Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu pavadījis nepatīkamu nedēļu, īpaši vakardienu un nakti, pieskatot un ucinot savu nelaimīgo suni (attēlā). Bet gribu šo to pateikt par “skandalozo” tvītu, kurā aicinu suņu saimniekus nelaist savus mīluļus svaigi miglotos laukos: „Ja Tev ir suns, nelaid tuvumā labības laukiem. Tako tika ārā un izmeta līkumu pa rapsi. Cīnāmies, bet izskatās, ka būs jāpieņem grūtais lēmums. Atteicās nieres. Analīzes un ārsts apstiprina - saindēšanās ar ķīmiju, ko miglo uz labības. Tā gadoties bieži. Graudi ir mūsu nākotne.”

Pirmkārt.

Mans mērķis nav vērsties pret kādu konkrētu zemnieku, tirgotāju, lobētāju utt. Mērķis ir aicināt cilvēkus nebradāt pa svešiem, miglotiem laukiem un pieskatīt savus dzīvniekus.

Iegūs zemnieki – Instagram modeļi neizmīcīs darba augļus. Un kāds pasargās sevi vai savu dzīvnieku. To, ka no miglotāju mucām nelīst bērzu sula, saprotam mēs visi.

Es labi zinu, ka pasauli ar sentēvu metodēm nepabarosim un intensīva lauksaimniecība ir neizbēgami vajadzīga. Bet ir pietiekami daudz dažādu pētījumu, viedokļu, pieredžu, kas apliecina – no miglotajiem laukiem un iespēju robežās - to produkcijas jāturas pa gabalu. https://www.la.lv/gribam-dzivot-dziva-zeme

Ar tiem pašiem suņiem saistīti stāsti te: https://www.facebook.com/groups/sunumili/permalink/2724220424542958/

Arī Eiropas Savienības “zaļais kurss” nav radies tāpat vien. https://www.la.lv/so-inzu-del-nedzimst-berni-viriesiem...

Un man nav iemesla neticēt arī vairāku vetārstu teiktajam, kuri ātri vien iezīmēja, ka šāda korelācija (suns tiek brīvsolī pa miglotiem laukiem = dažāda līmeņa sekas) ir pavisam nereta un reāla.

Otrkārt.

Skaidrs, ka ar šo ziņu trāpīju ļoti jutīgā vietā, ļoti interesantā laikā. Laikā, kad lauksaimnieku organizācijas pieprasa VARAM ministram atvainošanos par dažādiem apgalvojumiem.

Piemēram, ka lauksaimniekiem interesē tikai peļņa https://saimnieks.lv/.../par-publisku-lauksaimnieku... Laikā, kad Zemkopības ministrija ieslēdz savas dzirnavas, lai katru lauksaimniekiem veltīto kritiku dēvētu par sabiedrības šķelšanu. https://www.zm.gov.lv/.../zemkopibas-ministrija-nosoda...

Tā darbojas taktisks PR – viena tēze un atkārtojam, atkārtojam, atkārtojam. Nepatīk pesticīdi? Sabiedrības šķelšana. Pavīpsnā par kompensāciju mehānismiem? Sabiedrības šķelšana. VAAD, dienests, kuram zemnieki jāuzrauga, nevis jāpiesedz, saka, ka arī es tagad šķeļot sabiedrību. Laikam rapšuāļos un rapšofobos?

Nezinu. Skaidrs, ka ir cilvēki, kuriem galīgi neder, ja par lauksaimniecību un ar to saistītajām daudzmiljonu nozarēm kāds pasaka ko neglaimojošu. Ir jāiedarbina visi aizsardzības mehānismi!

Treškārt.

Man tiek pārmests, ka nesazinos ar PVD un VAAD.

TĀ. NAV. TAISNĪBA.

Jā, es publiski nečatoju ar šo dienestu kontiem, bet abiem privāti izklāstīju situāciju un nosūtīju savu tel. nr. Man tiešām bija citas prioritātes – mans suns. Tāpat kopā ar daudziem citiem muļķiem strādāju tādā savādā nozarē kā “privātais sektors” un, zināšanai, tajā bieži vien nav laika, lai visu dienu Twitterī koķetētu ar ierēdņiem.

Ar PVD visu izrunājām ātri un tēmu slēdzām. Sirsnīgs cilvēks, kurš pats piebilda, ka “es arī pats miglotam laukam noteikti klāt neietu”. Bet, kamēr sagaidīju VAAD zvanu, viņi jau bija n-tās reizes publicējuši paziņojumus, ka atsakos sadarboties. Varētu teikt “bitīt matos”, bet tās visas jau apsprāgušas. PAŠAS NO SEVIS, protams.

Jau dienas sākumā iestādei teicu sekojošo. VAAD: “Norādi konkrētu lauku!” Es nevaru norādīt konkrētu lauku, jo suns PAZUDA no iežogota pagalma un ATRADĀS pēc n-tajām stundām. Te ir desmitiem lauku, daudzi saimnieki, apstrādāti tiek visi. VAAD: “Jāpārbauda vai nav lietots kāds aizliegts līdzeklis!” Es neticu, ka ir noticis kaut kāds pārkāpums – gluži pretēji. Ka arī pareizi lietots līdzeklis var būt kaitīgs, radīt kaut kādus simptomus, tāpēc labāk būt uzmanīgiem. Attiecīgi nav jēgas atbraukt uz lokāciju X un secināt, ka “viss normas robežās”.

