Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nenocietos un dažu Facebook lasīto rakstu iespaidā nolēmu izteikties sakarā ar valsts iekārtām, kuras esmu piedzīvojis un kurās ir dzīvojuši daudzi. Ak, tā nebeidzamā šķēpu laušana, vai labāk bija "toreiz" vai labāk ir tagad!

Aplams uzstādījums jau pašā pamatā, ja nav precizēts - KAM bija labāk un KAM bija sliktāk! KAS bija labāk, un KAS bija sliktāk. Bet pat visobjektīvākais faktu apkopojums NEKAD nenovedīs pie "consensus". Tas NAV iespējams!

Uz šādām domām mani uzskatāmi uzvedināja kartupeļu lauks. Cenšos maksimāli izvairīties no ķīmijas lietošanas lauksaimniecībā, pēc principa - pietiks visiem, bet šogad "iekritu". Nebiju ņēmis vērā kolorado kāpuru neticamo rijīgumu un vaboļu vairošanās spējas, un savlaicīgi nenomigloju ar kādu insekticīdu. Rezultātā no daudziem varenajiem lakstiem palika vien stumbeņi... Te jautājums kļuva, kā krievi saka, "rebrom", proti - vai nu viņiem, vai man. Lai saglābtu to, kas vēl glābjams, sāku miglot. Smieklīgi, bet izjutu pat zināmu atriebības saldmi, vērojot, kā resnie, ar manu kartupeļu lakstiem nobarojušies kāpuri, trāpot indes miglai, krīt zemē.

Jau tās pašas dienas vakarā nedaudzie saglabājušies kartupeļi pateicīgi uzziedēja baltiem, tīriem ziediem. Šiem apakšā kaut kas būs...

Lai gan mani lasītāji ir gudri un jau sen sapratuši stāsta morāli, pārējiem paturpināšu.

KAS LABI VIENAM, NĀVE OTRAM. Un otrādi - kas labi otrajam, nāve pirmajam. NEKAD nebūs vienprātības un saskaņas starp parazītu un viņa saimnieku! Tas ir šķiru antagonisms. Nē, nē - tie nav upes krasti, kuri nekad nesatiekas. Tā ir pašā pamatā pretēja būtība.

Kam bija labi Padomju Latvijā? Visiem, kuri godīgi vai pusgodīgi strādāja, kaut ko radīja un darīja.

Kam bija slikti? Visu rangu parazītiem (starp citu, bija pat Krimināllikuma pants par parazītismu), spekulantiem (arī viņus varēja "iesēdināt"), zilajiem (lai gan kriminālatbildība bija tikai par anālo seksu starp vīriešiem un reāli notiesāti pēc šī panta bija tikai daži cilvēki), pedofiliem (pēc nerakstītiem kriminālās pasaules likumiem bērnu izmantotājiem bija maz izredžu dzīviem iznākt no ieslodzījuma vietām), valsts/tautas īpašuma izsaimniekotājiem, nerunājot nemaz par zagļiem, cilvēkiem, kuri bija kļuvuši bagāti noziedzīgā ceļā (jo viņiem bija bail savu bagātību izrādīt), prostitūtām (prostitūcija pastāvēja, bet "pagrīdē").

Kas ir šodien? Gandrīz VISAS minētās cilvēku kategorijas ir ne vien celtas saulītē, bet tām piešķirtas privilēģijas un pat vara. Ekonomiskā un politiskā vara. Piesedzoties ar mistiskām "Eiropas vērtībām", brīvību un cilvēktiesībām, bet reāli - ieviešot degradējošo ultraliberālismu un totalitārismu ar hitleriskā fašisma elementiem.

Lūk, kādēļ ir aizliegta "padomju propaganda", padomju simbolika un pat pieminekļi! Viņi grib izdzēst no publiskās telpas un cilvēku atmiņas veselu laikmetu - laikmetu, kad kolorado vaboles tika kontrolētas, bet kartupeļu lauki varēja krāšņi ziedēt un dot bagātīgu ražu.

Kāda ir GALVENĀ atšķirība starp parazītu un saimnieku? Kā atšķirt, kurš ir kurš? Lūk, kā - saimnieks var dzīvot bez parazīta (un ļoti labi dzīvot), bet parazīts bez saimnieka - nevar! Izskatās, ka parazīti apsēduši ne tikai manu kartupeļu lauku...

Kas vienam nāve, otram - dzīvība. Kas vienam dzīvība, otram - nāve...

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...