Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā kā vēlēšanas Latvijā ir noslēgušās, dažiem ar spožu uzvaru, bet citiem ar bezgala lielu vilšanos, Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas pārstāvji vēlējās saprast, kādas tad būs jaunās koalīcijas aprises, kas tagad atbildēs par valsts turpmāko virzību un mūsu ekonomikas attīstību. Vai Latvijā turpināsies Kariņa – Levita režīms? Vai tomēr pie varas nāks jauni, profesionālāki un krīzes situācijās uz izlēmīgāku rīcību spējīgi prāti?

Vērojot Saeimā iekļuvušo partneru, potenciālās koalīcijas veidotāju ņemšanos ap “Progresīvo” iekļaušanu vai neiekļaušanu valdošajā koalīcijā, asociācijas pārstāvjiem tomēr neradās skaidrība par to, kas sagaidāms nākamajā četrgadē, un līdz ar to, lai rastu atbildes uz visiem jautājumiem, asociācija nosūtīja delegāciju pie krakoziešu gaišreģes Pangas (kā visiem zināms, kalnainā Vidusāzijas valstī Krakozijā dzīvo izslavēta un tālu aiz šīs valsts robežām pazīstama aklā gaišreģe Panga, pie kuras dodas patiesības meklētāji no tuvām un tālām zemēm).

Un lūk, ko Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas delegācija uzzināja Krakozijā.

Kariņa – Levita režīms tomēr neesot tik stabils, kā varētu šķist tūlīt pēc vēlēšanu uzvarētāju – “Jaunās Vienotības” apsveikšanas ar pārliecinošo sniegumu vēlēšanās. Daudzi ekonomikas vērotāji nav mierā ar Kariņa valdības līdzšinējo darbību – lēnīgumu, neizlēmību un nogurumu. Kariņš tomēr ir pavisam sirms, un uzgrūst uz viņa pleciem tādu nastu arī nākamos četrus gadus, vairākiem ekonomikas vērotājiem šķiet negodīgi, gan pret Latvijas valsti, gan pret paša Kariņa veselību.

Arī Kariņa un “Jaunās Vienotības” uzstājīgums pieaicināt topošajai koalīcijai ideoloģiski atšķirīgo spēku “Progresīvie”, nenāk par labu topošo parteru uzticības saišu stiprināšanai. Pretēji Kariņa paustajam, ka ar “Progresīvajiem” koalīcijas būšot stabilāka, ekonomikas vērotāju vairākumam šķiet, ka partiju ideoloģiskās plaisas ir bumba ar laika degli, kas nebūt nenāks par labu valdības ilgtspējai. Bet vēlēšanu uzvarētājs partneriem tomēr jārespektē, tādēļ mīļā miera labad potenciālās koalīcijas konservatīvāk noskaņotie spēki varētu arī piekrist četru partiju sadarbībai nākamās koalīcijas ietvaros.

Krakoziešu gaišreģe Panga norāda, ka pirmie pārbaudījumi koalīcijas noturīgumam sāksies jau nākamā gada sākumā, kad pilnvaru termiņš beigsies līdzšinējam valsts prezidentam Levitam. Koalīcijas konservatīvā spārna pārstāvji nav aizmirsuši Levita atbalstu dažādiem ģimeniskās vērtības apdraudošiem likumdošanas risinājumiem, kā arī 40 miljonu valsts naudas uzdāvināšanu ebreju diasporu pārstāvošajam grupējumam. Šie fakti liks lūkoties pēc alternatīviem prezidenta amata kandidātiem, kuru sagaidāmā rīcība tomēr varētu būt prognozējamāki konservatīvāka.

Tiks izvērtēti arī tie, kuri pirms vēlēšanām pieteikuši sevi kā iespējamie premjera amata kandidāti. Viņu vidū ar īpašu nosvērtību un inteliģenci izceļas Uldis Pīlēns, “Apvienotā saraksta” virzītais premjera kandidāts.

