Divdesmitpiecgadīgajai Beatrisei nepieciešama palīdzība leikēmijas ārstēšanai Izraēlā. Tas ir dzīvības glābšanas jautājums. Pēkšņā slimība un šausminošā diagnoze kļuva par īstu šoku Beatrisei un viņas ģimenei. Faktiski šobrīd meitenes dzīvība ir atkarīga tikai no naudas. No ļoti lielas naudas.
30. martā Beatrisei palika 25 gadi. Savu dzimšanas dienu viņa sagaidīja slimnīcā, kur pavadīja gandrīz mēnesi. Pirms tam, novembrī Beatrise izslimoja СOVID-19. Pēc kāda laika viņai tika atklāta ļoti smaga un reta veida leikēmija. Tuvinieki pieļauj, ka tieši vīruss ir kļuvis par sava veida katalizatoru.
Beatrisei ir divas jaunākās māsas un brālis. “Mēs esam gatavi uz visu, lai glābtu mūsu Beatrisi,” atklāj jaunākā māsa Terēze. Viņa organizē līdzekļu vākšanu sociālajos tīklos un interneta platformās, lai apmaksātu Beatrises ārstēšanos specializētā klīnikā Izraēlā. Jau ir atsaukušies draugi, radinieki, paziņas. Šobrīd draugu un paziņu iespējas ir izsmeltas, un ģimene ir spiesta vērsties pēc palīdzības pie nepazīstamiem cilvēkiem.
Līdztekus ķīmijterapijai, imūnterapijai un citām procedūrām Beatrisei būs nepieciešama cilmes šūnu vai kaulu smadzeņu transplantācija – kopējās izmaksas ir milzīgas, aptuveni 300 000 eiro. Tā ir jaunas meitenes dzīvības cena. Jau ir savākta aptuveni trešā daļa no nepieciešamās summas. Tas nozīmē, ka cerība ir! Šobrid Beatrise ir Izraēlā, klīnikā ASSUTA. Sākumā bija plānots ārstēties Vācijā, Heidelbergas klīnikā, taču Izraēla ātrāk pieņēma Beatrisi. Laika trūkuma dēļ ģimene izvēlējās uzsākt atveseļošanos tieši Izraēlā.
Kad Beatrise saslima, neizdevās noteikt viņai precīzu diagnozi. Veselu mēnesi meitene pavadīja hematoloģijas nodaļā, taču pēc Beatrises galvenās ārstes Ingrīdas Ūdres ieteikuma, meklējot citas iespējas, vecāki nosūtīja Beatrises analīžu paraugus diviem slaveniem hematoloģijas institūtiem – Vācijā un Krievijā. Abu institūtu slēdzieni sakrita – smaga un reta trīs leikožu veidu kombinācija: Acute undifferentiated leukemia (AUL), Acute myeloid leukemia (AML), Acute lymphoblastic leukemia (ALL).
Latvijā onkoloģisko slimību ārstēšanā tiek izmantoti standarta protokoli. Beatrises komplicētās diagnozes gadījumā standarta shēma neko nedod. Lēmumu par ārštata manipulācijām pieņem konsīlijs, kura sasaukšana parasti prasa daudz laika.
Beatrises gadījumā, kad katra kavēšanās diena var draudēt ar neatgriezeniskām sekām, ir jāmeklē maksimāli efektīvas medikamentu un ārstēšanas metožu kombinācijas, katru dienu novērojot organisma reakciju un nekavējoties reaģējot uz izmaiņām. Tikai tā ir iespējams glābt meitenes dzīvību. Šādu iespēju nodrošina klīnika ASSUTA Izraēlā. Tas ir viens no pasaulē vadošajiem onkoloģisko slimību ārstēšanas centriem, kas ātri ievieš savā praksē jaunākos zinātniskos sasniegumus un inovatīvas metodes. Speciālisti uzskata, ka vislielākās izredzes uz izārstēšanos leikēmijas slimniekiem ir tieši Izraēlā.
Bitīte
Beatrise vienmēr ir bijusi visu mīlule. Kautrīga, atbildīga, maiga un strādīga. Radi bērnībā iesauca viņu par bitīti – Beatrise vienmēr ar prieku palīdzēja mājas solī, nebaidījās ne no viena darba. Ārēji Beatrise ir trausla, gaisīga būtne ar eņģeļa skatienu, taču tajā pat laikā viņa ir apveltīta ar ļoti mērķtiecīgu raksturu un stipru iekšējo garu.
Bērnībā Beatrise nodarbojās ar baletu, un slavenā latviešu balerīna Zita Errsa savā izrādē uzticēja viņai Sarkangalvītes lomu. “Tāda viņa būtībā arī ir – labsirdīga, gādīga, maiga un drosmīga,” stāsta Beatrises tētis. Jansonu ģimene vēl joprojām glabā lielu mīkstu lāci – Beatrises mīļāko rotaļlietu. Tas ir viņas talismans.
