Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tas, ka premjere un finanšu ministrs nespēja saskaņot publisko versiju stāstam par PVN likmes celšanu, ir maza bēda – tāpat ir redzams un saprotams, ka “Jaunajā vienotībā” (JV) kaut kas notiek, kā saka santehniķi, – viņu tekošajā momentā… Pilsētā runā, ka pēc Eiropas parlamenta vēlēšanām nodokļu izmaiņas būs vairs tikai otrā plāna problēma. Pirmā – tiks gāzta vai mainīta valdība.

Šobrīd ir pēdējais brīdis, lai to veidotu, ko saprot gan pie varas esošie, gan tie, kas tur bijuši. Neviens negrib sagaidīt pašvaldību vēlēšanu gadu un tad sākt domāt… JV ir ar uguni un ūdeni jau izspēlējušies līdz tādai pakāpei, ka nākamais var būt tikai ugunsgrēks un plūdi.

Padomājiet paši: viņi ar savu piemēru legalizēja aplokšņu algas, iekūlās pamatīgā balsu skaitīšanas vai labošanas skandālā, nepaslēpa Kariņa bēdīgi slavenos lidojumus. Un tas tikai starterī… Liekam klāt murgus ar „AirBaltic” un šausmas par „Rail Baltica” vai arī – nespēju savākt tautsaimniecības prioritātes, kur, piemēram, energoresursu politika vienkārši izskatās pēc ganībām. Finanšu sektoru personificē finanšu ministra evaņģēlijs ar nosaukumu “Pagaidiet, mēs atgūstamies…” un Latvijas Bankas vadītāja ikmēneša ziņojumi, kuri parspēj jebkuru rekordu sadaļā – runāt, bet nepateikt neko…

Pagaidām Latvijas ekonomiku notur aizņēmumi, jo nekam radošākam varneši nav gatavi. Drošības kontekstā ir redzams, ka valdošais grupējums nekādi nespēj norobežoties no lienošās Krievijas ietekmes, kur mangāna rūda pasvītro, cik nopietni mēs esam sapinušies Kremļa zvaigznājā. Par tādu pašsaprotamu lietu kā taupība nav pat vērts runāt. Naudas it kā nav, budžeta ieņēmumi arī raud, bet Latvijas valdība tērējas kā tipisks profesionālais sportists, kam nekādi nevar ieskaidrot, ka karjera vienu dienu beigsies…

Un, ja nu sportu pieminēju – Evika pat nelika lasīt sev no lūpām, lai pateiktu, cik ļoti viņa ir vīlusies Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta vēlēšanu rezultātā. Tātad – kaut kas valstī nenotiek tā, kā JV grib, un tie vairs nav atsevišķi gadījumi. Visa notikumu gaita liek teikt priekšā – vai nu JV rīkosies, vai arī – viņus rīkos…

Saka, ka pirmajam jākrīt ir finanšu ministram Ašeradenam, kas partijā pārstāv dinozauru ēru. Pret viņu vai par viņa nomaiņu sabiedriski politiskajā šūplādē dudina kaudzēm uzņēmēju, un arī JV iekšienē par viņa galvu ir apsolīta atlīdzība. Ja Jānis Reirs nebūtu apdedzinājies pie olimpiskās lāpas, iespējams, Arvils rādītu zobus, taču apstākļi ir sagriezušies. Nevar teikt, ka Jānis kaut ko tagad jau bruģē, taču celtniecības materiālu katalogus viņš šķirsta. Un, ja ne pats, tad vismaz ar savu pleciņu palīdzēs.

Versiju par Ašeradena uzmešanu vai izmešanu jau izskata nevis partijas iekšienē, bet gan kontekstā ar citiem politiskajiem teātriem. Piemēram, “Apvienotais saraksts” savu atgriešanās melnrakstu ir piedāvājis… bez Edvarda Smiltēna. Pareizāk, JV šo redz kā līdzvērtīgu atklātni, proti – mēs paši vācam nost Ašeradenu, jūs paši upurējat Smiltēnu, un – te būs atslēgas no jaunās koalīcijas dzīvokļa durvīm. Tas, ka Smiltēns konceptuāli riebjas visiem, kas reiz tuvumā mīlējuši JV, nav nekāda ierobežotas pieejas informācija.

Tālāk ir “Progresīvo” laiviņa. Viņus palaidīs pa upīti – līdz dambim. Pēc tam – liberāls brīvais kritiens. Tieši tagad ir ļoti ērti minētos „Rail” un „Air” negadījumus piešūt progresīvajiem neatgriezeniski, jo – kāpēc meklēt vai izgudrot grēkāžus, ja viņi ir jūsu priekšā un paši ceļ roku. „Progresīvie” arī uzvedas kā pārliecināti par savu taisnību, bet dzīvnieku dresūras Rīgas cirkā jau labu laiku nenotiek. Nevienam pašreizējā koalīcijā nav motivācijas nodarboties ar audzināšanu, nemaz nerunājot par tādu kaujas mākslas tehniku kā piesegšana.

