Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

9. maijā, atsaucoties uz Valsts drošības dienesta aicinājumu palīdzēt Valsts policijai, NS Taisnīgums ar domubiedriem ieradās pie okupeļa, kur novēroju, ka mūsu policijā ir policisti, kuri atbalsta Krievijas agresiju.

1. Biju aculiecinieks aktīvistes aizturēšanai, kura ieradās Ukrainas upuru piemiņas dienā ar Ukrainas sacelšanās armijas (UPA) karogu. Ar šo karogu šī aktīviste gadiem ir protestējusi pie Krievijas vēstniecības. Lieki piebilst, ka UPA nesa lielus upurus cīņā pret Krieviju un tās boļševistisko režīmu.

2. Uz mūsu jautājumiem par aizturēšanas pamatojumu un iemeslu valsts policists augstprātīgi atteicās atbildēt.

3. Policija aizliedza man sekot aktīvistei un būt klātesošam aizturēšanas protokola sastādīšanā un karoga izņemšanā.

4. Aktīviste tika aizturēta uz minūtēm 40, lai uzrakstītu pāris teikumus protokola. Valsts policijas pārstāvji aizturētajai paskaidroja, ka UPA karogs ir separātistu karogs un tas aicina uz agresiju. Atgādināsim, ka UPA līderis Stepans Bandera Ukrainā tiek godināts, viņam ir uzcelts Ļvivā piemineklis un šis UPA karogs ir klātesošs gan Ukrainā gan oficiālajos, gan neoficiālajos Ukrainas valsts pasākumos.

5. Aizturēšanu filmēju savā telefonā, bet nācās secināt, ka Valsts policijas pārstāvji ir nesankcionēti iekļuvuši ar manā telefonā un manu nofilmēto materiālu sadalījuši sīkos fragmentos, un uzlikuši tiem mūzikas skaņas virsu.

6.Filmēts tika sabiedriskā un publiskā vietā. Šādi Valsts policija ir rupji pārkāpusi manu, kā arī vēl divu cilvēku, kur arī filmēja notiekošo un ir gatavi par to liecināt, personas datu neaizskaramību. Uzskatu, ka šāda mūsu Valsts policijas rīcība ne ar ko neatšķiras no Krievijas un Baltkrievijas policijas rīcības masu demonstrāciju laikā, kad policisti dzēsa no demonstrantu telefoniem nofilmētos materiālus par policijas patvaļu.

Papildus es tagad nevaru justies drošs, ka policija nav piekļuvusi maniem banku kontiem telefonā. Ja policija var šādi brīvi, nesakcionēti un nekontrolēti ar speciālo ierīču palīdzību iekļūt manā un citu telefonos, tad vairs neviens nevar justies drošs, ka policija neveiks šīs darbības ļaunprātīgi, piekļūstot pilsoņu banku banku kontiem.

7. Kad valsts policistam pajautāju vai es drīkstu nofotografēties pie Okupācijas pieminekļa ar Azovas pulka karogu. Šis policists teica, "lai es aizvācu šo lupatu". Azovas pulks nes lielus upurus arī par mūsu brīvību un noteikti būs varonības un drosmes paraugs daudzām karavīru paaudzēm ne tikai Ukrainā. Šāda necieņa no Valsts policijas puses Azovas pulka karogam man ir pilnīgi nepieņemama.

Šie jautājumi tiks uzdoti iekšlietu ministrei, kura vārdos nosoda Krievijas agresija un atbalsta Ukrainu, bet darbos Valsts policija rīkojas pretēji.

Vai nu ministre Golubeva nekontrolē policiju, vai arī tas notiek ar viņas atbalstu. To nāksies noskaidrot.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

FotoŠonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk. Nacionālā apvienība aicināja premjeru padzīt amatam nepiemērotu ministri, pret ko premjers, Saeimas spīkera vārdiem runājot, neiebilda, taču pie viena padzina arī citu ministru, pret kuru nevienam pretenziju nebija.
Lasīt visu...

6

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

FotoKrievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības uzdevums bija maksimāli ātri atteikties no Krievijas gāzes un nodrošināt alternatīvas piegādes par saprātīgu cenu. Gandrīz trīs mēnešu laikā par to atbildīgais ekonomikas ministrs neko no tā nav spējis izdarīt.
Lasīt visu...

13

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

FotoŠobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares, aicinām valdību un koalīcijas partnerus nepieņemt pārsteidzīgus lēmumus.
Lasīt visu...

21

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

FotoVakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam spiedienam, ir nolēmis mani neatbalstīt. Šī būs mana pēdējā darba diena iekšlietu ministres amatā.”
Lasīt visu...

13

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

FotoLatvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi.
Lasīt visu...

21

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

FotoSociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju nepārdomāta rīcība un atsevišķu valsts amatpersonu aizvainojuši izteikumi izraisījuši Latvijas sabiedrībā pastiprinātu spriedzi, kādu mūsu valstī nav nācies piedzīvot pēdējo gadu desmitu laikā.
Lasīt visu...

21

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

FotoVai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar vācu armiju Otrā pasaules kara laikā?
Lasīt visu...