Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas tiesā atkal tiek skatīta lieta, kur Latvijas Republikas prokuratūra uztur apsūdzību par bijušajam Latvijas PSR Augstākās tiesas tiesnesim (jaunākajam - kas zīmīgs vēsturisks fakts) Romualdam Vonsovičam nodarīto morālo kaitējumu, nosaucot to par kolaborantu, pret publicistu un rakstnieku Lato Lapsu. Šis tiesas spriedums būs ne tikai par pagātni, bet arī par tagadni un, kas vissvarīgāk, par nākotni.

Lato Lapsam ir lieliska runa par komunistiem šīs prāvas sakarā, tikai…Komunisms ir kreisi radikāla ideoloģija, bet es neticu, ka šiem tiesu funkcionāriem vispār ir kāds sakars ar ideoloģiju, vienalga kādu, vienīgais, kam viņi tic ir nauda un sakari. Viņi kalpo zelta teļam. Vienmēr.

Kāpēc? Tas ir spogulis pašlaik notiekošajam Krievijā, kur tie paši tiesneši, kuri tiesāja padomju disidentus, tagad tiesā Putina režīma opozicionārus, un tie ir fantastiski nežēlīgi spriedumi. Par tā saucamajām viltus ziņām par Krievijas armiju dod vidēji 8 gadus kolonijas, pat tēvam par bērna pretkara zīmējumu iedeva līdzīgi. Jau mēnešiem apcietinājumā atrodas dzejniece Женя Беркович un režisore Светлана Петрийчук – par izrādi.

Tās ir tiešas atsauces uz PSRS disidentu prāvām. Bet, kad Putinam prasa viedokli par vienu vai otru no šiem notiesātajiem, tad viņš atbild, ka tiesu vara ir neatkarīga un viņš tiesu lietās nejaucās… Negodīgi finansisti un baņķieri atmazgā noziedzīgi iegūtu naudu, bet daudz bīstamāki ir tiesneši, kuri legalizē totalitāru režīmu represijas.

Ko ieraudzīs Putina režīma politieslodzītie, kad, visticamāk, tikai pēc prezidenta maiņas iznāks no kolonijām un cietumiem, pēc karceriem un pazemojumiem, ar sagrautu veselību un neatgriezeniski zaudētiem gadiem? Latvijas prakse rāda, ka viņu tiesneši un prokurori būs lieliski iekārtojušies nākamās varas elites sistēmā, ka tos no morālā kaitējuma apzinīgi apsargās prokuratūra un tiem par godu tiks rīkotas izstādes - Vitam impendere vero… dzīve veltīta taisnībai…Un tāpēc es lieliski saprotu, kāpēc cilvēki Krievijā neiziet protestos pret pašlaik tur notiekošo.

Kurš ir slavenākais tiesnesis pasaules vēsturē? Jūdejas prokurators Poncijs Pilāts, kurš mazgāja rokas nevainībā… Golgātas mistērijā ir trīs galvenās personas - Mesija, Nodevējs un Tiesnesis. Un visos evaņģēlijos ir vēsturiskā liecība par tiesnesi, kurš spriedumu taisīja pēc politiskās konjuktūras apsvērumiem, nevis taisnīguma principiem, bet tajā Grāmatā nav nejaušu lietu, vārdu un līdzību.

Cik lielas problēmas ar pagātnes izvērtēšanu ir Latvijā, parādīja arī notikumi ap pieminekļa atklāšanu Gunāram Astram.

Latvijas augstākais valsts apbalvojums ir Triju Zvaigžņu ordenisdevīze – Per aspera ad astraCaur ērkšķiem uz zvaigznēm… Ordenis ir piešķirts gan Andrim Grūtupam, gan Ingai Spriņģei. Un kādi tik ļauži no jaunkomunistes/vecsorosistes rokām to medāli nav dabūjuši…Vai viņu vidū varētu būt bijis arī Gunārs Astra? Nekad! Providence to nebūtu pieļāvusi. Tāpēc arī Debesis deva zīmi ar uzvārdu – Astra, kas nozīmē Zvaigzne.

Gļeba Panteļejava veidotais piemineklis ideāli atklāj Gunāra Astras dzīves sāpju ceļa (via dolorosa) kvintesenci – Ņem savu krustu un nāc man līdz!.

Pieminekļa atklāšanā viss notika, kā Krusta notikumiem tradicionāli pienākas, viss bija pēc klasikas. Bija svilpēji, bija brēcēji, bija viltus liecību sniedzēji (Iļjas Kozina reportāža LTV), bija apsmējēji un apņirdzēji (Rvīns Varde, LTV/LSM Kultūras raidījumi), citējot - Viens tiesnesis pateica, ka par gaumi nestrīdas, par to brīnās. Tieši tāpēc viņš sēdējis un brīnījies, bet Gunārs Astra savulaik sēdējis un nebrīnījies. Var saprast, ka tiesneši ir neapmierināti, ka pie tiesu varas citadeles stāv Gunāra Astras piemiņas zīme kā mēms atgādinājums un pārmetums par pagātnes nodarījumiem, kurus tik ļoti gribētos klusi norakt…

Jā, viena bezdelīga pavasari neatnes, bet, ja nebūs tās pirmās bezdelīgas, tad pavasaris nekad neatnāks. Ja tautai krīzes laikā neatrodas uguns sargs kā Gunārs Astra, kurš neļauj ugunij nodzist, tad tauta iet bojā. Kad cilvēki vairs netic, tad grūst impērijas, pazūd valstis un izmirst tautas, jo neviens vairs nav gatavs par tām cīnīties un mirt. Neviens. Ja cilvēkiem vairs nav motivācijas pat aiziet uz vēlēšanām, tad uz fronti iet motivācijas būs vēl mazāk. Bet vētra ir gaisā…

Mozus savu tautu 40 gadus pa tuksnesi veda no verdzības uz Apsolīto zemi. No Latvijas neatkarības atjaunošanas ir pagājuši jau 32 gadi. Mēs ejam un ejam, bet, skatoties uz pēdējo laiku notikumiem, es baidos, ka paliksim tuksnesī mūžīgi…

Tāpēc Lato Lapsa varbūt jūtas kā saucēja balss tuksnesī (tur arī klīstam), bet tas ir ļoti liels un svarīgs darbs, ko viņš dara, atgādinot par pagātnes notikumiem. Viņš atgādina par patiesību, bet tikai patiesība darīs mūs brīvus (Jāņa evanģēlijs 8:32). Tauta, kas nemācās no savas vēstures, to atkārto… atkal un atkal… līdz reizei, kad no tautas vairs nekas nav palicis pāri.

Bet prokuratora Poncija Pilāta tiesu prakses turpinātājiem Latvijas prokuratūrā un tiesās es gribētu atgādināt, ka viņi nav galīgā instance nevienā tiesas procesā. Ja taisnība neatrodas laicīgajā tiesā, to nodrošina Providence, jo stāv rakstīts…

Man pieder atriebšana, Es atmaksāšu, saka Tas Kungs.

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...