Krakoziešu gaišreģe uzskata, ka tieši Pīlēna kunga kandidatūra valsts prezidenta amatam daudziem konservatīvi noskaņotiem tautas priekšstāvjiem varētu šķist vispieņemamākā. Jo īpaši, salīdzinot ar Levitu, kurš ir atklāti paudis savas simpātijas iepriekšējās Saeimas laika koalīcijai, kuras rīcība, daudzuprāt, ir bijusi pārlieku liberāla.

“Jaunās Vienotības” pārstāvji tomēr vēlēsies Levita kunga pārvēlēšanu uz otro termiņu un izvirzīs viņu kā prezidenta amata kandidātu. Līdzīgās domās būs arī partija “Progresīvie”. Šis tad arī būs pirmais un ļoti nopietnais klupšanas akmens jaunajai koalīcijai, kura, kā ekonomikas vērotāji jau tika norādījuši, būtu pārsātināta ar iekšējām ideoloģiskajām pretrunām.

Kā zināms, visus lēmumus Saeima pieņem ar balsu vairākumu, to skaitā lēmumu par prezidenta ievēlēšanu. Vērtējot divus iespējamos kandidātus – Levitu un Pīlēnu, daudzi deputāti centīsies uzklausīt savu sirdsbalsi un intuīciju, jo abi kungi ir visnotaļ cienījami un spējīgi pārstāvēt Latvijas valsti visaugstākajā līmenī.

Krakoziešu gaišreģe Panga norāda, ka sirdsbalss “Jaunās Vienotības” un “Progresīvo” deputātiem liks atbalstīt līdzšinējā prezidenta Levita kandidatūru, savukārt koalīcijas konservatīvāk noskaņoto spēku – “Nacionālās apvienības” un “Apvienotā saraksta” pārstāvji slieksies atbalstīt vairāk konservatīvas vērtības pārstāvošo kandidātu Pīlēnu. Gaišreģei šķiet, ka arī opozīciju pārstāvošo spēku “Zaļo un Zemnieku savienības” un “Latvija pirmajā vietā” deputāti, vērtējot abus kandidātus, izšķirsies par labu Pīlēna kungam. Viņuprāt, šāda izvēle būtu tieši vietā, ja ir vēlme pielikt punktu tik nīstajam Kariņa – Levita režīmam.

Rezultātā ar 53 balsīm jau pirmajā balsošanas kārtā par jauno valsts prezidentu tiks ievēlēts Uldis Pīlēns.

Gan koalīcijas partiju ķildas par prezidenta amata kandidātiem, gan nespēja saprasties citos būtiskos jautājumos tūlīt pēc prezidenta ievēlēšanas koalīcijas partijām liks saplūkties un apmainīties dažādiem ultimātiem, kā rezultātā Kariņam nekas cits neatliks kā paziņot par savu demisiju.

Un, lūk, jaunajam prezidentam Pīlēnam jau pašā prezidentūras sākumā nāksies saskarties ar ļoti sarežģīto un atbildīgo uzdevumu – jauna premjera kandidāta nominēšanu. Gaišreģe Panga norāda, ka prezidents ar šo tiks galā, liekot lietā savas dabas dotās īpašības – inteliģenci un nosvērtību, kā arī visnotaļ loģiskus apsvērumus.

“Jaunā Vienotība” savu iespēju jau ir izmantojusi. Protams, viņiem ir gana spēcīgs iespējamais premjera kandidāts, ārlietu ministrs Rinkēvičs. Tomēr, prezidenta Pīlēna ieskatā, Rinkēviča premjerēšana varētu pavērt ceļu pārlieku liberālu vērtību ienākšanai Latvijas politikā. Kā arī viņa paša personīgās, ar ģimeniskuma vērtībām saistītās īpašības, varētu būt par šķērsli šāda atbildīga, visu valsti reprezentējoša posteņa ieņemšanai.

