Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Dārgie Latvijas iedzīvotāji, labvakar jūsmājās! Vecgada vakarā atveram durvis uz mūsu nākotni. Kas tad mūs sagaida? Atrodos vienā no daudzām Latvijas vietām, ar ko varam patiesi lepoties, – Rīgas Tehniskajā universitātē, kurā mūsu studenti, zinātnieki un mācībspēki strādā roku rokā ar Latvijas inovatīvajiem uzņēmumiem. Te durvis vēris arī zinātkāres centrs, kas radīts, lai veicinātu Latvijas bērnu interesi par fiziku, ķīmiju un tehnoloģijām. Tas arī mums, vecākiem, atgādina par bērnu izglītības un talantu izkopšanas nozīmi ikdienā.

Plaukstošā valstī vislabāk saglabāsim pašu svarīgāko – mūsu latviešu valodu un kultūru. Lai mums būtu veiksmīga nākotne, attīstīsim mūsu cilvēku potenciālu. Un tam atslēgas vārds ir izglītība. Tikai zinātne un mācīšanās mums ļaus pilnvērtīgi konkurēt Eiropas Savienības un pasaules līmenī.

Valsts nākotne sākas ar bērniem. Diskusijās par pedagogu darba samaksu un skolu izvietojumu mēdz pazust pats galvenais – mūsu bērni. Skola ir līdzeklis, lai bērni iegūtu labu izglītību un prasmes, ko likt lietā savas nākotnes labā. Ieguldījumi bērnos ir vislabākā investīcija.

Latvijas iedzīvotāji, šonakt katrā mājā godināsim arī Ukrainas varoņus. Ukraiņu tauta cīnās arī par mums.

Latvija ir brīva, ar abām kājām nostiprinājusies Rietumu pasaulē, mums ir spēcīgi sabiedrotie. Nākamgad apritēs 20 gadi, kopš esam Eiropas Savienībā un NATO. Ne visiem to ir izdevies sasniegt. Valsts svētku nedēļā Ādažu militārajā bāzē satikos ar Latvijas valsts aizsardzības dienesta pirmā iesaukuma puišiem – drosmīgiem, pašapzinīgiem, ar Latviju sirdī un darbos. Tas deva jaunu enerģijas lādiņu un vēl vairāk stiprināja ticību mūsu tautas spēkam.

Tāpēc neticiet tam, ko mēģina iestāstīt pesimisti vai apzināti panikas cēlāji. Pati esmu reāliste, un tieši tā vadu Latvijas valdību. Ja aizsardzības un drošības jautājumos mēs ejam kopsolī un pat pa priekšu saviem sabiedrotajiem, tad pilnīgi pamatota ir sajūta, ka tādos pašos tempos mums vajag attīstīties arī citās jomās.

Saprotami, ka vēlamies sevi salīdzināt ar valstīm, kurās ir attīstītāka ekonomika, lielākas algas un iekļaujošāka sabiedrība. Arī es vēlos sev un Latvijai noteikt augstākus mērķus. Tā ir izaugsme, ko sajūt ikviens, un arī cilvēcīga attieksme pret katru. Mazu problēmu nav.

Pagātnē pieļautās kļūdas valsts pārvaldē gadu gaitā vairojušas pārliecību, ka varbūt labāk neko nedarīt, lai atkal nekļūdītos. Perfekts process, bet rezultāta nav. Tam nevaru ļaut turpināties. Lieliem, valsts attīstībai svarīgiem ekonomikas un drošības projektiem vēlos noteikt skaidru valdības virsvadību. Tas nepieciešams, lai celtu mūsu Latvijas konkurētspēju.

Tikko apritēja valdības 100 dienas. Šajā laikā atrisinājām jautājumus, kurus atsevišķi politiķi izmantoja populismam. Pieņēmām partnerības regulējumu, jo katra Latvijas ģimene ir vērtība. Ratificējām arī Konvenciju par vardarbības pret sievietēm novēršanu. Vēl nepieciešams neatlaidīgs valsts iestāžu darbs, lai katrs savā mājā justos pasargāts.

Esam sākuši mazināt birokrātijas slogu mūsu uzņēmējiem. Latvijas radošo un uzņēmīgo cilvēku idejas nedrīkst pazust administratīvo šķēršļu labirintos vai tikt apraktas papīru kaudzēs. Mana apņemšanās ir skaidra – ja valsts ir pārspīlējusi ar prasībām un kontroli, tad šīs važas laidīsim vaļā.

Mīļie iedzīvotāji, Latvijas cilvēki ir spējīgi, talantīgi un sīksti. Nebaidīsimies spert izlēmīgus soļus uz priekšu, būsim drosmīgi!

Vienlaikus novēlu: ikdienas steigā atcerēsimies par galveno – savstarpējo laipnību, cilvēcību, rūpēšanos par saviem mīļajiem. Iepriecināsim darba kolēģus, pasakot viņiem kādu labu vārdu vai paldies. Piezvanīsim bijušajiem skolas biedriem, lai apvaicātos, kā klājas. Sniegsim palīdzīgu roku līdzcilvēkiem vai kaimiņiem, novērtēsim to prieku, ko sagādā laimes un nedalītas uzmanības dāvāšana citiem. Atcerēsimies arī palepoties ar saviem un mūsu tautiešu veiksmes stāstiem.

Vairāk uzticēsimies viens otram un vairāk mīlēsim viens otru.

Laimīgu jums jauno 2024. gadu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...