Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Neatdodiet un nenododiet Latgali!

Andrejs Elksniņš, Daugavpils mērs
07.03.2024.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trīsdesmit kilometru attālumā no mūsu pilsētas grasās mīnēt ceļus un rakt aizsarggrāvjus! Vakar vakarā pie varas esošie vienkārši nostādīja Latgales pilsētas fakta priekšā - gatavoties neizbēgamam un drīzam karam!

Aizsardzības ministrija izplatīja relīzi, ka Ministru kabinets apstiprināja austrumu robežas ar Krieviju un Baltkrieviju militārās nocietināšanas un ANTImobilitātes plānu. Tiks pārrakti esošie ceļi, izveidoti prettanku grāvji, kas pastiprināti ar betona blokiem, "pūķa zobu" konstrukcijām un prettanku mīnām. Projekta realizācijai piecu gadu laikā (!!!) plāno iztērēt 303 miljonus eiro.

Kas tas bija?! Kurš sajucis prātā? Aizsardzības ministrija? Nacionālie bruņotie spēki (NBS)? Premjerministre? Vai arī viņi visi savā starpā nekomunicē? Vai mūsu valstī vispār ir kāda centralizēta vara?

Jo dienu iepriekš mums visiem NBS nosūtīja atklātu vēstuli, kurā lūdza neizplatīt ziņas par iespējamu drīzu karu. Militārie speciālisti norādīja, ka "nepastāv priekšnosacījumi Krievijas agresijai pret NATO dalībvalstīm". "Mums vispār viss mierīgi kā Spānijā!" Šādu nostāju apstiprināja arī valsts premjerministre!

Tas, ka mūsu valstī ar komunikāciju ir ļoti slikti, jau sen visiem ir skaidrs. Atcerēsimies kaut vai spārnotos teicienus "Draugi, nav labi" un "tiem, kuri nomiruši no kovida, Ziemassvētku nebūs"!

Bet! Kad informācija pārvēršas par propagandu un dažādu struktūru paziņojumi ir neloģiski un pretrunīgi, mēs redzam, kā sarežģītos ģeopolitiskos apstākļos Latvija jūk prātā!

Kā šādā juceklī rīkoties pilsētu mēriem? Ko viņiem teikt? "Kara nebūs, protams, bet jārok dziļāki grāvji un sēņot mežā labāk neiet, jo tur mīnas"!

Vēl mēri atbild par pilsētu attīstību, bet mēs nevaram piesaistīt uzņēmējus un investīcijas pilsētai, ap kuru ANTImobilitātes dēļ tiek pārrakti ceļi! Neviens skaidri domājošs investors neienāks reģionā, ja pāris desmitu kilometru attālumā no viņa noliktavām ir mīnas. Un ikviens adekvāts cilvēks aizbrauks no reģiona, saprotot, ka šeit nav un nebūs darba un rīt var sākties karš!

Man ir sava versija par notiekošo. Es ne pirmo gadu esmu politikā un saprotu, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanu priekšvakarā aizsardzības ministrs un acīmredzot arī citi ministri ļoti vēlas atbalstīt savas partijas, demonstrējot savam vēlētājam aktīvu rosību uz austrumu robežas. Un viņu vēlētājs - kāds nebūt ķirbju lates cienītājs, kurš dzīvo "zelta apļa" ap Rīgu teritorijā - priecāsies, ka var mierīgi gulēt, jo kaut kur tur ļoti tālu rok aizsarggrāvjus, izvieto mīnas un sargā viņa miegu.

Taču es arī saprotu, ka pat šādiem cilvēkiem ir laiks pamosties! Sākt domāt ar galvu un saprast, ka jūs šodien nododat Latgali! Turklāt vārdā "nododat" es vienlīdz ietveru divas nozīmes: "nododat" tādā ziņā, ka vienkārši atdosiet pasludinātajam ienaidniekam, jo nepiedāvājat investīcijas infrastruktūrā, ceļu tīkla sakārtošanā, skolu un slimnīcu attīstībā, un "nododat" tādā ziņā, ka ar savu nepārdomāto rīcību piespiedīsiet pamest mūsu reģionu pat tos, kuri pagaidām vēl šeit dzīvo, neskatoties uz nabadzību un visu mūsu problēmu ignorēšanu.

Latvijai patiešām ir laiks sākt cīnīties par katru centimetru, un šai cīņai ir jāsākas nevis ar ceļu mīnēšanu un pārrakšanu, bet ar ieguldījumiem pierobežas reģionā! Neatdodiet Latgali! Mums nepieciešams investīciju plāns, infrastruktūras attīstības plāns, sakārtoti ceļi un skolas! Konkrēti plāni, ko papildina nevis nebeidzamas stratēģijas un sapulces, bet nauda!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...