Nākamais lielākais vēlēšanās iegūto mandātu skaits ir “Zaļo un Zemnieku savienībai”. Tomēr Pīlēna ieskatā viņu premjera kandidāts Lembergs radītu pārlieku risku valsts reputācijai, tādēļ šī kandidatūra nebūtu nopietni apsverama.

“Apvienotā saraksta” kandidāts nu ir kļuvis par prezidentu, un nebūtu korekti abus valstī nozīmīgākos amatus ieņemt viena politiskā spēka pārstāvjiem, to arī diez vai atbalstītu citas partijas. Tādēļ visnotaļ politiskās loģikas diktēts prezidenta Pīlēna lēmums būs kā nākamo premjera amata kandidātu nominēt Uģi Mitrevicu, kuru virza pēc deputātu mandātu skaita nākamā partija “Nacionālā apvienība”. Viņa paustās vērtības ir ļoti tuvas prezidenta Pīlēna paša uzskatiem, un pilnīgi noteikti viņš nebūs gatavs aicināt atkal koalīcijā “Progresīvos”, kas izrādījās pagalam neiederīgs elements iepriekšējās koalīcijas stabilitātei un ilgtspējai.

Krakoziešu gaišreģe Panga pareģo, ka Uģis Mitrevics valdības veidošanā pieies ar svaigu skatu, tā teikt, uz baltas lapas. Ne vienu reizi vien viņš ir paudis, ka nacionālās un konservatīvās vērtības pēdējā laikā ir atstātas novārtā. Iepriekšējā valdībā “Nacionālajai apvienībai” piespiedu kārtā nācās sadarboties ar pārlieku liberāliem spēkiem, kas atspoguļojās apvienības nepārliecinošajos vēlēšanu rezultātos. Šī būtu iespēja beidzot saviem vēlētājiem pierādīt savu nelokāmību partijai svarīgu jautājumu virzībā, un sastādīt tādu valdību, kura būtu brīva no kaitīgajām liberālisma vēsmām.

Tādēļ Uģis Mitrevics sēdīsies pie koalīcijas veidošanas sarunu galda, liekot priekšā to veidot tieši uz nacionālkonservatīvo vērtību pamata. Gaišreģe Panga paredz, ka uz koalīcijas veidošanas sarunām tiks uzaicināti visi Saeimā pārstāvētie spēki, izņemot prokremlisko Rosļikova “Stabilitāti”.

Ap šo laiku jau vēlēšanu kaislības būs pierimušas, un Aivars Lembergs, kurš tomēr nav ieguvis 51 balsi Saeimā un līdz ar to par premjeru netiek, būs paziņojis par savu novēršanos no aktīvās politikas, un informējis, ka vairāk pievērsīsies savas veselības jautājumiem, kā arī juridisko procesu kārtošanai. Smagu sirdi arī “zaļie zemnieki” apliecinās, ka ar Lembergu nu viņus vairs nekas nesaista. Premjera kandidāts Mitrevics būs spiests izšķirties, vai uzrunāt “zaļzemniekus” topošās koalīcijas veidošanā, tādējādi stiprinot potenciālās valdības nacionālkonservatīvo spārnu, vai tomēr ieklausīties “Jaunās Vienotības” brīdinājumos, ka Lemberga ēna par “zaļzemniekiem” joprojām vēl esot, un visi riski Latvijas reputācijai tomēr neesot novērsti.

Uģis Mitrevics labprāt uzklausīs savas topošās koalīcijas ciešāko partneru – “Apvienotā saraksta” ieteikumus veidot tādu valdību, kura, salīdzinot ar Kariņa lēnīgumu, būtu spējīga rīkoties ātri un izlēmīgi, krīzes situācijās nezaudējot tik dārgo laiku, tādējādi samazinot Latvijas ekonomisko atpalicību no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas. Šādas kvalitātes sarunās piedāvās vēl viens uz sarunām uzaicināts potenciālais partneris – “Latvija pirmajā vietā”. Uģim Mitrevicam nebūs, ko iebilst, – vairāki šīs partijas biedri ar savu pagātnes rīcību ir demonstrējuši izlēmīgumu un spēju strauji un profesionāli rīkoties visdažādākajās situācijās.

