Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgā pie Brīvības pieminekļa notika pasākums, kurā Latvijā dzīvojošie cilvēki, kas sevi identificē kā krievi vai krievvalodīgie, protestēja pret Krievijas agresiju Ukrainā. Ne cilvēku skaits, ne runātāju sastāvs uz mani iespaidu neatstāja. Es nemanīju - Iļja Kozins publiski mītiņoja pret Putinu? Bet pasākumā uzstājās patiešām ievērojama Krievijas aktrise Čulpana Hamatova, par kuras uzturēšanos Latvijā diskusijas nenorimst pēdējās nedēļas.

Kad es izlasīju par Hamatovas sadarbību ar Alvja Hermaņa Jauno Rīgas teātri, mani kārtējo reizi pārsteidza, cik ļoti viss šai pasaulē nav nejauši un cik dīvainas sakritības, pat zīmes, dzīve mēdz izspēlēt.

Pirms apmēram 10 gadiem, kad Hermanis strādāja Vīnē, tur gadījās visai skandaloza epizode, par ko rakstīja prese gan Latvijā, gan Austrijā. Režisors izdzina no mēģinājuma ļoti slavenu aktieri - Klausu Mariju Brandaueru.

Brandauera ievērojamākā loma ir filmā Mefisto (Ištvans Sabo, 1981, Oskars par labāko ārzemju filmu). Tas ir stāsts par aktiera sadarbību ar nacistisko režīmu Vācijā. Pamatā ir Klausa Manna (Tomasa Manna vecākais dēls) romāns, kur prototips ir viņa jaunības draugs un māsas vīrs Gustafs Grindgens, kurš izveidoja spožu aktiera karjeru nacistiskajā Reihā. Klauss Manns kopā ar māsu emigrēja no Vācijas 1933.gadā, kad pie varas nāca Hitlers.

Noskatieties. Izcila filma par aktiera atbildību par režīma noziegumiem. Ja piesaucam, piemēram, Marlēnu Dītrihu, kura arī emigrēja no nacistiskās Vācijas, tad viņa par nekad par Hitleru nav aģitējusi.

Tā ir principiālā atšķirība no Čulpanas Hamatovas, kura (līdz pēdējiem notikumiem Ukrainā) ir aktīvi piedalījusies visās Putina aģitācijas kampaņās. Tā teikt, aktīvi pārdeva Kremļa produktus krievu sabiedrībai… Un tagad, ko? Naudu nopelnīja no Putina, bet tagad klusi atsēdēsies Latvijā pie kredītkartēm un Instagram, kamēr Ukrainā cilvēki sēž zem raķešu apšaudēm, bet Krievijā zem sankcijām?

Lai nu Hermanis dara, ko grib, bet es atsakos atzīt Čulpanu Hamatovu par mocekli un cīnītāju pret Putina režīmu. Kategoriski!

Savs laiks akmeņus mest, un savs laiks tos salasīt… Arī Čulpanai

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Ļoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija nerunā visu žurnālistu vārdā!

FotoĻoti ceru, ka Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) nerunā visu žurnālistu vārdā!
Lasīt visu...

3

Padomāt, kas tur tāds īpašs – drusciņ pārkāpa likumus un drusciņ atbalstīja Krievijas okupantus un agresorus...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) izsaka nožēlu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem.
Lasīt visu...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...