Stāsts ir par ko pilnīgi citu – sunim ir slikti, un vairāki vetārsti iezīmēja šādu tendenci. Turklāt negribu čakarēt kādu konkrētu zemnieku – runa nav par Juri, Koļu vai Svensona kungu, bet sistēmu un piesardzību kā tādu.

Un vēl – dažas atkāpes par VAAD. Kad saņemu no jums ziņu, citēju: “Jūs graujat visu lauksaimnieku reputāciju! Vai Jūs to gribat?”, pat nesaprotu, ko domāt. Lauksamniecības nozare ar savu reputāciju tiek galā pati, piesaistot dārgas un profesionālas PR kompānijas. Man šķita, ka VAAD funkcija ir cita – kontrolēt šo nozari, nevis ar putām uz lūpām klapēt kādu, kurš izteicis mērenu kritiku.

Vēl. VAAD. Kad neatlaidīgi cenšaties no manis izspiest vetārstu kontaktus – man tas šķiet ļoti nesolīdi. Raganu medībām tos nepakļaušu. Kāpēc? Ļoti labā atmiņā ir kāds nesens stāsts par konkrētu suņu barības ražotāju, kur “nepareizo viedokli paudošos” vetārstus kārtīgi, atvainojos, izčakarēja. Beigās izrādījās, ka viņiem taisnība.

Arī tagad ir virkne ārstu, kas pārliecinoši stāsta par sevis ārstēto suņu pieredzēm lauksaimniecības aktīvajā sezonā – nu nevajadzētu izčakarēt arī tos. Lai runā, stāsta, un katrs pats var izdarīt secinājumus.

Un, pats galvenais, mīļie VAAD. Ja ar minēto ir par maz, tad te iemesls, kāpēc es tagad pavisam noteikti ar jums vairs negribu komunicēt. Kā var būt tā, ka informācija, kuru garā, jaukā telefonsarunā izrunājam tikai savstarpēji, īsi pēc tam atreferēti parādās kādas lielas zemnieku organizācijas publiskajā “savārstījumā” – kā tas varēja notikt? Kā? Nu, es domāju, ka mēs visi zinām – "kā".

Epilogam.

Negribot esmu sacēlis vētru ūdensglāzē, ui – ķimikāliju mucā. Ja vienkāršs aicinājums cilvēkus būt piesardzīgiem izraisa tādu pretestību (un arī izgaismo n-tos līdzīgas pieredzes stāstus), tad tur kaut kam ir jābūt, ne tā?

Paldies agronomiem, ķīmiķiem, vetārstiem, kas ar mani sazinājušies un pauduši savu viedokli. Īsumā tas ir šāds – skaidrs, ka šāda problēma pastāv. Sekas var būt vieglākas, var būt smagākas. Un ir skaidrs, ka zemkopības lobija spiestām iestādēm tagad kaut kā jāpiesedzas, jāveic kaut kādas darbības un jāizdara kaut kādi secinājumi. Vēlams, neviennozīmīgi.

Un to paveikt ir ļoti vienkārši, jo šādās reizēs jāreaģē ātri, nevis pēc daudzām lietainām dienām vai daudziem fizioloģiskā šķīduma maisiem. Misija – taisām šo par fake news, suņa īpašnieku par lo*u-pilsētnieku (dzīvoju laukos kopš 2012. gada) ar stulbu suni un turpinām veco mantru par nekaitīgo lauku apstrādi. Paldies, es uzticos saviem informācijas avotiem un šajā farsā nepiedalīšos.

P.S. Paldies visiem, kuri painteresējās arī par superzvaigznes Tako veselību (turpinām “skaloties”, ceru uz labāko) un izteica atbalstu šajā absurdajā, uzpūstajā situācijā. Paldies par zvaniem no iespaidīgu uzvārdu, amatu un diplomu īpašniekiem un vērtīgiem padomiem, komentāriem par nozares virtuvi.

P.S.S. Atvainojos M. Staķa kungam, ka uz dienu nozagu daļu saules. Savukārt no VARAM Pleša kunga par atslodzes un jautrības dieniņu sagaidu vismaz keponu ar VARAM logotipu.

Pārpublicēts no Facebook

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man vislabāk spēs palīdzēt Selma Levrence, jo viņa ir jauna, gudra, pieredzējusi un zina daudzas valodas

FotoPēc ilgām pārdomām par to, kas varētu kļūt par manu palīgu Saeimā, esmu izlēmis, ka tā būs Selma Levrence, un man ir liels prieks, ka viņa ir tam piekritusi.
Lasīt visu...

21

„Sargsuns” pazemīgi lūdz atlikt nodokļu reformu

FotoLatvijas Preses izdevēju asociācija (LPIA) aicina valdošo koalīciju atlikt nodokļu reformas uzsākšanu no 2021. gada 1. jūnija. LPIA uzskata, ka valsts pārvalde nav pietiekami informējusi sabiedrību, it sevišķi to sabiedrības daļu, kuru reforma skars tieši, ietekmējot tās finansiālo labklājību. Vēl nesen vēstulē vērsāmies pie jums ar bažām un problēmjautājumu uzskaitījumu, lai novērstu reformas negatīvo ietekmi uz mūsu nozari.
Lasīt visu...

21

Viss sākās ar Šleseru!

FotoTvnet var lasīt Re:Baltica sagatavotu propagandas rakstu, kurā skaidri tiek pateikts, ka Latvijā baznīcas nedrīkst aizstāvēt kristīgās vērtības! Esmu pārsteigts, ar kādu naidu pret Baznīcām, pret kristīgām vērtībām un cilvēkiem, kuriem kristīgās vērtības ir svarīgas, vēršas Re:Baltica!
Lasīt visu...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...