Pamācošs stāsts par to, kas notika ar uzņēmumu „Stiga Mežizstrāde”
Pietiek lasītājs30.07.2020.
Komentāri (0)
Vēlos jums pastāstīt par „uzņēmējdarbības praksi”, kādu piekopj slavenais Tukuma puses uzņēmējs Andris Ramoliņš (attēlā). Minēšu vienu piemēru – pagājušogad maijā oficiāli likvidēto SIA Mežale, kas zinošiem cilvēkiem labāk pazīstama ar tās iepriekšējo nosaukumu – SIA Stiga Mežizstrāde.
Tātad – uzņēmumu jau tālajā 2010. gadā dibināja 1980. gadā dzimušais Andris Ramoliņš, kurš līdz pat 2013. gadam arī bija SIA Stiga Mežizstrāde vienīgais īpašnieks un valdes loceklis.
Pāris gadus uzņēmums nodarbojās ar mežizstrādes darbiem, algoja vairākus desmitus darbinieku, taču lietas negāja īsti labi, apgrozījums krita, krājās zaudējumi, shēmas nestrādāja, par uzņēmuma darbību aizvien nopietnāk sāka interesēties VID.
Tad nu Andra Ramoliņa parakstītajā uzņēmuma pārskatā par 2012. gadu varam lasīt: „Sabiedrība turpināja mežizstrādes pakalpojumus. Apgrozījuma samazinājums 2012. gadā - 4,22%. 2013.gadā Sabiedrība plāno pārtraukt mežizstrādes pakalpojumus.”
Taču tas nebūt nenozīmē, ka uzņēmējs-miljonārs vienkārši nolēma samaksāt visiem darbiniekiem un valstij un tad savu neveiksmīgo uzņēmumu godīgi likvidēt. Nē, viss notika nedaudz citādi.
Uzņēmumam tika mainīts nosaukums – lai „neaptraipītu” Ramoliņu ģimenes iecienīto „Stigu”, tas tika pārdēvēts par SIA Mežale, izslēgts no PVN maksātāju reģistra un formāli pārdots Valtam Vāverem piederošajai, Lielbritānijā reģistrētajai WRC Financial Services Limited.
Par to, ar ko nodarbojas šis kungs, uzskatāmi liecina viņam oficiāli piederošo un pēdējos trijos gados likvidēto uzņēmumu saraksts:
EURO BŪVE, SIA (Likvidēts 06.03.2017),
Rekonstrukciju pakalpojumu centrs, SIA (Likvidēts 01.11.2017),
POLINĒZE, SIA (Likvidēts 19.04.2018),
Musso Group, SIA (Likvidēts 05.09.2018),
CITS BŪVNIEKS, SIA (Likvidēts 22.02.2019),
VALPERS, SIA (Likvidēts 20.03.2019),
RUSSO BALTIK, SIA (Likvidēts 18.04.2019).
Nevienu gada pārskatu „bijušais” Andra Ramoliņa uzņēmums nākamajos sešos gados tā arī nesniedza un, tā kā no PVN maksātāju reģistra bija apdomīgi izrakstījies, iztika arī bez īpašas VID uzmanības.
Jautājums par to, kādas summas valsts beigu beigās saņēma vai nesaņēma no uzņēmuma, ar kuru miljonāram formāli vairs nebija nekāda sakara, ir viegli atbildams. Un šādi uzņēmumi mūsu valstī ir tūkstošiem.