Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts vides dienests (VVD) ik gadu apbalvo uzņēmumus par īpaši pozitīvu attieksmi pret dabu. Pērn balvas tika pasniegtas kopumā deviņās nominācijās, taču nezin kāpēc balvu saņēmēju vidū starp cienījamiem komersantiem bija iespraukusies arī Ģenerālprokuratūra, kura saņēma Zaļo izcilības balvu par sadarbību. Ar šīs balvas pasniegšanu VVD ir skaidri parādījis,  ka tam prioritāte ir nevis rūpes par dabu, bet gan sodīšana un veiksmīgas sadarbības ar Ģenerālprokuratūru rezultātā arī saukšana pie kriminālatbildības un tiesāšana.

Saistībā ar balvu pasniegšanu VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga uzsvēra: “Katrs gada balvas “Zaļā izcilība 2021” laureāts zina – grūtākais darbs, lai izpildītu vides aizsardzības prasības, ar piesārņojošās darbības atļaujas saņemšanu nevis beidzas, bet tikai sākas. 

Lai tiktu saglabāta vides kvalitāte, Valsts vides dienesta kā kontrolējošās institūcijas darbs ir svarīgs, tomēr būtiskākā loma ir tieši uzņēmumiem, kas ilgtspēju un atbildīgu attieksmi pret vidi izmanto ne tikai kā mārketinga saukli, bet patiesi izprot un ievēro vides prasības, ievieš pasākumus, lai samazinātu savas piesārņojošās darbības ietekmi uz vidi, nenogurstoši iegulda resursus, lai veicinātu darbinieku un klientu vides apziņu. Patiess gandarījums, ka spēju būt izciliem vides aizsardzībā parādījuši un balvu saņēma uzņēmumi no dažādiem Latvijas reģioniem!”

Un kāda suņa pēc balva Ģenerālprokuratūrai? Vai tā atbildīgi veic darbības ar vidi piesārņojošām darbībām? 

Faktiski ar šo balvu VVD skaidri parāda, ka tam vairāk par visu interesē kādu sodīt, nevis rūpes par dabu. Nezinu, cik pagodināti jūtas "Cēsu alus", "Fortum Jelgava" un pārējie uzņēmumi, kuri arī saņēma VVD pasniegtās balvas, zinot, ka kopā ar viņiem apbalvota arī nopietnākā soda iestāde. 

Varbūt VVD šogad ies vēl tālāk un pasniegs balvu Augstākajai tiesai par veiksmīgu sadarbību notiesājošu spriedumu pieņemšanā?

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

21

Par valsts prezidenta ievēlēšanas kultūras maiņu

FotoValsts prezidents Egils Levits kādā nesenā televīzijas intervijā, atbildot uz jautājumu, vai kandidēs uz otro termiņu, atbildēja: „Ja partijas uzskata, ka būtu jēdzīgi to darīt, es varu to darīt.” Par šādu izteikumu ir grūti nesmīnēt, taču pašreizējos apstākļos jāsaka godīgi — ir bezjēdzīgi gaidīt drosmīgāku un skaidrāku atbildi. Jo tāda ir mūsu pašreizējā valsts prezidenta ievēlēšanas kārtība, tāda ir mūsu prezidenta vēlēšanas tradīcija, un tādu piesardzību veicina mūsu attieksme pret zaudētājiem un drosmīgajiem.
Lasīt visu...

3

Nepiesienieties Vitenbergam, tas bija normāls politiskais tūrisms, bet jūs sagribējāt kādu labumu valstij

Foto2023. gada 14. martā interneta resursā www.makroekonomika.lv tika publicēts raksts Enerģētikas zaļais mezgls”. Rakstā norādīts, ka Latvijas delegācija vizītes laikā ASV 2022. gada aprīlī saņēmusi piedāvājumu iegādāties sašķidrināto dabasgāzi (SDG) par ievērojami zemākām cenām nekā pagājušajā gadā tirgū bija pieejamas. Seko apgalvojums, ka sarunas ar ASV gāzes kompānijām neesot tikušas uzsāktas un līgums neesot noslēgts, kā rezultātā noprotams, ka Latvija nav guvusi ievērojamu ekonomisku labumu.
Lasīt visu...

21

Publiski jautājumi kuluāros pieminētajai prezidenta amata kandidātei par NATO apsolījumiem

FotoGrieķija ar NATO atbalstu pašlaik bruņojas, lai varētu aizstāvēties pret iespējamo Turcijas agresiju, bet, lūk, paradokss, arī Turcija ir NATO, līdz ar to arī Turcija rīkojas ar NATO svētību un nebūtu pārsteigts, ka arī ar atbalstu. Visai interesanti, kuras NATO valsts karodziņu Latvijā liks piekārt pie prievītēm šāda visai neizbēgama konflikta gadījumā?
Lasīt visu...

21

Porcelāna skandāli un Nacionālā apvienība

FotoTrīs lietas kultūras skapītī stāv - porcelāns, skandāli un Nacionālā apvienība (NA)… Tādi ir mani iespaidi par pēdējo laiku spilgtākajiem notikumiem kultūras nozarē, kuras politisko vadību NA īsteno jau kādus 12 gadus.
Lasīt visu...