Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Paldies, Daniel!

Pietiek lasītājs
11.07.2022.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tuvojoties vēlēšanām, pēkšņi aug ministru kompetence un interese par dažādiem savas jomas jautājumiem. Pēkšņi Aizsardzības ministrija uzsauc obligāto militāro dienestu, un neatpaliek veselības ministrs D. Pavļuts, kurš regulāri savas atklāsmes publicē kā apmaksātus rakstus-esejas ar fantāzijas piegaršu - kādai jābūt ģimenes ārstu praksei, sadarbībai ar pacientu un vieta kopēja veselības aprūpē, ka nepieciešams IT risinājums, kas izrādās ir ekosistēma un vajadzīgi tādi risinājumi, kas tiešām strādā un palīdz informācijas apritē nevis kavē pat vienkāršākos ikdienas darbus u.c. Kopumā šādas aktivitātes izskatās pēc izmisuma soļiem un vēlmes saglabāt amatus par jebkuru cenu un meliem.

D.Pavļuts ir sācis apdomāt, kā taupīt pacientu naudu, piemēram, samazinot PVN medikamentiem līdz 5%, tai pat laikā Konkurences padome jau pirms vairākiem gadiem cēla trauksmi, ka Latvijā ir augstākas cenas recepšu un bezrecepšu medikamentiem, ka gan cenu, gan aptieku sortimentu ietekmē vertikāla integrācija, kur vieniem un tiem pašiem īpašniekiem pieder lieltirgotavas, aptiekas, medicīnas centri un jau sāk veidoties stacionāri un pirktas farmācijas rūpnīcas.

Kaut arī tiek regulēti dažādi uzcenojumi, ar šādu sistēmu ir pietiekami viegli izmantot dažādus datus un pieejamo informāciju, lai gūtu vērā ņemamu pelnu visos līmeņos. Liekas, ka šo ministrs D.Pavļuts neredz, jo privātie veselības pakalpojumu sniedzēji uz maiņām atbalsta basketbola komandu VEF, - šobrīd tas ir Veselības centrs 4.

Ļoti gribētos, lai D. Pavļuts tikpat rūpīgi pievērstos pacientu izdevumiem kopumā, jo pēc visām skalām esam pirmajā vietā augsto pacientu līdzmaksājumu dēļ, kur jau šobrīd privātais D.Pavļuta ārštata padomnieks, Veselības centra 4 īpašnieks M. Rēvalds prognozē 20% pieaugumu maksas pakalpojumiem.

Tajā pašā laikā Covid 19 pandēmija ir nesusi nebijušu peļņu privātajam sektoram, piemēram, E.Gulbja laboratorija ir nopelnījusi 20 miljonus eiro, kas ir gandrīz 30% no apgrozījuma, kur lielākā daļa ir valsts apmaksātie Covid 19 testi par fiksētu cenu, arī citām laboratorijām peļņa ir bijusi tik liela kā nekad agrāk.

Ja privātais sektors veiksmīgi ir izmantojis pandēmijas laiku, tad valsts universitāšu slimnīcas ir ieguvušas finanšu avotu nevis no pašu darba, bet gan no valdības dāsnām subsīdijām gan algām, gan infrastruktūrai. Tā saucamās Covid “zelta” gultas ir tikai neliela daļa no visa, kur Valsts bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir veiksi remontus vēl pavisam salīdzinoši nesen celtās ēkās, pārbūvējusi ceļu tīklu savā teritorijā un pat uzbūvēts jauns vērienīgs rotaļlaukums.

Daudz neatpaliek Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kur būvēti koridori, mobilais morgs, pirkta uz nebēdu dažāda aparatūra un pat 10 miljoni ieguldīti laboratorijas tehnikā, kas gan atšķirībā no privātā sektora nav domāta Covid -19 testēšanai, bet vienkārši automatizēt procesus ar jau esošo apjomu (Covid pacienti aizvieto profila pacientus) – slīdoša lenta, bez plāna vismaz daļu ieguldījumu atpelnīt, jo slimnīcas ir SIA, kam nav liegts pelnīt, tieši otrādi.

