Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2017. gadā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku kļuva Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) darbinieks Jēkabs Straume, un sabiedrībai bija lielas cerības, ka pēc KNAB iekšējām razborkām beidzot Latvijā sāksies īsta cīņa pret korupciju. Kad Straume tika apstiprināts par KNAB vadītāju, iespēju robežās tika paķidāta viņa pagātne, jo visi iepriekšējie KNAB vadītāji pirms apstiprināšanas KNAB līdera amatā tika vesti atrādīties pie Aivaram Lembergam, kurš tad arī deva savu verdiktu. 

Straume ir beidzis Policijas akadēmiju un ir viens no tiem, kas arī pieder pie tā saucamā “slavenā” 1999. gada izlaiduma. Pareizāk gan būtu teikt, pie bēdīgi slavenā, jo nekas labs Latvijas valstij no šiem miličiem nav sanācis. Paanalizējot Straumes kunga kursa biedrus un arī dažus nekrietneļus, kas mācījās kādu kursu augstāk vai zemāk, varētu pat teikt, ka tieši tajos gados notika to tiesībsargājošo institūciju darbinieku audzināšana, kuriem tika tas gods apkalpot ZZS un tagad arī „Apvienotā saraksta” (AS) intereses.

Lūk, daži piemēri. Straumes kursa biedrs Artis Stucka. Stucka ir ļoti tuvs draugs Lembergam, tāpēc nav ko brīnīties, ka savā laikā viņš no Satiksmes ministrijas tika virzīts darbam Ventspils ostā. Lembergs vēlāk pat publiski dziedāja slavas dziesmas Stuckam par to, cik viņš ir labs un zinošs Satiksmes ministrijas (ZZS) pārstāvis ostā.

Tad ir vēl tāds Straumes kursa biedrs Māris Grudulis. Grudulis šaurās aprindās arī ir pazīstams kā Lemberga uzticamības persona, kura pēc vajadzības tiek ielikta svarīgos posteņos. Turklāt Grudulis ir bijis dažādu bēdīgi slavenu likumprojektu patiesais autors, arī darbojies kā partijas ZZS konsultants un dažādu ZZS ministru padomnieks un galu galā arī kā mūžam jaunā komjaunieša un par AS krīzes menedžeri kļuvušā Kučinska padomnieks, kad Kučinskis bija premjers un uzskatīja sevi par Lemberga un Brigmaņa padoto. Un, starp citu, tagad Grudulis oficiāli ir Lemberga advokāts. Ne velti Lembergs Gruduli bija piekabinājis Kučinskim, premjers taču bija jāpieskata!

Šo Miliču akadēmijas ZZS izlaidumu pārstāv arī bēdīgi slavenais advokāts Jānis Dzanuškāns, kurš apkalpo „Saskaņas” un ZZS politiķus un citus politiskos ielikteņus. Dzanuškāns ir piedalījies ļoti daudzās ZZS, „Saskaņas” un Tautas partijas shēmās.

Ar to šis saraksts vēl nebeidzas, jo vēl viens ZZS advokāts – Armands Šūmanis, kurš pārstāvēja Lembergu tā sauktajā “Grīnberga lietā” un citu korumpētu amatpersonu intereses, arī var lepoties ar to, ka pieder šim ZZS izlaidumam. Un šādi mēs varētu turpināt par veselu strīpu citu Policijas akadēmijas (ZZS Miliču akadēmijas) beidzēju.

Bet, atgriežoties pie Jēkaba Straumes personības, patieso motivāciju un spējām. Vai jūs spējat atcerēties, ko tieši ir izdarījis KNAB viņa darbības laikā? Precīzi, tieši neko – visus šos gadus ir notikusi izcila korupcijas apkarošanas simulācija. Iespējams, ka tāda bija arī Jēkaba Straumes misija, proti, radīt iespaidu, ka darbs notiek, jo realitātē nekas nedrīkst notikt.

Sīkums, bet fakts – ZZS bija ļoti apmierināti ar Straumes kandidatūru gan 2017. gadā, kad viņš tika izvirzīts šim amatam, gan arī pērn, kad tika vēlreiz ievēlēts uz otro termiņu. Izskatās, ka arī Jēkabs Straume ir saņēmis Aivara Lemberga svētību. Atliek vien noskaidrot, vai viņš to ieguva, tiekoties ar Lembergu personīgi, vai neklātienē ar ZZS gādību (atgādinu – divas reizes pēc kārtas ZZS atdeva par viņu visas savas balsis!).

Var redzēt, ka Straumes kungs ir mācījies no savu priekšgājēju (Vilnīša, Streļčenoka un Loskutova) izdarītajām kļūdām. Ziniet, bez Lemberga ziņas Latvijā drīz vairs vispār nekas nenotiks, ja reiz interesanti cilvēki no pīļtēviņa saimniecības (es runāju par Tavaru un Šmitu) pie viņa dodas tik vien, lai uzzinātu viedokli par karu Ukrainā un nevis lai izlūgtos kādu augstu amatu, vai ne Šmitiņ?

Viens ir skaidrs, šeit ir viela pārdomām par to, cik no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ieņem ļoti augstus un atbildīgus amatus dažādās tiesībsargājošajās un valsts drošības institūcijās, garantē vecās koruptīvās ZZS sistēmas drošību. Iespējams, šeit slēpjas atbilde uz jautājumu, kāpēc mums daudz kas valstī nenotiek tā, kā vajadzētu – lielie korumpanti netiek noķerti, lielie spiegi netiek noķerti, kontrabanda plaukst un zeļ, iepirkumi tiek sarunāti, un politiskais rekets sit augstu vilni.

