Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es strādāju reanimācijā ar īpaši smagiem pacientiem, kuriem ir uzstādīta C19 infekcijas diagnoze, ļauj man atbildēt uz pirmo jautājumu "Jā!"?

Es neiešu apstrīdēt vīrusa esamību vai neesamību, bet par manu ikdienu atkal kļuvis darbs aizsargtērpā un respiratorā. Vairākas stundas pēc kārtas vienā kombinezonā. Kombinezonā, kas neelpo, kas ierobežo manas kustības un manevrus. Respiratorā, kas rada sejas ādas kairinājumu un bojājumus līdz pat izgulējumiem. Respiratorā, kurā brīžiem liekas, ka gaisa ir tik maz, ka tu ģībsi.

Šādi strādāju es, šādi strādā mani kolēģi. Starp citu - visā pasaulē, gan Ķīnā, gan ASV, gan Francijā, gan Spānijā.

Vai šādi darba apstākļi nav mūsu brīvības ierobežošana? Laikam ir, tomēr ne es, ne mani kolēģi neesam gatavi pārbaudīt uz savas ādas sazvērestības teoriju piekritēju kliedzienus par vīrusa neesamību, zombēšanu, utt.

Pēdējās dienās visi pilnīgi satrakojušies par piespiedu masku nēsāšanu. Īpaši dažs labs populistiski noskaņots politiķis, kurš sākotnēji "cīnījās" par mediķu algu palielināšanu, bet šobrīd "cīnās par brīvību bez maskām", pārmet mediķiem, ka esam iesaistīti sazvērestībās pret Latvijas tautu, utt.

Pats trakākais ir tas, ka šādiem cilvēkiem ir simtiem sekotāju, kuri ir tālu no medicīnas, bet kuri savos komentāros ir gatavi linčot Latvijas mediķus tikai tāpēc, ka vienkārši esam. "Paldies" gribas izteikt arī dažam labam žurnālistam Delfos vai LTV-1/7, kas sagroza faktus un palielina masu psihozes pieaugumu.

Neapšaubāmi, šos neticīgos gribētos uzaicināt uz slimnīcu kā brīvprātīgus palīgus, jo mums tiešām trūkst cilvēku. Protams, ka G kungam varam piedāvāt opciju pastrādāt bez aizsarglīdzekļiem bokšos. Bet tas būs tikai tāds bērnišķīgs gājiens.

Esmu ārsts-reanimatologs un teikšu to, ko noteikti zinu - nav grūti paelpot 15 minūtes maskā, veicot pirkumus veikalā, bet ir grūti elpot ar C19 pneimoniju. Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību.

Pieaugušam cilvēkam ir grūti nogulēt pieslēgtam pie monitoriem un sistēmām, ir grūti būt tik stipri bezpalīdzīgam slimības dēļ, ka nevar pat uz tualeti aiziet, un tu kļūsti atkarīgs no citiem līdzcilvēkiem.

Vel grūtāk ir tad, kad hipoksijas dēļ sākas apziņas traucējumi, kad tev vairs nav spējas saprast, kas esi tu pats un kas ar tevi notiek... un vēl grūtāk ir tad, kad tevi aizmidzina un pieslēdz pie mākslīgās plaušu ventilācijas... Grūti ir tev, bet vel grūtāk ir tavai sievai vai tavam vīram, taviem vecākiem, taviem bērniem - viņiem nav iespējas tevi apmeklēt vai atvadīties no tevis.

Diemžēl, ne maskas, bet gan C19 infekcija, lai cik mistiska tā nebūtu, ierobežo mūsu visu brīvību. Un ne tikai Latvijā, bet gan visā pasaulē.

Es negribu neko uzspiest, jo ticēt vai neticēt, kā arī nēsāt maskas vai nenēsāt ir cilvēku brīva izvēle. Negribu neko uzspiest, jo kārtējā - Latvijas stilā - mediķu nomelnošanas kampaņa tik sākas. Mēs vēl daudz mēslu dabūsim vienkārši par to, ka esam mediķi.

Vienīgais, ko gribu atgādināt, - es pazīstu cilvēkus, kuri slimo ar C19 infekciju, un es joprojām atceros to pacientu uzvārdus, kuri mira pirmajā vilnī.

Nē, šis nav pasūtījuma raksts. Bet, ja tomēr domājat pretēji, lūdzu, pastāstiet, kur paliek mani honorāri.

* Austrumu slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītāja, reanimatologs-anesteziologs

** C19 - Covid-19.

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

FotoŠībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir sasnieguši savā ziņā jau pašu augstāko pakāpi. Tas, ka Krievijas Konstitūcijas 14.pantā pēc būtības ierakstīts, ka reliģija ir nošķirta no valsts1, neko nenozīmē. Jo Krievijas priekštecei – PSRS arī bija visprogresīvākā konstitūcija, tikai deklaratīva.
Lasīt visu...

21

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

FotoMēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un ieteikumiem, kas izriet no zinātnes pētījumiem par COVID-19 izplatību, par to, kādi faktori to pastiprina vai ierobežo.
Lasīt visu...

21

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

FotoVēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču nevieni krājumi nav bezgalīgi, un arī lielums “tik daudz” agrāk vai vēlāk izsīks (vai tiks izpļeckāts, kas Latvijas gadījumā ir ticamāk).
Lasīt visu...

21

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

FotoTikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par nesen atvērto Krievijas bruņoto spēku katedrāli (BS Katedrāle). Šis raksts no Eiropas vērtību virsotnes ar mājieniem un ļoti tiešiem secinājumiem liek lasītājam saprast, ka BS Katedrāle nav demokrātiska, nav taisnīga un tīri cilvēciski ir viltīga un zemiska.
Lasīt visu...