Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.

Ir skaidrs, ka vienošanās par jauno koalīciju Ropažos tika panākta pirmdien, 26.02., un zinātāji stāsta, ka deputāti no esošās koalīcijas esot "nopirkti" par dažādiem amatiem un iespēju savienot amatus ar labi apmaksātām štata vietām pašvaldībā.

No katras topošās koalīcijas partijas sanāca pa vienam deputātam, izņemot dažus, kas it kā esot otrā plāna deputāti un kuriem tiks iedoti nenozīmīgi amati domē. Kā domes gaiteņos klīst runas, ka, lai nenovestu pašvaldību līdz bankrotam, ir plānota domes darbinieku reorganizācija ar iznākumu, kas būšot ap 20-25% darbinieku atlaišana.

Kā zināms, tad Ropažu domē ik pa laikam uzrodas KNAB darbinieki, kas sākotnēji veica procesuālās darbības, tad pieprasīja dokumentus, veica nopratināšanu, un šobrīd jau ir izvirzītas apsūdzības.

Mēs kā domes darbinieki, kas raksta šo vēstuli, gribam būt droši par mūsu darbavietu stabilitāti, drošību, ka algas tiks izmaksātas bez kavēšanās (šādas baumas klīst). Tāpēc pieprasām no deputātiem apstiprināt to ka;

- Ropažu novada pašvaldība nav nonākusi uz bankrota sliekšņa;

- Ropažu novada jaunā koalīcija neveiks masveida darbinieku atlaišanu un algas netiks kavētas;

- Ropažu novada pašvaldības darbībā tiks ievēroti godīguma principi un netiks veiktas tādas apšaubāmas darbības/lēmumu pieņemšanas, kas novestu pie KNAB darbinieku neplānotas viesošanās un aizturēšanas domē.

Mēs kā domes darbinieki nevēlamies iesaistīties poltiskajās intrigās un varas dalīšanā, bet uzskatām, ka pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina nedrīkst. Nav pieņemama deputātu divkosība, palielinot pēc būtības sev algas un tad risinot finanšu problēmas uz darbinieku rēķina.

* Kā Ropažu domes ilggadējie darbinieki vēlamies palikt anonīmi, lai nodrošinātu savu darbavietu stabilitāti un iespēju uzturēt ģimeni.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...