Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Decembrī visā Latvijā pat vairākas reizes izskanēja tas, ka Ogres novada pašvaldības dome iecerējusi cīnīties ar tiem agresorvalsts Krievijas atbalstītājiem, kuri arī šajā gadu mijā gribēs salūta raķetes šaut gaisā uzreiz pēc Putina Jaungada uzrunas jeb pulksten 23.00 pēc Latvijas laika. Diemžēl, bet, kā izskatās, pat šādu svētīgu ieceri spēj sabojāt neprofesionālu juristu nodaļa un tikai algas saņemšanā ieinteresēts deputātu bars, kas sen jau atradināts kaut drusku padomāt ar savu galvu.

Tādas deputātu un juristu kombinācijas dēļ arī šajā Vecgada vakarā Ogrē rašisti varēs uguņot uz nebēdu, un nekas viņiem par to nebūs!

Tātad 21. decembrī notikušās domes sēdes laikā deputāti vienbalsīgi pieņēma šādu lēmumu: “Uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošana Ogres novada administratīvajā teritorijā gadumijā atļauta laikā no 31. decembra plkst. 24.00 līdz 1.janvāra plkst. 1.00.”

Atļaujiet pajautāt, bet kas šo saistošo noteikumu izpratnē ir “gadumija”?

Vai tas ir tikai mirklis pusnaktī, kad pulksteņa abi rādītāji satiekas uz skaitļa “12”, bet varbūt tās ir divas dienas – 31. decembris un 1. janvāris? Bet varbūt visas Vecā gada pavadīšanas un Jaunā gada sagaidīšanas brīvdienas?

Tur jau ir tā problēma, ka “gadumija” nav definēta. Katrs šo jēdzienu var saprast citādi. Tas rašists, kuru Ogres pašvaldības policija 31. decembrī pulksten 23.00 pieķers, šaujam raķetes, pilnīgi pamatoti jautās: “Ko jūs no manis gribat? Līdz gadumijai vēl vesela stunda!” Un ko būs pārkāpis tas salūta šāvējs, kurš savu arsenālu izbliezīs 1. janvāra naktī pulksten 2.00? Gadu mija taču jau bija!

Nekad nebūšu ne deputāts, ne jurists, bet manā redakcijā šī likuma norma skanētu, piemēram, tā: “Uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošana Ogres novada administratīvajā teritorijā gadumijā aizliegta 31. decembrī laika posmā no pulksten 22.00 līdz pulksten 24.00.”

Par šo domes lēmumu atcerējos Ziemassvētku vakarā, kad, kā jau katru gadu, Ogrē atkal nezin kāpēc rībēja raķetes. Nolēmu paskatīties, kādi vēl pašvaldības izdoti saistošie noteikumi regulē uguņošanu Ogres novadā. Tas, ko es atklāju, ir kaut kas neiedomājams.

Kā izrādās, Latvijā lielākais novads jau gandrīz gadu iztiek bez spēkā esošiem saistošiem noteikumiem “Par administratīvo atbildību par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem Ogres novadā”. Tas nozīmē ne tikai to, ka jebkurš indivīds jebkurā diennakts laikā var nesodīts šaut debesīs raķetes. Tas nozīmē arī to, ka Ogres novadā drīkst, piemēram, trokšņot, traucējot kaimiņus, remontus dzīvokļos veikt augu diennakti, spļaudīties un mēslot publiskās vietās, kurināt ugunskurus apstādījumos, mašīnai mainīt motoreļļu Daugavas krastā un darīt citas neiedomājamas lietas, kas būtu jākontrolē pašvaldībai. Būtu, ja vien Ogres novada pašvaldība jau vismaz 2022. gadā būtu izpildījusi savu primāro pienākumu, izdodot attiecīgus normatīvos aktus.

Bet neizdarīja 2022. gadā, neizdarīja arī šogad. Dievs to zina, vai šis deputātu sasaukums vispār ir spējīgs to izdarīt…

Ja runājam kaut vai tikai par šiem saistošajiem noteikumiem “Par uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas vietu un laiku”, - kas traucēja pašvaldības juristiem izstrādāt tādu likuma normu visam gadam, konkrēti nosakot, kad un kur drīkstēs rīkot salūtus bez atļaujas, kad tam vajadzēs pašvaldības atļauju? Starp citu, tāda uguņošana Ogres novadā būtu ļoti strikti ierobežojama un kontrolējama jau tā iemesla dēļ vien, ka pašvaldības administratīvajā teritorijā atrodas ļoti svarīgs militārs objekts. Varbūt tiešām visloģiskāk būtu, ka bez pašvaldības atļaujas raķetes drīkstētu šaut tikai to vienu stundu uzreiz pēc Jaunā gada sagaidīšanas?

Kas attiecas uz saistošajiem noteikumiem, ko Ogres novada domes deputāti pilnīgi nepārdomāti un lielā steigā pieņēma pāris dienas pirms Ziemassvētkiem, vismaz šogad tie spēkā noteikti nestāsies. Un tas nekas, ka mērs Egils Helmanis tos jau apstiprinājis ar parakstu.

Ogres novada domes 21 deputāts vienbalsīgi nolēma, ka Juridiskajai nodaļai triju darbadienu laikā pēc Noteikumu un paskaidrojuma raksta parakstīšanas tie jānosūta publicēšanai oficiālajā izdevumā “Latvijas Vētsnesis”. Viena darba diena jau pagājusi…

Atvainojiet, bet vai visā pašvaldībā neatradās neviena darbinieka, kurš būtu kaut nedaudz ieskatījies Pašvaldību likumā?

Pašvaldību likums nosaka, ka saistošie noteikumi, par kuru pārkāpšanu var paredzēt administratīvo atbildību (bet konkrētie noteikumi ir tieši tādi), triju darbdienu laikā pēc parakstīšanas nosūtāmi atzinuma sniegšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Savukārt ministrija mēneša laikā no noteikumu saņemšanas dienas izvērtē to tiesiskumu un nosūta pašvaldībai attiecīgu atzinumu. Tikai tad, ja atzinums ir pozitīvs, noteikumus var sūtīt publicēšanai “Latvijas Vēstnesī”. Spēkā tie stātos nākamajā dienā pēc publicēšanas.

Tāpēc šoreiz Vecgada vakarā Ogres rašisti varēs šaudīties, kad vien viņiem ienāks prātā. Tā viņiem tāda maza “dāvaniņa” no Helmaņa un Ogres novada domes, kas turpina strādāt pēc vecās devīzes: “Gribējām kā labāk, bet iznāca kā vienmēr…”

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...