār var aizmirst kā par pagājušā gada sniegu.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Robežas plūstošās smiltīs

FotoLemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi - tā secinājusi Satversmes tiesa (ST).
Lasīt visu...

12

Asins upes

FotoKāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir daudz sātanisku apustuļu un brīvprātīgo palīgu, kuri par kalpošanu tam neprasa samaksu, tie pat ir gatavi piemaksāt, lai izplatītu ierēkšanas un ļaunuma vēsti.
Lasīt visu...

21

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

FotoTas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm daži aizliegumi muļķībā var konkurēt ar Turkmenistānas vadoņa garadarbiem (1), nenozīmē, ka mums ar atbildību nav jāizturas pret citiem. Mūsu ģimenē visas potes arī līdz Ķīnas vīrusa izlaišanai bija pašsaprotamas.
Lasīt visu...

21

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

FotoSaistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu esam vērsušies pie Rīgas Domes deputātiem. Mums nav pieņemami, ka Centrāltirgus un tā apkaimes attīstību Rīgas dome vēlas veicināt uz mūsu apkaimju rēķina. Šis ir pilns vēstules teksts, ko nosūtījām Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, vicemēram Edvardam Smiltēnam un citiem Rīgas domes deputātiem:
Lasīt visu...

21

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

FotoValsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”.
Lasīt visu...

21

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

FotoStāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās ir augstākais mobinga līmenis pasaulē – bērni ir sabiedrības spogulis. VDR Stasi arhīvus pārņēma VFR drošības dienesti un pieļāva Stasi arhīvu publicēšanu un izpēti, bet Latvijā Atmodu organizēja VDK darbinieki, kuri pat līdz šai dienai ir ar ietekmi mūsu valstī un rīkojas tā, lai VDK lietotās psiholoģiskā terora metodes noklusētu. Patiesībā šīs metodes tika lietotas tieši tāpat kā VDR. Plaši šajās darbībās tika iesaistīti arī VDK aģenti un to tīkli.
Lasīt visu...