Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No šodienas Baltijas valstis oficiāli pārtraukušas pēdējo elektroenerģijas importu no Krievijas, tikmēr no oficiālajiem datiem var secināt, ka paklusām jau kopš aizvadītās pirmdienas tiek importēta Krievijas gāze vairāk nekā 50 tūkstošu megavatstundu apjomā ik dienu.

Elektrības birža "Nord Pool" no svētdienas pārtraukusi tirdzniecības operācijas ar Krievijas enerģētikas uzņēmuma "Inter RAO" meitaskompānijām, tādējādi arī Baltijas valstīs vairs netiek pārdota Krievijā ražota elektrība. Pret Krievijas "Inter RAO" noteiktas sankcijas pēc iebrukuma Ukrainā. Piegādes Somijai pārtrauktas pirms nedēļas, tā šodien vēsta ziņu aģentūras.

Pēdējos gados komerciālais elektrības imports no Krievijas Latvijā un Lietuvā pakāpeniski sarucis. Komerciālās elektrības plūsma no Krievijas uz Latviju tika pārtraukta maija sākumā, bet Lietuva vēl saņēma Krievijas elektrību. Baltijas valstis vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā bija sākušas procesu, lai desinhronizētu savus elektrotīklus no Krievijas.

Tajā pašā laikā Latvija atsākusi dabasgāzes importu no Krievijas caur Kornetu — Izborskas gāzesvadu savienojumu. Kā parāda oficiālie dati, tad 31. martā tika importēta tobrīd pēdējā dabasgāze, kas ekvivalenta 22 692 megavatstundu enerģijai, pēc kā imports no 1. aprīļa bija nulle, savukārt tradicionālais apkures sezonas reeksports atpakaļ uz Krieviju bija apstājies jau senāk. Līdz pat aizvadītajai pirmdienai, 18. maijam, gāzes plūsma starp Latviju un Krieviju nenotika. Savukārt kopš tā brīža katru dienu Latvijā ierodas Krievijas gāze vismaz 50 tūkstošu MWh apjomā.

Tā kā Krievija pieprasījusi maksāt par tās gāzi rubļos, tad ir noprotams, ka pēdējo nedēļu laikā klusībā ir atrasti veidi, kā to izdarīt, — 2. maijā FKTK ziņoja, ka nedos speciālo atļauju "Latvijas Gāzei" maksāt "Gazpromam" rubļos, ko jāpārskaita "Gazprombank" kontos. Taču, tā kā imports ir atsācies pilnā apmērā, tad acīmredzot agresorvalstij tiek maksāts par tās gāzi ar rubļiem.

Ikviens pats var aplūkot gāzes importa dinamiku šeit (meklēšana maināma pa laikposmiem un savienojumiem ar kaimiņvalstīm):

https://capacity.conexus.lv/?id=158&lang=eng&fp_punkti%5B%5D=10&fp_punkti%5B%5D=11&fp_pa_dienam=1&fp_datums_no=2022-03-26&fp_datums_lidz=2022-05-30&fp_submit=Generate+report

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...