Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek.com vairākkārt ir atspoguļojis notiekošās nelikumības Latvijas ieslodzījuma vietās, tomēr par ko šādu nav dzirdēts. Jau vairākas dienas Olaines cietuma slimnīcas iemītnieki (vairāki desmiti ieslodzīto) ir pieteikuši bada streiku un neēd. Šāda ieslodzīto izmisīga rīcība ir pretreakcija cietuma slimnīcā notiekošajām nelikumībām un patvaļai no darbinieku puses.

Ieslodzīto, kuri slimnīcā atrodas dažādu veselības problēmu dēļ, mērs reiz ir pilns. Ieslodzītie neredz citu iespēju, kā cīnīties pret amatpersonu visatļautību, kā vien nodarīt kaitējumu savai veselībai, piesakot badastreiku un atsakoties no ēdiena vairāku dienu garumā. 

Valstij ir uzlikts pozitīvs pienākums aizsargāt ieslodzīto fizisko integritāti ieslodzījuma vietās. Šis pienākums tiek izdalīts juridiskajā literatūrā ieslodzīto īpašā stāvokļa, t.i. viņu ierobežotās rīcības brīvības dēļ. Viņi, atrodoties ieslodzījumā, ir pilnīgā attiecīgo valsts  varas iestāžu un amatpersonu varā, un viņu iespējas ir ierobežotas. Eiropas Cilvēktiesību tiesa vairākkārt ir noteikusi, ka valstis var tikt sauktas pie atbildības saskaņā ar ECPAK 3. pantu, ja tās nenodrošina aizsardzības mehānismus pret spīdzināšanu, cietsirdīgu vai pazemojošu apiešanos. 

Konkrētajā gadījumā tik radikāli soļi kā badastreiks ir signāls ilgtermiņa problēmām cietumos un ir saistīts ar ieslodzīto nepietiekamo veselības aprūpi, neatbilstošiem sadzīves apstākļiem un cietuma administrācijas attieksmi pret ieslodzītajiem.

Olaines cietuma priekšnieks sarunā ar cietuma slimnīcas iemītniekiem ir norādījis, ka viņš varot "sabāzt" visus soda izolatoros. Attiecīgi cietuma priekšnieks nav gatavs risināt problēmas, bet gan vēlas pielietot represīvas metodes, lai apspiestu ieslodzīto vārda brīvību un jebkādu tiesību pieprasīšanu.

Šāda Olaines cietuma priekšnieka bravūrīga uzvedība un visatļautība ir skaidrojama ar pārāk ciešo draudzību ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieku Dmitriju Kaļinu, kurš iepriekš ir ieņēmis Olaines cietuma priekšnieka amatu.

Lūdzu steidzami iesaistīties situācijas risināšanā!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...