Pēc skolas Beatrise izvēlējās studēt bioķīmiju un devās mācīties uz Angliju. Tur Beatrise noformēja studiju kredītu, savukārt vecāki katru mēnesi sūtīja viņai naudu citiem izdevumiem – viņa pati noteica summu, ar kuru viņai pietiktu mājokļa apmaksai un iztikai. Tikai pēc vairākiem gadiem vecāki uzzināja, ka, ierodoties Anglijā, viņu meita izrādījās ļoti sarežģītos sadzīves apstākļos un pat bija spiesta vārīt makaronus tējkannā. Taču Beatrise negribēja stāstīt par to vecākiem, jo mājās viņiem vajadzēja rūpēties par māsām un mazo brālīti.
Pēc studijām Beatrise atgriezās Latvijā un, nespējot atrast darbu specialitātē, iekārtojās par administratori frizētavā. Pēc tam viņu uzaicināja kompānija MGI Latvia, kas nodarbojas ar ģenētiskiem pētījumiem. Kādu laiku Beatrise strādāja par vienkāršu laboranti, taču jau pavisam drīz viņu paaugstināja līdz laboratorijas vadītājai. Viņa ļoti mīl precizitāti it visā un skrupulozi atbild par sava darba rezultātiem. Beatrises tuvinieki saka, ka šī trauslā meitene pēc rakstura ir klusais līderis un prot pastāvēt par savu viedokli, ja zina, ka viņai ir taisnība. Pēc 2020. gada rezultātiem Beatrise tika atzīta par labāko uzņēmuma darbinieku.
Šķiet, ar tik gaišu un labsirdīgu cilvēku kā Beatrise nekas ļauns notikt nevar. Beatrises draugu un paziņu lokā nav neviena, kas neizturētos pret viņu ar milzīgu simpātiju un mīlestību. Beatrises pēkšņā slimība un baisā diagnoze kļuva par īstu šoku gan viņai pašai, gan visai viņas ģimenei un draugiem.
Trīs māsiņas
Jansonu ģimenē ir četri bērni. Beatrise ir vecākā. Jaunākajam brālim Robertam ir 12. Visas meitenes ir izaugušas gudras un skaistas. Vecāki deva viņām vārdus kā īstām princesēm – Beatrise Patrīcija, Katrīna Elizabete, Terēze Letīcija. Māsas ir ļoti pieķērušās viena otrai un jaunākajam brālim. Viņu devīze ir – viens par visiem, visi par vienu. Viņi visi tic, ka ārstiem noteikti izdosies glābt viņu mīļo māsu.
Šobrīd galvenais uzdevums - savākt līdzekļus, lai Beatrise varētu uzsākt intensīvo ķīmijterapiju un nopietnu ārstēšanos specializētajā klīnikā. Tas viss prasīs no viņas milzīgu drosmi un izturību.
Mīlestība
«Svarīgs ir katrs cents. Pat, ja nevarat mums palīdzēt finansiāli, mēs pazemīgi lūdzam dalīties ar šo ziņu, lai mēs kopā varētu glābt Beatrisi. Viņa ir meita, māsa, draudzene, kolēģe un mīļotā meitene,” raksta māsas sociālajos tīklos.
Uz Izraēlu kopā ar Beatrisi aizbrauca viņas draugs Ēriks, kurš plāno saistīt ar viņu savu dzīvi. Smagas slimības gadījumā ļoti svarīga loma ir noskaņojumam, lai cik tas banāli neskanētu. Beatrisei dzīvē ir tas, kā vērts ir cīnīties – tuvinieku mīlestība. Viņi palīdz meitenei nezaudēt ticību, nekrist izmisumā un nešaubīties, ka visu slikto izdosies pārvarēt.
Un, protams, Beatrise sapņo par skaistām kāzām. Bet pēc tam būt klāt arī māsu kāzās. 25 gadu vecumā dzīve tikai sākas. Šobrīd šīs dzīvības cena tiek mērīta naudā. Lielā naudā.
Kā palīdzēt
Beatrises Jansones atbalstam divu nedēļu garumā darbojas ziedojumu tālrunis projekta “Zaļā lampa” ietvaros. Svarīgs ir katrs centrs un katrs zvans. Kopā mēs varam glābt Beatrises dzīvību.
Ziedojumu tālrunis 9 0006384. Maksa par zvanu 1,42 eiro.
Labdarības fonds BeOpen ir atvēris ziedojumu kontu, lai apmaksātu Beatrises ārstēšanos ASSUTA klīnikā. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.
Labdarības fonds BeOpen
Reģ.nr. 50008218201
Konta nr. LV59CBBR1123215500010
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Ziedojuma mērķis - Zaļā lampa. Palīdzība Beatrisei Jansonei
BeOpen fondam ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas dod iespēju ziedotājiem saņemt ienākuma nodokļu atvieglojumus.