Apbrīnojami ir pieteiktie valsts slimnīcu attīstības projektu plāni, kur būvniecībai vien tie tuvojas 1 miljardam eiro. Gribētos zināt, no kādas naudas visi šie sapirktie iekārtu daudzumi tiks uzturēti, jo uz šo brīdi neizskatās, ka nākamā gada budžetā tiks atrasti likumā ierakstītie 20% mediķu algu palielinājumam, jo jau pagājušā gadā tie bija tikai 10%. Nav skaidrs, kas būs ar Covid-19 piemaksām un vai tādas vispār tiks saglabātas.

Veselības ministrija solīja veidot prioritāro apertūras un iekārtu iegādes sarakstu, kas un kur valstī būtu primāri nepieciešams, saskaņot lēmumus par iegādi un lietderību, taču šie solījumi tā arī palikuši preses konferenču līmenī, un nav skaidrs, kā padomes ir uzlabojušas slimnīcu darbu, jo pretēji solītajam tā arī līdz šim brīdim nav pieejama informācija par veselības aprūpes kvalitātes rādītājiem konkrētajās iestādes, kas ir daudz būtiskāk par kārtējo aparātu, un tieši kvalitātes uzlabošanai tie no jauna būtu jāpērk, nevis tādēļ, lai vieglāk varētu atvērt analīžu mēģenes

Viss augstāk minētais ministra darbā liecina, ka D.Pavļuts neorientējas sistēmā un epizodiski ieklausās tajos vai citos padomniekus, taču problēmas kā bija, tā arī netiek risinātas, diemžēl šoreiz tās mums visiem ir izmaksājušas miljonus kā slavenais Vakcinācijas birojs un nu jau pāri 100 miljoniem dāvinātas un ziedotas vakcīnas citām valstīm, kas bez jēgas, aprēķiniem un sabiedrības noskaņojuma mērījumiem tika iepirktas uz nebēdu.

Esam pirmajā vietā no augstās Covid-19 mirstības, un tā nav statistikas interpretācija, bet reāli fakti, jo Veselības ministrija nav veidojusi sistēmu, kā aprūpēt un ārstēt pacientu, bet organizē fragmentāru ārstēšanu, kas pamatā notiek jau slimnīcā smagā stāvoklī, un diemžēl nekas neliecina par situācijas maiņu, - situācija sola dārgu, bēdīgu scenāriju rudenī.

Veselības ministrija cenšas saglabāt savu profesionalitātes fasādi, bet tā ir tikpat tukša un sapuvusi kā ar lielu pompu dāvinātās NMPD mašīnas Ukrainai, ko pavadīja neskaitāmi D. Pavļuta Twittera ieraksti, TV sižeti un intervijas. Rezultātā NMPD automašīnas tika tikai līdz kaujas laukam un atpakaļ pilnas ar ievainotiem kareivjiem palika ceļmalā, kur, attaisot motora vāku, tās izrādījās vraki un nekam nederīgas, - tās ar cerību tiek remontētas vēl līdz šim brīdim un tad tiks sūtītas uz frontes līniju. Tā arī Veselības ministrija skaisti pasniedz plānus un memorandus, bet īstenībā par reālām problēmām nelieka ne zinis, un visiem ar pašiem saviem spēkiem un naudu jātiek galā ar veselības nebūšanām un nu jau pēc pāris mēnešiem jācer uz jaunu ministru.

P.S. Paldies uzņēmējiem, kuri nopirka un piegādāja Ukrainai divus pilnīgi jaunus, pilnībā aprīkotus neatliekamās medicīnas palīdzības busiņus, lai nepaliktu kaunā par D.Pavļuta PR akciju.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...