Svarīgs Šlesera partijas pluss Mitrevica acīs būs ģimenisko vērtību apzināšanās. Ģimene tomēr ir jebkuras nācijas pamatu pamats, un jo lielākiem spēkiem jaunā valdība stāsies šo vērtību sardzē, jo labākas iespējas aizstāvēt latviešu nācijas izdzīvošanu pret liberāļu un neomarksistu uzbrukumiem. Arī šīs partijas nostāja saistībā ar vakcinēšanās jautājumiem vairs nešķitīs tik būtiska – Covid krīze lielā mērā ir jau pārvarēta, un vairāki “Latvija pirmajā vietā” partijas politiķi tomēr izrāda gatavību vairāk ieklausīties ārstu un zinātnieku padomos. Un nav jau arī tā, ka topošajām koalīcijas partijām būtu jāpanāk konsensu pilnīgi visos jautājumos, svarīgi ir vienoties par būtiskāko.

Krakoziešu gaišreģe Panga pareģo, ka Uģim Mitrevicam un “Nacionālajai apvienībai” kopēju valodu visvieglāk izdosies rast ar konservatīvās vērtības pārstāvošajām partijām – “Apvienoto sarakstu”, “Zaļo un Zemnieku savienību”, kā arī “Latvijai pirmajā vietā”.

“Jaunā Vienotība” tomēr ir pārlieku liberāli orientēta, kā arī visu laiku izsaka dažādus iebildumus un pretenzijas pret dažām citām Saeimas partijām, tādējādi izrādot augstprātību un nihilismu attiecībā uz šo partiju vēlētājiem.

Ar diezgan lielu pārliecību krakoziešu gaišreģe Panga apgalvo, ka Saeima pirmajā balsojumā ar 53 balsīm PAR apstiprinās jauno Uģa Mitrevica vadīto valdību, kurā ietilps “Nacionālā apvienība”, “Apvienotais saraksts”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, kā arī “Latvija pirmajā vietā”. Šī valdība būs konservatīvās, ģimenes vērtībās balstīta, kā arī spējīga uz izlēmīgu un ātru rīcību krīzes situācijās, kas īpaši svarīgi, domājot par Latvijas straujāku ekonomiskās attīstības veicināšanu. Valdība leposies ar stabilu vairākuma atbalstu Saeimā, un nostrādās līdz 14. Saeimas sasaukuma beigām.

Krakoziešu gaišreģe Panga arī zina nosaukt visus jaunās valdības ministrus. Par tiem vēlāk. Bet ir skaidrs, ka tā būs profesionāļu valdība, kurā piedalīsies pieredzes bagāti, izlēmīgi, uzņēmīgi un konservatīvām vērtībām tuvi politiķi.

Viens ir skaidrs. Kariņa – Levita režīmam krakoziešu gaišreģe Panga ilgu mūžu vairs neparedz.

* Saeimā neiekļuvušo partiju asociācijas referents

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

FotoDeklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan tas saskan ar to, ka Ukraina pati joprojām saņem naudu no Krievijas un ļauj Krievijai transportēt gāzi caur Ukrainas teritoriju, bet neviens latvju bāleliņš par to pat nav iepīkstējies ES parlamentā?
Lasīt visu...

21

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

FotoAtsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!" vietnē, informēju, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu algu publiskošanas lietā Saeimas deputāti rāda priekšzīmi un Saeima Ģirta Valda Kristovska kā tautas priekšstāvja atlīdzību - tāpat kā visu citu tautas priekšstāvju Saeimā atlīdzības - publicē katru mēnesi internetā.
Lasīt visu...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...