Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagāja vairāk nekā 6 mēneši, un beidzot Jāni Ādamsonu pret drošības naudu atbrīvoja no apcietinājuma. Kas tad ir noticis pa šo laiku? Principā nekas sevišķs, ja neskaita to, ka viņam ir pasliktinājies veselības stāvoklis – priekšā stāv trīs operācijas, kuras bez saskaņošanas ar prokuroru J.Ločmeli nav iespējams veikt, t.i., ja J.Ādamsonam radīsies nepieciešamība iestāties jebkurā slimnīcas stacionārā, viņam obligāti par to ir jāinformē prokurors J.Ločmelis un jāsaņem saskaņojums. Absurds? Jā, bet tāda ir dzīve.

Ja runā par apsūdzībām, tad te ir viens ļoti interesants moments. J.Ādamsons tiek apsūdzēts par to, ka, pildot deputāta pienākumus, ieguva neizpaužamas ziņas, kuras ar citas personas starpniecību nodeva Krievijas Federālajam drošības dienestam. Tik tiešām, J.Ādamsons ļoti daudz zina par notiekošo Latvijā, un viņš ar šāda veida svarīgu informāciju “dalījās” ar valsts augstākajām amatpersonām, taču no šo amatpersonu puses bija vai nu birokrātiskas atbildes, vai pat vienkārši ignorēšana.

Tieši šāda amatpersonu rīcība bija novedusi J.Ādamsonu līdz noteiktam punktam – vienā no plenārsēdēm par uzticības izteikšanu iekšlietu ministrei Marijai Golubevai viņš jau diezgan atklāti sāka runāt par valstisko organizēto noziedzību. Un tas notika neilgi pirms viņa apcietināšanas – 2021.gada 3.jūnijā. Šeit būs mazs izvilkums no šīs plenārsēdes. Secinājumus lasītāji lai izdara paši.

“Daudz kā trūka ministra amata kandidātes uzrunā. Visvairāk mani “fascinē” tas, ka netika ne ar vārdu pieminēts tāds veidojums kā valstiskā organizētā noziedzība vai mafiozās struktūras, kuras ir cauraudušas visu mūsu valsts varu.

Atgādināšu - tiem kolēģiem, kuri piemirsuši -, ka mēs varam izveidot atsevišķu Saeimas frakciju no smagos noziegumos apsūdzētiem cilvēkiem. Mums te ir bijušais ministrs, kurš, manuprāt, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ieguva caurlaides, tika sveikā ar vieglu izbīli, tikai ar administratīviem sodiem, un tas, manuprāt, ir nepareizi. Mēs varam runāt par, iespējams, tieslietu ministra... viņa parlamentārā sekretāra tikšanos ar smagos noziegumos apsūdzētu cilvēku jau nākamajā dienā pēc tam, kad viņu atbrīvoja no apcietinājuma.

Varbūt Kariņa kungs tagad kliedēs manas šaubas... Un hokeja čempionāta pirmā mača apmeklēšana, ko veica ārlietu ministrs... Tā bija nejaušība, ka viņš deleģēja veikt šīs funkcijas... pēc protokola... pārkāpjot gan likumu, gan visus ierobežojumus... kopā ar Kanādas vēstnieku apmeklēt maču... tāpat arī ar militārā kontingenta pārstāvi... un tur pavisam nejauši satikās ar diviem cilvēkiem, kuri tiek apsūdzēti smagos noziegumos. Varbūt tieši tur tika risināti jautājumi par nākošās... valdības izmaiņām.”

Zemāk tiek publicēti daži izvilkumi no apjomīgās J.Ādamsona sarakstes ar tām personām, kurām viņš dažāda veida informāciju nodeva oficiāli. Un cik daudz ar šīm personām bija neoficiālu tikšanos?

2013.gada jūnijs, vēstule adresēta Drošības policijas priekšniekam.

“Manā rīcībā ir nonākusi informācija par Latvijā dzīvojošā G.G.M. iespējamo saistību ar organizētās noziedzības grupējumiem kokvilnas transportēšanā caur trešajām valstīm no Tadžikistānas uz Latviju. Saņemtajā informācijā par kokvilnas kravas transportēšanu no Tadžikistānas uz Latviju minēts, ka kokvilnas kravas īpašnieks no Tadžikistānas šajā iespējamajā organizētajā noziedzībā ir cietis finanšu zaudējumus aptuveni 2 miljonu dolāru apmērā.” …

2016.gada marts, vēstule adresēta Latvijas Republikas iekšlietu ministram.

“Informēju Jūs, ka esmu saņēmis informāciju par iespējamiem teroraktiem Latvijas teritorijā. Šos teroraktus varētu īstenot radikālā Islama atbalstītāji, kuri ir iebraukuši no Ziemeļkaukāza republikām (Dagestāna un Čečenija). Iespējamo teroraktu vietas ir starptautiskā lidosta Rīga, Rīgas starptautiskā autoosta un Rīgas dzelzceļa stacija.” …..

2016.gada jūlijs, vēstule adresēta LR valsts prezidentam.