Runājot par sarunātajiem iepirkumiem un valsts pasūtījumiem, jāatgādina, ka arī bēdīgi slavenā NBS “220” miljonu (ne)vērtā pārtikas skandāla ietvaros pats Pabriks vairākkārtīgi apstiprināja, ka KNAB nav cēlis nekādus iebildumus par šo “afēru”! Tad kurš te tagad melo – Pabriks vai Straume?

Nabadzīte Mūrniecīte tagad ir sasaukusi speciālu izmeklēšanas komisiju un ko tik vēl ne, bet tad paskaidrojiet man, kāda pabērna loma ir atvēlēta Valsts kontrolei, Iepirkumu uzraudzības birojam, KNAB, Prokuratūrai, VDD, MIDD, IDB, FKTK, FID, SAB, Avārijas dienestam galu galā? Protams, es mazliet ironizēju, un tas ir ne tikai retorisks, bet arī diezgan stulbs jautājums! Ja reiz Pabriks runā par KNAB dalību šajā NBS iepirkuma afērā, kāpēc joprojām sabiedrība nav ne dzirdējusi, ne redzējusi Jēkabu Straumi skaidrojam situāciju?

Pilsētā runā, ka ZZS shēmotājs Edgars Tavars, kurš tagad iesēdināts „Apvienotā saraksta” politbiznesa projekta menedžēšanā, ir viens no kontaktpersonām saziņā ar šīm augstajām izmeklēšanas iestāžu amatpersonām. Konsultācijas notiek par dažādiem jautājumiem – par informācijas nopludināšanu, dažādu iepirkumu ietekmēšanu, dažādu izmeklēšanas darbību “saskaņošanu” utml. Starp citu, vēl viens ZZS Milicijas akadēmijas izlaiduma absolvents ir Juris Juriss, viņš esot sasapņojies par ģenerālprokurora amatu, bet, lai šo amatu dabūtu, viņam gan esot vēl “jāatstrādā” un jāpaveic šādi tādi “mājas darbi”.

Un nevajag man te tagad stāstīt par to, kā prokurors Juris Juriss visu šo laiku ir centies notiesāt Lembergu, jo tas viss ir viens liels teātris, lai apmuļķotu jau tā apmuļķoto Latvijas sabiedrību. Nu pasēdēja Lembergs kādu brīdi aiz restēm, bet galīgā tiesas sprieduma vēl nav un visticamāk nebūs. Sanāk, ka Lembergs atsēdēja avansā?

Lemberga lieta ir tikusi novilkta nenormālā garumā apzināti, jo beigās vairs neko nevarēs ne pierādīt, ne noskaidrot, bet Lembergs, visticamāk, saņems vēl kompensāciju no tās pašas apmuļķotās latviešu tautas.

Un nevajag te atkal stāstīt, ka Lembergs ne tikai pasēdēja, bet viņam nācās arī šķirties no virknes īpašumu un mantas, - tā ir tikai pavisam maza daļa no tā, ko Lembergu klans pa šiem gadiem ir spējis saraust, un vēl jau nav teikts, ka par Lemberga lietas nenormāli garo izskatīšanu nenāksies to visu vēl atdot viņam atpakaļ.

Kā mēs zinām, tad ik pa laikam ietekmīgās izmeklēšanas iestādēs notiek kadru maiņas un rokādes, līdz ar to vēl dažs labs no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ir absolvējuši ZZS Milicijas akadēmiju, tiek izskatīti kā piemērotas kandidatūras. 

Un vēlreiz - par Jēkabu Straumi kā KNAB priekšnieku nobalsoja šie korupcijas skandālos iesaistītie un korupciju atbalstošie 13. Saeimas deputātu izstrādājumi: nelegālo pārvadātāju un cigarešu kontrabandistu lobists Valērijs Agešins, bēdīgi slavenās VIDistes Jaunzemes piesedzējs Arvils Ašeradens, FSB sportistu un agresorvalsts Krievijas biznesmeņu interešu lobētājs Uldis Augulis, AS krīzes lokomotīve un NBS iepirkumu “speciālists” Raimonds Bergmanis, „Rietumu bankas” parādnieks un „Latvijas Krājbankas” noracējs – (ne)smukais Mārtiņš Bondars, dakters no Ventspils, kurš nekad nav ņēmis ne šokolādi ne puķu pušķi, bet tikai kukuļus – Gundars Daudze, ļimončiks Jānis Dūklavs, pat mūžīgā opozīcija pret sistēmu Aldis Gobzems, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā un gandrīz notiesātā Lemberga mūžīgais aizstāvis Armands Krauze, jaunizceptais iekšlietu krīzes menedžeris, pati pelēcība – Māris Kučinskis, autostāvvietas caurlaides andelētājs par blatu Juris Pūce, pulksteņu kontrabandiste Karina Sprūde, krabju lietas afērists Didzis Šmits, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā Lemberga un zemkopības krīzes menedžera Šmita savedējs Edgars Tavars, nanoūdens speciālists Jānis Urbanovičs, vienkārši korumpants Atis Zakatistovs, kadiroviešu interešu lobētāji Raivis Dzintars un Rihards Kols, kā arī citi.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...