Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Medijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.

Vēlamies izteikt viennozīmīgu un vienprātīgu nosodījumu jebkādai nevēlamai uzvedībai savstarpējās attiecībās, it īpaši situācijai, ka starp mācībspēku un studentu vai nepilngadīgu personu veidojas jebkādas attiecības, kas iziet ārpus koleģialitātes rāmjiem.

Fizikas nodaļa uzskata par pienākumu saviem studentiem un nodaļas organizēto pasākumu dalībniekiem nodrošināt drošu vidi visiem neatkarīgi no dzimuma identitātes vai izpausmes, kas iekļauj aizsardzību no nevēlamas uzmanības.

Īsi aprakstām LU FMOF Fizikas nodaļas darbības, reaģējot uz šo informāciju.

(I) Esam mērķēti aptaujājuši studentes, kurām bijusi mijiedarbība ar D.Bočarovu studiju ietvaros pēdējo 2 gadu laikā, kopš viņš pasniedz Fizikas nodaļā. Ne aptaujā, ne agrākās studentu atsauksmēs nav norādīts uz nevēlamu uzvedību no pasniedzēja puses.

(II) D.Bočarovs ir piekritis šobrīd studentiem nepasniegt, kā arī ir atteicies no dalības fizikas olimpiāžu organizēšanā.

(III) Esam vērsušies LU Akadēmiskās ētikas komisijā ar lūgumu izvērtēt, vai D.Bočarova pagātnē veiktās darbības var būt savienojamas ar pasniedzēja darbu Latvijas Universitātē.

(IV) Apzinām nepieciešamās darbības, lai rosinātu darbu pie Latvijas Universitātes procedūru pilnveides, kas nodrošinātu gan preventīvas darbības, gan skaidru rīcības procedūru LU saimes, jo īpaši studentu aizsardzībai no nevēlamas uzvedības, seksuālas vai dzimumā bāzētas vardarbības, kā tas jau paredzēts LU Dzimumu līdztiesības plānā un paveikts daudzās ārzemju augstskolās.

Tāpat LU FMOF lūdz atsaukties jebkuru personu, studentu vai bijušo studentu, kas ir cietusi no Fizikas mācībspēku vai personāla nevēlamas uzmanības studiju procesa vai FN organizētajo pasākumu laikā (rakstot e-pastu uz [email protected]). Mēs vēlamies, lai ikviena persona justos droši un uztveram nopietni jebkuru signālu par nevēlamu rīcību no mācībspēku vai personāla puses.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...