Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakarā ar soctīklos redzamo “pavēsti”, ko Jūrmalas policija esot nosūtījusi kampaņas “Atkrievisko Latviju!” iniciatorei Liānai Langai (Bokšai) un par ko ir aizdomas, ka “pavēste” ir nelikumīga, attiecīgajai amatpersonai nosūtīti jautājumi no žurnālista.

Jau ziņots, ka L. Langa soctīklos ievietojusi 20. jūnijā saņemtu elektronisko dokumentu ar nosaukumu “PAVĒSTE”, kurā Jūrmalas policija uzdod L. Langai obligāti ierasties 29. jūnijā “paskaidrojumu sniegšanai”. Pamatojums — esot ierosināta resoriskā pārbaude.

Šāda rīcība ir pretrunā Kriminālprocesa likuma 328. pantam “Pavēste”, kas nosaka: “Pavēste ir dokuments, ar kuru procesa virzītājs uzaicina personu uz izmeklēšanas iestādi, prokuratūru vai tiesu, lai tā piedalītos kriminālprocesā (turpmāk — aicināmā persona).” Tālāk 331. pants “Pavēstes izsniegšanas kārtība pirmstiesas kriminālprocesā” detalizētāk apraksta, kā tas darāms, taču resoriskā pārbaude vēl nav kriminālprocess.

Šajā saistībā uz Jūrmalas policiju ir nosūtīti šādi jautājumi:

1) Jūs nosūtījāt dokumentu Nr. 20/10/22-2RPPnos/123436? Vai arī nenosūtījāt?

2) Ja tādu dokumentu nosūtījāt, uz kāda likuma un kāda konkrēta panta pamata nosūtījāt pavēsti, kaut arī kriminālprocess nav ierosināts?

3) Uz kāda likuma un kāda panta pamata rakstāt, ka "ierašanās obligāta"? Neatkarīgi no tā, kādu personu gribat pie sevis izsaukt.

4) Uz kāda likuma un kāda panta pamata izsaucat personu "paskaidrojumu sniegšanai"? Neatkarīgi no tā, kādu personu gribat pie sevis izsaukt.

5) Kura amatpersona (vārds, uzvārds, ieņemamais amats, dienesta pakāpe) nolēma ierosināt "resorisko pārbaudi Nr. 030904"?

6) Kādas personas un uz kāda pamata ir nolēmušas, ka kampaņa "Atkrievisko Latviju" satur "naida kurināšanu" un "Latvijas uzņēmumu reputācijas graušanu"? Pārsūtiet visu informāciju, uz kuras pamata šāds lēmums (vai secinājums) ir izdarīts.

Policija nevar nesniegt atbildes uz šiem jautājumiem, jo resoriskā pārbaude nav kriminālprocess, tātad resoriskajā pārbaudē nepastāv kriminālprocesa noslēpums. Savukārt likums "Par valsts noslēpumu" neatļauj noslepenot valsts amatpersonu nelikumīgu rīcību ne ar kādu pamatojumu vai ieganstu, to nosaka šī likuma 5. panta 4. daļa.

Pagaidām atbildes vēl nav saņemtas — kad tas notiks, atbildes, protams, tiks publicētas, lai visa sabiedrība uzzinātu par notiekošo un varētu lemt, kas darāms.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...