“Lai gan Latvijas valsts pārvaldes pārstāvji informē par zemo terorisma draudu līmeni Latvijā, tomēr pašā Eiropā terorisma draudu situācija kļūst arvien komplicētāka un saspīlēta. Šai sakarā vēlos Jūs informēt par Latvijas specdienestu nepietiekamu darbu saistībā ar terorisma apkarošanas profilaksi.”

2016.gada oktobris, vēstule adresēta finanšu ministrei.

“Esmu saņēmis no … iesniegumu par algas izmaksāšanu “konvertos”. Šajā iesniegumā viņš izklāsta faktus par algas izmaksāšanu “konvertos”, kā arī par to, ka ar līdzīga rakstura iesniegumu viņš ir griezies VID Finanšu policijas pārvaldē. Arī VID adresētajā iesniegumā … bija norādījis visus faktus par algas izmaksāšanu “konvertos”, uz kuru pamata faktiski būtu jāierosina kriminālprocess pret pārkāpēju.” ……

2018.gada janvāris, vēstule adresēta ģenerālprokuroram.

“2017.gada 12.decembrī es Jums nosūtīju vēstuli, kuras pielikumā esošajā materiālā bija norādīta informācija, kas varētu liecināt par iespējamām nelikumībām un normatīvo aktu pārkāpumiem no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas amatpersonu puses. Š.g. 2.janvārī es saņēmu …. vēstuli, kurā tiek norādīts, ka, sakarā ar to, ka esošā informācija ir anonīma, mans iesniegums tiek atstāts bez izskatīšanas.”

2018.gada jūlijs, vēstule adresēta Ģenerālprokuroram.

“Esmu vairākas reizes vērsies pie Drošības policijas vadības saistībā ar pretlikumīgu L.G. Latvijas pilsonības iegūšanu uz viltotu dokumentu pamata, kā arī esmu norādījis par viņa pārstāvētās firmas iespējamu iesaistīšanos pretlikumīgās darbībās, kas varētu skart Valsts drošību. Diemžēl atbildes no Drošības policijas vadības ir tīri formālas, kuru konteksts norāda uz negribēšanu vai arī nevarēšanu iedziļināties lietas būtībā.”

2018.gada jūlijs, vēstule adresēta ģenerālprokuroram.

“Š.g. jūnija beigās esmu saņēmis no Drošības policijas vadības atbildi uz savu iesniegumu, kuru biju adresējis Jums saistībā ar, iespējams, prettiesisku termiņuzturēšanās atļauju noformēšanu personām (P.M. un O.K.), kuras ir sauktas pie kriminālatbildības par dažāda veida noziegumiem ārvalstīs, kā arī tiek turētas aizdomās par piedalīšanos naudas atmazgāšanas shēmās. Diemžēl šī atbilde ir tīri formāla. Mana jautājuma būtība bija - vai LR drošības iestāžu darbinieki, kuri ir strādājuši ar attiecīgām personām, vai arī šo drošības iestāžu darbinieku ģimenes locekļi nav saņēmuši materiālu labumu, sniedzot palīdzību attiecīgo dokumentu noformēšanā. Tāpat neatbilst patiesībai, ka visa informācija ir atrodama interneta resursos.”

2020.gada janvāris, vēstule adresēta ģenerālprokuroram.

“Vienā no žurnāla FORBES publikācijām (https://forbes.lv/lv/zinas/raksts/pilsonis-vladimirs-antonovs) par pētījumu korupcijas jomā banku sektorā bija publicēta Latvijas pilsoņa Andreja Broka pases kopija. Fotogrāfijā esošais cilvēks ir ļoti līdzīgs bijušajam Krājbankas īpašniekam Vladimiram Antonovam un FORBES savā publikācijā apgalvo, ka tā tas arī ir.

Lūdzu Jūs izvērtēt klāt pievienoto publikāciju un tajā minētos faktus saistībā ar publicēto pases kopiju, kā arī pieņemt procesuālo lēmumu šādos jautājumos:

1. Uz kāda pamata ir izdota šī pase;

2. Kas ir izdevis šo pasi.”

Nu, vai tiešām kādam patiksies, ka “kaut kāds deputāts” zina daudz vairāk nekā persona, kura ieņem augstu amatu? Un turklāt šis deputāts ne tikai informē, bet spiež pieņemt arī pasākumus, kas ne vienmēr ir pieņemami, jo jauc šo personu uzsākto spēli. Ko darīt ar šādu deputātu? Atbilde ir vienkārša – noņemt no trases, t.i. veikt visu iespējamo un neiespējamo, lai šis deputāts vairs nevarētu pildīt savus pienākumus un vispār aizietu no politikas! Tas nekas, ja viņa veselības stāvoklis vēl vairāk pasliktināsies. Tas nāks tikai par labu šīm personām.

Cienījamais lasītāj, šeit ir ieskats tikai dažos faktos, kuri parāda, cik dziļi mafiozās struktūras ir cauraudušas visu mūsu valsts varu. Lasiet, analizējiet un taisiet secinājumus paši.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...