Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir teiciens, ka ikvienai sarežģītai problēmai ir atbilde, kas ir īsa, vienkārša un nepareiza. Ja man jautātu: kādēļ es šodien izstājos no apvienības "Attīstībai/Par!", pie kuras šūpuļa esmu bijis klāt, tad teiktu līdzīgi – nav īsas un vienkāršas atbildes. Tomēr vienā man ir jāatzīstas – es kļūdījos.

“Kustībā Par!” mani aizrāva ideālisms, intelektuālā bagātība un tieksme pēc taisnīguma. Kandidēju uz Rīgas mēra amatu, lai uzlabotu dzīvi pilsētā, un mani patiesi sanikno, ka “Par!” tuvākais sabiedrotais “Latvijas attīstībai” šauru interešu dēļ norāvis bremzes Latvijas galvaspilsētas attīstībai.

Man žēl, ka es kļūdījos attiecībā uz apvienības veidošanu ar partiju “Latvijas attīstībai”. Ministra lēmums apturēt Rīgas teritorijas plānojumu ir netaisns un nesamērīgs. Tieši tāpēc tas pārsteidza pat pieredzējušākos pašvaldības darbiniekus! Lai izpildītu VARAM prasības, var būt nepieciešami pat gadi, un no tā cietīs Rīgas uzņēmēji, investori un budžets. Tātad – katrs rīdzinieks.

Man ir tikai viena iespēja pamest apvienību ar “Latvijas attīstībai”, tāpēc es paziņoju par izstāšanos no partijas “Kustība Par!”. Es atvainojos visiem biedriem, kurus aicināju atbalstīt apvienības “Attīstībai/Par!” izveidošanu. Man ir neizsakāmi žēl pamest daudzus savus domubiedrus un atbalstītājus, taču dzīvot tālāk un klusi pieņemt, ka Rīgas teritorijas plānojuma apturēšana notikusi likumīgi un tai nav nekāda sakara ar kāda azartspēļu biznesa interesēm, būtu prasta melošana sev un partijas biedriem.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka politika ir misijas darbs un kalpošana. To mēs pasaulē visspilgtāk redzam pašlaik. Politiķi jāvada vēlmei kalpot cilvēkiem un radīt paliekošas, pozitīvas pārmaiņas. Es palieku strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja amatā un “Par!/Progresīvie” frakcijā, esmu uzticīgs vēlētajiem dotajiem solījumiem. Es turpināšu ieviest pārmaiņas pilsētā, manas durvis būs atvērtas ikvienam, kurš vēlas kopīgi strādāt Rīgas un Latvijas labā.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...