Un vēl jau ir Ķirsis no domes, kas labu laiku vāc materiālus kopotajiem rakstiem – Staķis („Pro”) un citi mūsu partijas nelabvēļi. Protams, Rīgas mērs nav kritērijs, un vēl mazāk viņu vajadzētu svērt, taču atgādinu, ka JV par saviem cilvēkiem rūpējas. JV var piešūt “Progresīvo” uzvalkam tādas pogas, kādas uzskatīs par vajadzību. Ja vispār viņi līdz pogām tiks.

Tās trīs ministrijas, ko “Pro” pašreiz cenšas apgūt vai apzināt, – tas ir jebkura alkatīga džentelmeņa komplekts. Aizsardzība – nauda turpmāk būs garantēta/iezīmēta neatkarīgi no budžeta trausluma. Kultūra – tur vienmēr pastalnieki dejos, kā viņiem liks. Te vēl ir vaļa improvizācijai, kas saucas – ja nav kultūras, latvieši beidzas… Satiksme – zem galda nokritušo drupaču ferma, jeb kā nospert valsti likumā noteiktajā kārtībā. Šīs trīs tematiskās sadaļas ir nopietna aktīvu pakete, ja vēlaties spēlēties par politiku.

Kad Ašeradens un Smiltēns ir aprakti dārzā zem ābeles un “Progresīvie” piesieti pie kauna staba, seko nākamā aina, kurā ZZS nervozi noskatās kā “Apvienotais saraksts” iekārtojas pie Ministru kabineta garā galda. Aizsardzības ministriju domāts nodot Kučinskim, Satiksmes – Tavaram. Tas nozīmē, ka tā sauktais trīs sivēntiņu jeb oligarhu ansamblis saprot, ka kaut kur pamatīgi ir nosmirdējis sesks… Sesku rakstām ar lielo burtu.

Protams, pēc šādam pārmaiņām trīs A un vēl vairāki alfabēta burti iet mērīt asinspiedienu, taču kopumā tas uz viņu veselību un labsajūtu nekādu iespaidu neatstās. Bet JV ar šo iegūst vakcīnu pret ZZS iegribām, kas paliek valdībā kā parastais klēpju sunītis. Un tad vēl tās NA skumjās acis ar ilgām pēc siles… Starp citu, Kultūras ministrijā varētu atgriezties Melbārde, kas ir tas pats gadījums par savējiem, kurus JV nekad neaizmirst.

Lai gan Evika saka, ka arī viņai ir teikšana, vārds un muzikālā dzirde, vispirms ir jātiek galā ar Finanšu ministriju un Valsts kanceleju. Doma tāda, ka Ašeradena vietā esot noskatīts pašreizējais Valsts kases vadītājs, savukārt Citskovska sistā kārts tikšot aizstāta ar kādu, kas līdz šim strādājis Zemkopības ministrijā kā vadošais ierēdnis. Šajā putrā ir skaidrs, ka JV saglabā varu pār valsts finansēm, savukārt kanceleja jeb papīri, lidojumus ieskaitot, paliek… JV ietekmes sfērā. Bet galvenais – apritē jaunas sejas un pārbaudes laiks.

Evika klusībā arī būtu gribējusi būt ES komisāre no Latvijas, taču viņai vajadzēs tomēr palikt savā vietā – jo tā augstā vieta ir garantēta Valdim. Premjerei būs tas gods nominēt JV izvirzīto kandidātu – kā to paredz kārtība. Tādus sīkumus kā – kas notiks ar svītroto Kariņu, kā atkal Vaiderei izdevās palikt iekšpusē, kā atrast Patmalniekam labus advokātus un vai Kamparas ir atgriezies no ārzemēm – necilāsim. Svarīgi, ka JV ir gatava izmantot esošo politisko realitāti, kas nedaudz atgādina obligāto automašīnu tehnisko apskati. Proti, pirms apskates ir jāizdara parastas lietas – izmeši, pagriezienu rādītāji, aptieciņa, bremzes…

Jums šķiet, ka aprakstītā valdības maiņas versija nav nopietna? Tā ir tieši tik pat nopietna, cik „AirBaltic” obligāciju ienesīgums… Par to arī teica – tas nav nopietni, līdz kādu rītu mēs pamodāmies.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu...

Foto

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

Godājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt...

Foto

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

Latvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs...

Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...