Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Atsaucoties uz Jūsu publicēto rakstu https://m.pietiek.com/raksti/struklaka_ka_livanu_pasvaldibas_spogulis, kur aktualizējāt arī Līvānu novada skolu tīkla reformu jautājumu, vēlējos padalīties ar papildu informāciju tieši par Rožupes pamatskolu. Šobrīd cīnāmies, lai skola pastāvētu, jo nekāds lēmums vēl nav pieņemts. Šķiet, ka sēde būs tikai 25.01.2024. 

Novada iedzīvotāji par plāniem likvidēt skolu uzzināja no deputāta Valda Labinska ieraksta facebook.com, pēc pāris dienām, kad tika noorganizēta parakstu vākšana pret skolas slēgšanu, 22.12.2023. tika publicēts Līvānu novada pašvaldības ieraksts vietnē facebook.com. Tekstā paustā maldinošā informācija par Rožupes skolu, izraisīja sašutumu gan vecāku, gan darbinieku, gan bērnu vidū.

Paziņojumā minēts, ka skolā mācās vien 73 bērni, nepieminot pirmsskolas un bērnudārza grupiņas bērnu skaitu. Kopā skolā mācās 94 bērni, tai skaitā 83 tieši vietējie rožupiešu bērni. Skola nodrošina individuālu pieeju katram bērnam. Bērni skolā jūtas ļoti labi, jo šeit ir vērtība nevis tikai skaitlis Excelī.

Skola bērniem nodrošina skolas autobusu, pagarināto dienas grupu, daudzveidīgu interešu izglītību, ir pieejams internāts. Šobrīd skola darbojas dažādos projektos - Kiva, ERASMUS, Es - uzņēmējs u.c. Dažādos grantu projektos tiek realizētas dažādas idejas, kas uzlabo skolas dzīvi - ir iegādātas lielformāta spēles, iegādāti tautu tērpi folkloras dalībniekiem, izveidota baskāju taka, šķēršlu josla, uzstādīti rotaļu laukumi u.c Skolai ir sava estrāde un āra nodarbību klase. Šī ir vienīgā novada skola, kura regulāri apdāvina, sniedz koncertus un apciemo blakus esošā pansionāta seniorus.

Tāpat tika klaji melots par to, ka skolā trūkstot pamata priekšmetu skolotāju – matemātikas un angļu valodas. Pedagogi ir, un mācības šajos priekšmetos ir nodrošinātas bez jebkādiem pārtraukumiem. To raidījumam Bez tabu apliecināja arī matemātikas skolotāja Marija Šūpulniece, kas laikam nezināja, ka viņa nemaz neeksistē. 

Vecāku sašutums bija par izglītības kvalitāti, kas rakstā ir minēta kā pazemināta. Rožupes skolā bērniem ir labi sasniegumi gan olimpiādēs, gan konkursos, gan ikdienas mācībās. Diemžēl divi bērni skolā nebija nokārtojuši centralizētos eksāmenus, tomēr tāda pati situācija ir arī citā novada skolā – Rudzātos, bet šāda informācija tekstā netika norādīta.

Līvānu novada pašvaldības paziņojumā teikts, ka skolēniem esot liegta iespēja darboties gan sporta komandās, gan pašdarbības kolektīvos, kas arī nav taisnība. Bērniem ir nodrošināts sporta pulciņš, jaunsardze, folklora, vides pētnieki, ansamblis, valodu pulciņi, tautu dejas u.c. interešu izglītība. Bērni regulāri piedalās arī sacensībās un dažādos vietējos un starptautiskajos konkursos, kur iegūst vietas un atzinību. Apgalvot, ka šie bērni būs zaudētāji nākotnes darba tirgū, kā tas ir teikts Līvānu novada paziņojumā Facebook, ir vairāk nekā nekorekti pret bērniem, pedagogiem un bērnu vecākiem.

Vecāku un bērnu viedoklis nekur nav ticis uzklausīts. Bērni ļoti pārdzīvo par skolas slēgšanu. Nevēlas doties mācīties uz pilsētas skolu, jo ne bez iemesla domā, ka tur neiejutīsies, ka tiks apcelti. Līdz pat šim brīdim nav bijusi neviena sapulce, kur pašvaldības pārstāvji sīkāk izskaidrotu vecākiem skolas slēgšanas iemeslus, kur piedāvātu kādus citus, alternatīvus variantus skolas reorganizācijai. Vecāki uzsākuši parakstu vākšanas kampaņu pret skolas slēgšanu, cerībā uz atbalstu un uzklausīšanu, tomēr par to tika saņemti atklāti atlaišanas draudi vecākiem, kas strādā citās pašvaldības iestādēs, no Gintas Kraukles, Aijas Ūsānes puses. 

Rožupes skolas skolēnu vecāki uzskata, ka pašvaldība rīkojas netaisnīgi, gan slēdzot, gan publiski noniecinot Rožupes pamatskolu. Gan vecāki, gan bērni jūtas satraukti par šo situāciju, trūkst informācijas un atbalsta no Līvānu novada pašvaldības puses. Veids, cik nicinoši tika aprakstīta skola Līvānu novada pašvaldības paziņojumā, tikai paaugstina bažas par bērnu spēju iekļauties kādā citā novada skolā. Sevišķi, ja pati pašvaldība ir tevi nodēvējusi par zaudētāju nākotnes darba tirgū.

Dienā, kad notika filmēšana raidījumam Bez tabu, pēkšņi saslima Ginta Kraukle. Pāris dienas iepriekš Aija Ūsāne. Tomēr tas netraucē turpināt izplatīt viltus ziņas arī laikrakstos, tādos kā Latgales Laiks. Arī tur Kraukle stāsta, ka nav matemātikas un angļu valodas skolotāju. Skolotāji ir, un šie priekšmeti tiek nodrošināti. Jau iepriekš par Rožupes skolas audzēkņu sasniegumiem, dažādiem būtiskiem skolas dzīves notikumiem Līvānu novads sociālajos tīklos nekad nebija dalījies, tieši tāpat kā tas netika publicēts pašvaldības avīzē Līvānu Vēstis. Ļoti bieži bija sagatavoti raksti, pievienotas bildes, bet Līvānu Vēstīs tie nodrukāti netika. 

Skolas ēkā pēc likvidācijas būšot pagasta pārvalde (kur ikdienā uz vietas strādā trīs cilvēki - pārvaldnieks, soc.darbinieks un apkopēja) un bibliotēka. Bet patiesībā Rožupe tiks nolemta iznīcībai tieši tāpat kā Sutri. Pēc skolas slēgšanas iedzīvotāju skaits tur samazinājies uz pusi. Un samazināsies vēl, kad aizvērs Rožupes skolu.

Līvānu 1. vidusskolas direktors domā, ka nu tikai bērni ies uz pilsētas skolu mācīties, bet vecāku dusmas un sašutums par pašvaldības rīcību ir tik liels, ka protestējot speciāli izteikuši vēlmi savus bērnus laist cita novada - Preiļu, Vārkavas skolās vai tālmācībā. 

Šobrīd mēs - Rožupes skolas skolēnu vecāki esam iesnieguši arī parakstu vākšanas iniciatīvu vietnē manabalss.lv. Gaidām, kad to apstiprinās. Tāpat vērsāmies pie tiesībsarga tieši par mūsu bērnu noniecināšanu no pašvaldības puses. Meklējam dažādus veidus, kā pievērst uzmanību mūsu pašvaldības neizdarībai. Paldies par Jūsu publicēto rakstu!

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...